реклама партнерів:
Головна » Німецькі експортери скаржаться на Україну

Німецькі експортери скаржаться на Україну


Коментарі: 2 ЕКОНОМІКА

Допомога проекту Європейської України - благодійний внесок
ваша підтримка важлива для незалежного видання
стань патроном
Україна опинилась серед тих країн, до яких висловлюють найбільше претензій німецькі експортери. Загалом кожне третє експортне підрприємство ФРН відчуває посилення протекціонізму в останні роки.
Експортні галузі Німеччини дедалі частіше стикаються з митними бар'єрами. Як свідчать результати опитування, проведенного Федеральним об'єднанням торгово-промислових палат Німеччини (DIHK), кожен третій експортер скаржиться на посилення протекціонізму в останні роки.
"У результаті бізнесмени мають мільярдні збитки", - заявив німецькому виданню Die Welt у вівторок, 7 січня, глава зовнішньоекономічного відділу DIHK Фолькер Трайєр. За його словами, такі "класичні" бар'єри, як митні збори та податки на імпорт, уже не є єдиними засобами протекціонізму.
Для захисту економіки своїх країн уряди вдаються до "творчих заходів", які нерідко виходять за рамки правового поля, відзначив експерт на основі даних опитування двох з половиною тисяч німецьких підприємств, які здійснюють підприємницьку діяльність за кордоном. Зокрема, майже 60 відсотків експортерів вказали на додаткові норми сертифікації та вимоги з безпеки продукції. Крім того, до найбільш популярних бар'єрів належать також примушування до кооперації з місцевими підприємствами та ускладнений доступ до державних замовлень.

Україна - серед лідерів перешкод
Найбільше труднощів, за даними DIHK, експортерам спричиняють Росія та інші країни Митного союзу, а також Україна - на них скаржаться загалом понад 40 відсотків учасників опитування. Настуним у рейтингу з найбільшою кількістю перешкод є Китай - на нього вказав 31 відсоток німецьких підприємств-експортерів.
Як пояснив раніше в інтерв'ю DW делегат Німецької економіки в Україні Александер Маркус, в Україні німецькі підприємства мають чимало претензій до роботи митної та податкової служб. "Скажімо, велике німецьке підприємство, працює за спеціальним митним режимом, і тут керівник територіальної митної служби прямим текстом каже директору заплатити мито у повному обсязі, бо вони (митниця) не виконують план", - навів один з буденних прикладів Маркус.
Крім того, основною перешкодою для німецького підприємця в Україні залишається нестабільність. "Наприклад, там де йдеться про споживчий ринок – все добре, але щойно виникає потреба у співпраці з державними структурами, то одразу проблеми. Бо німецький підприємець не звик і не може виконувати речі, за які наступає кримінальна відповідальність", - наголосив Маркус.
Серед останніх претензій німецьких підприємств до України - як, власне, і до Росії - запровадження з осені минулого року збору на утилізацію іноземних автомобілів. Незважаючи на те, що український уряд пояснює це турботою про довкілля, оглядачі вважають цей захід суто протекціоністським, що викликає протести як з боку автомобілістів, так і імопортерів.

Джерело: Німецька хвиля, http://www.dw.de/






Модуль не активізовано (module is not installed)

Останні новини

12:18
20-Груд-2024
Московською ракетою пошкоджено в Києві унікальну пам’ятку національного значення — Миколаївський костел
Вранці 20 грудня внаслідок чергової російської ракетної атаки в Києві пошкоджено унік
17:01
18-Груд-2024
Соратники з Чернігівщини про В’ячеслава Чорновола
«Над Україною нависає зловісна двоголова тінь російського імперіалізму, який тільки й
20:30
15-Груд-2024
Армія Північної Кореї здійснила масовану атаку позицій ЗСУ біля міста Суджа
14 грудня вперше в історії армія Північної Кореї здійснила масовану атаку позиції ЗС
19:19
14-Груд-2024
Європейський суд з прав людини про заборону носіння георгіївської стрічки в Україні
12 грудня 2024 року Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) ухвалив рішення у справі «Б
20:28
13-Груд-2024
Війна за війну
Як тільки «перестануть стріляти», незалежно від того буде це тимчасова заморозка чи с
22:35
12-Груд-2024
Європейська "дипломатична вісімка"
Європейська "дипломатична вісімка" - новий неформальний майданчик співробітництва між
Усі новини