реклама партнерів:
Головна » Новий бюджет зачіпає інтереси олігархів

Новий бюджет зачіпає інтереси олігархів


Коментарі: 0 ЕКОНОМІКА

Допомога проекту Європейської України - благодійний внесок
ваша підтримка важлива для незалежного видання
стань патроном
Новий бюджет зачіпає інтереси олігархів – Financial Times

Україна, яка переживає економічний спад, спричинений війною на Сході, наприкінці року переглянула систему оподаткування, пообіцявши знизити навантаження на малий бізнес і громадян з низьким рівнем доходів, одночасно закривши лазівки, які роками використовували олігархи.
Про це повідомляє Financial Times (переклад на сторінці facebook Міністр фінансів України Наталія Яресько)
Пакет законодавчих актів, прийнятих в неділю пізно ввечері також передбачає збільшення імпортних мит з метою стабілізації платіжного балансу країни.
В основу закону про бюджет та пакету антикризового законодавства покладено принцип жорсткої економії та заходів мобілізації додаткових податків. Чиновники сподіваються, що прийняття цього пакету заходів дозволить розраховувати на допомогу Міжнародного валютного фонду та інших західних донорів.
В ніч з неділі на понеділок, о 4:15 ранку, на позачерговій сесії парламенту народні депутати України прийняли бюджет, який передбачає скорочення субсидій і державних витрат.
Багато хто з депутатів скаржився на те, що уряд не показав їм остаточну версію проекту бюджету до голосування, також що вони були під тиском, щоб прийняти бюджет до кінця цього року для того, щоб швидко відновити співпрацю з МВФ.
Через побоювання настання фінансової кризи після того, як резерви Центрального банку зменшились вдвічі в 2014 році через покриття імпорту протягом одного місяця, МВФ дійшов висновку, що Україні буде потрібно $ 15 млрд додаткової підтримки понад обсяги вже існуючої $ 17 млрд кредитної програми.
Податкове законодавство було прийнято тільки після 10 години виснажливих переговорів, які випробували на стійкість єдність прозахідної коаліції. Ці закони спрямовані на підтримку малого і середнього бізнесу, зниження рівня тіньової економіки і отримання більш справедливої частки податків від підприємств, які належать олігархам.
Чиновники підготували законодавство, яке є новим суспільним договором для економіки, яка, в свою чергу, вже давно вважається контрольованою олігархами.
"Ми розробили правильний пакет, який дозволить нам, з одного боку, ввести справедливу систему оподаткування, а з іншого боку, наповнити бюджет", - сказав Арсеній Яценюк, прем'єр-міністр України.
Також уряд бере під контроль прибутки, які переводяться в офшори через застосування схем трансфертного ціноутворення.
«Олігархи, сказав А.Яценюк, більше не матимуть можливості приховувати свої доходи в офшорних зонах".
Уряд також вводить спрощення ділової активності в країні. Як відомо, до цього моменту в Україні існувала одна з найбільш недружніх систем оподаткування в світі. За новим законом загальна кількість податків буде спрощено з 22 видів до 9.
Внески в пенсійний фонд, які в даний час складають близько 41%, повинні бути скорочені до 16,4%. Чиновники сподіваються, що цей захід дозволить розширити базу збору, а також значно зменшить поширену практику виплати заробітної плати працівникам у конвертах.
Ці відчайдушні кроки спрямовані на перезавантаження системи, що дозволить заповнити прогалини у бюджеті та привести країну до довгострокового зростання. І це відбувається за тих умов, коли валовий внутрішній продукт скоротився приблизно на 7 відсотків у 2014 році, коли Україна втратила цілий регіон - Крим через анексію Росією та перебуває в умовах постійного восьмимісячного військового протистояння з російськими сепаратистами на Сході країни.
Для фінансування збільшених витрат на оборону, незважаючи на подальше скорочення економіки, що очікується в наступному році, Київ планує різко скоротити інші витрати і побудувати нові джерела доходу.
Податкові ставки будуть різко підняті на товари розкоші, включаючи дорогі автомобілі, на пасивний дохід, роялті, дивіденди від офшорних компаній, сигарет і алкоголю.
10%-ий податок з обороту призначено для операторів лотерей; введено податки на нерухомість на великі квартири і будинки; і ренти за користування надрами значно зростуть.
Рішення більше не повертати податок на додану вартість для зернотрейдерів на експорт зерна може викликати протести з боку міжнародних агропромислових, що вклали значні кошти в країну.
Після довгих дебатів законодавці прийняли пропозицію уряд ввести додаткові 5-10 відсотків митних зборів на імпортовані товари протягом одного року.
Українські чиновники сподіваються, що більш високі імпортні мита згенерують $ 1 млрд додаткових доходів для скарбниці, яка передбачає дефіцит у розмірі 3,7 відсотка від валового внутрішнього продукту в наступному році.
Пан Яценюк заявив, що його уряд буде пояснювати цей крок крайньою необхідністю у прийнятті захисних заходів під час консультацій з іншими країнами-членами СОТ і ЄС, з якими Київ підписав угоду про вільну торгівлю.






Модуль не активізовано (module is not installed)

Останні новини

11:19
22-Груд-2024
Круглий стіл у Чернігові до 87-річчя від дня народження В’ячеслава Чорновола
21 грудня у Чернігові, в Музеї боротьби за відновлення незалежності України на Черніг
12:18
20-Груд-2024
Московською ракетою пошкоджено в Києві унікальну пам’ятку національного значення — Миколаївський костел
Вранці 20 грудня внаслідок чергової російської ракетної атаки в Києві пошкоджено унік
17:01
18-Груд-2024
Соратники з Чернігівщини про В’ячеслава Чорновола
«Над Україною нависає зловісна двоголова тінь російського імперіалізму, який тільки й
20:30
15-Груд-2024
Армія Північної Кореї здійснила масовану атаку позицій ЗСУ біля міста Суджа
14 грудня вперше в історії армія Північної Кореї здійснила масовану атаку позиції ЗС
19:19
14-Груд-2024
Європейський суд з прав людини про заборону носіння георгіївської стрічки в Україні
12 грудня 2024 року Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) ухвалив рішення у справі «Б
20:28
13-Груд-2024
Війна за війну
Як тільки «перестануть стріляти», незалежно від того буде це тимчасова заморозка чи с
Усі новини