реклама партнерів:
Головна » 2018 » Листопад » 22 » Онуфрій був не самостійний в ухваленні рішення зірвати зустріч з президентом

Онуфрій був не самостійний в ухваленні рішення зірвати зустріч з президентом


2018 » Листопад » 22
Автор: Черняков
Коментарі: 0
Переглядів: 311
КУЛЬТУРА


У вівторок, 13 листопада, о 14:00, в Українському домі в Києві президент України Петро Порошенко чекав архієреїв УПЦ МП, яких запросив сюди задовго до цієї дати. Проте, з 90 чоловік прийшли тільки троє, в тому числі митрополит Переяслав-Хмельницький і Вишневський УПЦ Олександр (Драбинко).

Причиною того, що зустріч з главою держави зірвалася, став позачерговий собор УПЦ МП, який скликав голова цієї церкви митрополит Онуфрій.

У бліц-інтерв’ю UAportal митрополит Олександр (Драбинко) пояснив деталі заплутаної історії, а також поділився своєю думкою про те, що сталося, передає Релігія в Україні.

– Чи можете ви пояснити, чому одночасно відбувалося два заходи: Собор єпископів УПЦ МП в Києво-Печерській лаврі і зустріч президента України з ієрархами УПЦ МП в Українському домі?


– Логічно пояснити те, що сталося, вельми складно. Те, що сталося, швидше за все, носило заздалегідь спланований і не надто красивий характер. Як казав вікопомний протоієрей Микола Забуга, покійний Ректор Київської Духовної Академії і семінарії: “Хороший експромт готується довго”.

8 листопада керуючий справами УПЦ (МП, – ред.) митрополит Антоній розіслав циркулярний лист всім преосвященним УПЦ (МП, – ред.) , в якому повідомлялося, що в Києво-Печерській лаврі відбудеться зустріч єпископату нашої Церкви з президентом України Петром Порошенком з його ініціативи. Про майбутній Собор Єпископів Української Православної Церкви (МП, – ред.) в ньому не було і найменшого натяку.

9 листопада нами було отримано лист з Адміністрації президента, в якому уточнювалося, що зустріч, на яку запрошує глава Держави, відбудеться в Українському Домі.

Виникає закономірне запитання: чому на зустріч з президентом запрошує керуючий справами УПЦ і сам визначає місце її проведення? Чому це місце не було заздалегідь узгоджено з протоколом президента і його Адміністрацією? Хтось пішов на випередження подій? З якою метою?

У циркулярному листі була чітко вказана мета прибуття преосвященних Владик до Києва – зустріч з главою Держави і вказано конкретний час. Як вийшло так, що в цей же час почав роботу Собор Єпископів УПЦ (МП, – ред.) , про який не повідомлялося, залишається лише здогадуватися.

Зустріч президента з деякими ієрархами Української Православної Церкви в цей день все ж відбулася. Але не одночасно з Собором, незаплановане проведення якого унеможливило зустріч всього єпископату в зазначений та певний час, тобто о 14 годині. Ця зустріч пройшла пізніше ввечері, коли закінчився Собор.

– Чому митрополит Онуфрій проігнорував запрошення президента?

– Мені здається, це не думка і не рішення митрополита Онуфрія. Я схильний вважати, що він був не самостійний в ухваленні цього рішення. Багато архієреїв, як відомо, хотіли приїхати на цю зустріч. По-моєму, це справа рук керуючого справами, митрополита Антонія (Паканича), який отримав відповідні інструкції.

Можна було провести Собор, якщо дійсно була така потреба, після зустрічі з президентом.

– Архієреям в наказовому порядку заборонили йти на зустріч з президентом?

– Відповідно до Статуту церкви, на Соборі зобов’язані бути присутніми архієреї. Але вони повинні бути запрошені на нього заздалегідь. Синод, заздалегідь знаючи про час зустрічі, який було визначено Адміністрацією президента і погоджено з митрополитом Онуфрієм – 14 годин (про це йдеться в обох інформаційних листах-запрошеннях), все ж оголошує про скликання на цей же час Собору архиєреїв УПЦ (МП, – ред.). Це робить неможливим від’їзд єпископату в Український дім на зустріч з президентом в приватному порядку, якщо це не могло відбутися організовано усіма разом.

– І, тим не менш, ви потрапили на зустріч з президентом. І ще два архієрея.


– Тому що мене ніхто на Собор не запрошував, як це належало б зробити. Ні про засідання Синоду, ні про його вирішенні скликати Собор я нічого не знав. Я приїхав до Українського дому на час, який було зазначено в запрошенні від Адміністрації, на 14 годин, як це і передбачалося.

Зустріч як така, говорилося в циркулярі митрополита Антонія, повинна була відбутися з благословення Предстоятеля нашої Церкви. Я в точності виконав припис. Те, що мала місце якась “гра” з місцем зустрічі і подальші непланові події – обставини, що не від мене залежать.

Зустріч з президентом, “з благословення митрополита Онуфрія”, як це було зазначено в листі митрополита Антонія і за підписом Райніна від Адміністрації, у мене відбулася.

– Низка видань пише про те, що нібито президент України чинив тиск на ієрархів УПЦ МП – раніше і зараз.

– Це питання до компетентних органів, які повинні запитати у видань, що звинувачують президента в тиску, в чому саме він проявляється. І якщо вони брешуть, то повинні нести відповідальність, якщо ні – нехай пред’являть докази.

– Ви могли б, не вдаючись у зміст вашої бесіди з президентом, сказати, в якому ключі вона проходила?


– У дружньо пізнавальному.

– Тобто ні про який тиск не йшлося.

– Ні, жодним чином. Петро Олексійович дуже шкодував про те, що так сталося, і він не був почутий архієреями нашої Церкви. Шкодую про це і я, оскільки церква повинна жити не чутками, якими найчастіше харчуються наші ієрархи, а живою інформацією з першоджерела.

Джерело: Релігійна правда
QR-код посилання на сторінку
Скористайтеся програмою для сканування штрих-кодів на телефоні.

Коментарі

avatar

Останні новини

21:33
18-Груд-2018
У Вінниці новопризначеного московського попа не пустили до церкви
У вівторок, 18 грудня, парафіянам Вінницької єпархії УПЦ представили нового її керівн
20:03
18-Груд-2018
Розгерметизація системи теплопостачання в мікрорайоні Чернігова. Батареї холодні
Внаслідок гідроудару на котельній сталося розгерметизація системи теплопостачання в к
09:28
18-Груд-2018
Про мужність українських полонених моряків
Вже дев’ятий військовослужбовець з числа українських моряків, яких російські спецслуж
22:03
17-Груд-2018
Митрополит Симеон: “Я не налаштований на війну, але собор в нас ніхто не відбере”
Митрополит Вінницький та Барський Симеон, який став предстоятелем Православної церкви
21:42
17-Груд-2018
Вселенський патріарх Варфоломій зберіг єпархії за митрополитами колишньої УПЦ МП Симеоном та Олександром
Вселенський патріарх Варфоломій направив листи підтримки на адресу митрополитів Симео
11:01
17-Груд-2018
Митрополит Вінницький і Барський Симеон оголосив прихожанам про перехід до новоствореної Помісної української церкви
16 грудня під час служби в Спасо-Преображенському кафедральному соборi Вінниці митроп
09:59
17-Груд-2018
В СБУ застерігають Інтернет-користувачів бути пильними
Так, прес-центр Служби безпеки України опублікував звернення до жителів України з при
16:58
16-Груд-2018
Предстоятель Православної церкви України митрополит Епіфаній розповів про взаємодію з УПЦ МП
Новообраний предстоятель Православної церкви України митрополит Епіфаній розповів про
16:12
16-Груд-2018
Церква в Україні. Історія за 6 хвилин
Із часу хрещення Київської Русі минула понад тисяча років. І понад 500 років церковні
14:22
16-Груд-2018
Митрополит Вінницький і Барський Симеон з духовенством звершив Божественну літургію
16 грудня, у Неділю 29-ту після П'ятидесятниці, митрополит Вінницький і Барський Симе
Усі новини