реклама партнерів:
Головна » Перший етап очищення Стрижня завершено. Фото

Перший етап очищення Стрижня завершено. Фото


Коментарі: 0 Довкілля

Допомога проекту Європейської України - благодійний внесок
ваша підтримка важлива для незалежного видання
стань патроном
У Чернігові завершилися роботи першого етапу проекту "Поліпшення санітарно-екологічного стану річки Стрижень". 20 жовтня відбувся запуск шахтного водоскиду у гирлі та розпочалося поступове наповнення водою ділянки річки від госпіталю до впадіння у Десну.
Чернігівський міський голова Олександр Соколов подякував працівникам ДП "Чернігівська пересувна механізована колона № 59 (ПМК-59) виробничого акціонерного товариства "Чернігівводбуд", які з лютого працювали на об'єкті. Він вручив подяки кращим працівникам.
Водоскид, який реконструювали, знаходиться у створі перетину вул. Берегової з р. Стрижень. Донний шахтний водоскид-водовипуск знаходився у незадовільному стані, що унеможливлювало виконання санітарних пропусків, які б забезпечували проточність води у водоймах, збудованих на р. Стрижень. У ході робіт встановлено робочий та ремонтний затвори водоскиду, відновлено окремі елементи споруди з метою підвищення надійності її функціонування та надання естетичного вигляду. Шахту очищено від бруду, зсередини влаштовано кожух з листової сталі, зроблено спеціальну гідроізоляцію поверхні, що значно посилило бетонну поверхню.
Крім того, облаштовано сміттєзатримуючу решітку, що розташована перед шахтним водоскидом. Це дозволяє періодично виловлювати підручними засобами плаваюче сміття. Вартість проекту склала майже 1,5 млн. грн., які виділено з міського природоохоронного фонду.
За словами О.Соколова, очищення Стрижня – це проблема не лише міста Чернігова. Взагалі, на його думку, варто говорити про комплексний підхід до цієї справи, оскільки потрібно розчистити русло річки, відновити джерела, які її живлять, та провести реконструкцію очисних споруд і зливової каналізації у місті. "Проект, який втілено у життя, варто розцінювати як початок великої роботи з оновлення Стрижня", - переконаний він.
О.Соколов також підкреслив, що під час візиту до Чернігова Прем'єр-Міністра України Миколи Азарова минулого тижня озвучив серед потреб міста, яким необхідна державна підтримка, і очищення Стрижня. "Це цілком можливо зробити, якщо залучити до коштів міського природоохоронного фонду гроші з обласного природоохоронного фонду та держбюджету", - зауважив О.Соколов, додавши, що на наступний рік заявлена потреба Чернігова на кошти природоохоронного фонду у сумі 19,5 млн. грн. Міський голова доручив управлінню ЖКГ продовжувати системну роботу щодо очищення Стрижня.
Начальник управління ЖКГ В.Антошин підкреслив, що чернігівці, які влітку взяли участь у суботнику, також долучилися до очищення річки. "Будемо сподіватися, що у подальшому жителі Чернігова також будуть дбати про чистоту річки та її берегів", - наголосив він.
Техніко-економічне обґрунтування заходів щодо поліпшення екологічного стану р. Стрижень у Чернігові ще у 2006 році виконали ДП "Водземпроект" ВАТ "Чернігівводпроект". Визначено комплекс технічних заходів, які дозволять максимально ефективно поліпшити екологічний стан р. Стрижень. Проект погоджено з усіма зацікавленими організаціями, зокрема він одержав позитивний висновок Державного управління охорони навколишнього природного середовища у Чернігівській області. Також позитивний висновок проекту надала Центральна служба Укрінвестекспертизи.

Довідка: Річка Стрижень – одна з малих річок Чернігівщини, притока Десни, довжиною понад 32 км, у тому числі у межах Чернігова – понад 8 км. Її витоки знаходяться у Ріпкинському районі.

QR-код посилання на сторінку
Скористайтеся програмою для сканування штрих-кодів на телефоні.


Коментарі

avatar

Останні новини

21:40
06-Лют-2023
Підрозділи ГУР МО України посилили свої можливості і досягли нових спроможностей
Головне управління розвідки Міністерства оборони України ретельно відслідковувало сит
20:47
05-Лют-2023
На Луганщині росіяни спалюють українські книжки в котельнях
Росіяни вивозять із окупованих територій Луганської області художню та історичну літе
17:33
04-Лют-2023
Черговий великий обмін полоненими
Повернули 116 українських військових. Оборонців Маріуполя, херсонських партизанів, сн
16:43
04-Лют-2023
Заява Чернігівської обласної «Просвіти»: Імені Русових!
Заява правління обласного товариства «Просвіта» імені Т.Шевченка щодо перейменування
21:39
03-Лют-2023
У битві за Бахмут прикордонники втримали рубіж й ліквідували штурмовиків окупантів
2 лютого російсько-окупаційні війська здійснили спробу прориву лінії оборони прикордо
19:35
02-Лют-2023
Музейна зустріч «Катерининська церква у Чернігові — символ мужності і незламності міста»
5 лютого, у неділю, об 11.00 у приміщенні Колегіуму, на Валу, відбудеться музейна зус
18:41
02-Лют-2023
Європарламент закликав ЄС працювати над початком переговорів про вступ України
Європарламент у четвер ухвалив резолюцію, в якій закликає ЄС працювати над початком п
20:08
01-Лют-2023
Українські воїни отримають ще 105 розвідувальних БПЛА Vector
Компанія Quantum-Systems GmbH оголосила про постачання 105 додаткових розвідувальних
18:48
31-Січ-2023
Про деколонізацію назви головної бібліотеки Чернігівщини
Наступного дня після вшанування подвигу Героїв Крут у ЗМІ з’явилася інформація, що за
18:08
31-Січ-2023
У Прилуках пропонують ввести військову адміністрацію
Критична ситуація склалася у Прилуках. Градус став ще вищим під час військового стану
Усі новини