реклама партнерів:
Головна » Особливості українського Томосу

Особливості українського Томосу


Коментарі: 0 КУЛЬТУРА

Допомога проекту Європейської України - благодійний внесок
ваша підтримка важлива для незалежного видання
стань патроном
Це перший Томос, підписаний в прямому ефірі, вперше у документі згадано прізвище президента країни, чітко прописано правило церковної апеляції, а також заборона мати парафії за кордонами України.
Про такі відмінності українського Томосу журналісту УНН розповів релігієзнавець Дмитро Горєвой.

“Напряму вказано апеляційне право. І клірики, і митрополити можуть звертатись до Константинопольського патріарха і він є найвищою апеляційною інстанцію в судових суперечках”, — сказав Горєвой.

Він зазначив, що таке правило застосовується до усіх помісних церков, але в Томосі української церкви воно вперше так явно прописано.

“Тобто те, що раніше здавалось само собою зрозумілим, в українському прописано так, щоб не було дурних прецендентів, як в російській церкві: коли це канонічне правило має юридичну силу, але де-факто ним ніхто не користується, тому що статут РПЦ це не регламентує”, — повідомив Горєвой.

Експерт також наголосив на тому, що Томос забороняє Православній Церкві України мати парафії поза межами української території.

“Українській церкві забороняється мати парафії за кордонами української держави — це експліцитно є в Томосі чеської церкви і албанської. Це та позиція Вселенського патріархату, яку він відстоював останніх 100 років: помісні церкви формуються не за національним принципом, а за географічним, в рамках держав. Все що поза межами держав, тобто в діаспорі — це належить Константинополю”, — сказав Горєвой.

Натомість ПЦУ може мати свої представництва в інших країнах, які в православ’ї називаються подвір’я.

“Так само може бути церковне представництво, тобто церковне посольство, але це не розгалужена мережа храмів. Це виключно посольство для представницьких функцій, наприклад, для спілкування української і польської церков. Так само як можуть бути подвір’я української церкви в Польщі і інших країнах, але вони мають трохи інший статус”, — зазначив релігієзнавець.

Окрім цього Горєвой наголосив на тому, що згадка предстоятелів церков у Томосі не є чимось новим, проте вперше в документі згадано прізвище чинного президента країни.

“В нас не тільки Епіфаній згаданий, а й президент Порошенко теж згаданий в Томосі. В румунському, болгарському, польському, чеському і грузинському Томосі є згадки, якому з предстоятелів він дається... Це перший президент, якого згадали в Томосі”, — сказав Горєвой.

Він додав, що вперше Томос підписувався в прямому ефірі і за цим процесом наживо могли спостерігати мільйони людей у всьому світі.

“Це перший Томос, який підписувався онлайн. Тому що всі бачили онлайн-трансляцію, як наживо підписувався Томос. Це перший Томос в прямому ефірі”, — зазначив Дмитро Горєвой.






Модуль не активізовано (module is not installed)

Останні новини

22:00
21-Лис-2024
Перейменування вулиць на Харківщині: проміняють Олександра Олеся на Затишну
Малоданилівська громада вирішила перейменувати три топоніми, що були раніше затвердже
19:50
21-Лис-2024
До Дня Гідності та Свободи
День Гідності та Свободи відзначають щорічно 21 листопада згідно з Указом Президента
18:46
21-Лис-2024
18 загиблих, 33 поранених: результати удару по командному пункту ЗС Росії в Курській області
Серед поранених троє військовослужбовців КНДР. Більшість постраждалих – офіцери Півде
18:09
21-Лис-2024
Російсько-українська війна є конфліктом з глобальними наслідками
Те що російсько-українська війна є конфліктом з глобальними наслідками було ясно з 20
21:15
20-Лис-2024
У Чернігові проведено круглий стіл до Дня Гідності і Свободи
20 листопада в Музеї боротьби за відновлення незалежності України на Чернігівщині про
20:40
20-Лис-2024
Україна вперше вдарила британськими крилаті ракетами по території росії
Це сталося наступного дня після того, як Україна використала поставлені Заходом ATACM
Усі новини