ваша підтримка важлива для незалежного видання стань патроном
З самого ранку, в День Соборності України, у центрі Києва від час атаки "Беркуту" чимало постраждалих, а доля багатьох затриманих досі невідома. "Беркутівці" затримують людей, б'ють та затягують на свою території.
О 8 ранку вулиця до готелю "Дніпро" була вже зачищена. Люди перегрупувалися і відтісняли "Беркут" вверх по вулиці. 8:29 люди пішли в контратаку. Силовики відступили на лінію автобусів. Мітингувальники повернулися на свої позиції. Кидають камінням. "Беркут" встигнув розібрати одну з барикад.
В цей час міліція через гучномовець закликає до спокою. Силовики застосовують газ. Багато поранених під час наступу. За повідомленнями лікарів не вистачає карет швидких.
В ході сутичок застрелено двох протестувальників. Раніше у лікарні помер хлопець, який 20 січня упав із колонади стадіону. Вранці беркутівці зачистили Грушевського до готелю Дніпро, але зараз мітингувальники повернули свої позиції.
За інформацією ZN.UA , в околицях села Гнідин Бориспільського району Київської області, куди раніше було вивезено Ігоря Луценка, було, виявлено два трупи зі слідами тортур та обмотаними скотчем головами.
Для перевірки цієї інформації ZN.UA зв'язалося з сільським дільничним Олександром Здором. Правоохоронець підтвердив виявлення лише одного тіла, повідомивши, що на ньому дійсно присутні сліди тортур.
Один з убитих у середу в Києві - білорус Жизневський Михайло Михайлович.
Про це білоруській редакції Радіо Свобода повідомили в Штабі національного спротиву. У посольстві Білорусі в Києві відмовляються говорити на цю тему.
Ще один загиблий на вулиці Грушевського Сергій Нігоян, є вірменином за національністю, повідомляє "Інтерфакс-Україна".
За словами джерела, він отримав одне кульове поранення в шию, одне – в голову. За іншими даними, поранень було 4. Невідомо, які саме кулі було використано, бо це з'ясують лише після розтину. Загиблому активісту Сергію Нігояну почали надавати медичну допомогу тоді, коли він вже був непритопний. Як повідомив Громадському телебаченню лікар, який перший оглянув активіста, мітингувальник потрапив до медиків вже непритомний.
Його рани не оглядали, почали одразу робити реанімацію, неперервний масаж серця, однак це не допомогло. Раніше, в грудні, з Сергієм записали відео на фоні барикад, де він читає Шевченка. Сергій, 20-річний вірменин з Дніропетровська, був одним з охоронців Євромайдану.
Сергій народився і жив в Україні, у селі Березнуватівка Дніпропетровської області. На Євромайдан приїхав 8 грудня. 7-го грудня сусід із села підвіз його до Дніпропетровська. Сергій шукав, де у Дніпропетровську збираються люди, щоб підтримати київський Євромайдан. Шукав, шукав і не знайшов. Тоді поїхав на вокзал. Купив квиток на потяг до Києва. Батькам зателефонував уже з Майдану. "Батько запитав, ти куди зник?", - переказував розмову хлопець. Коли дізнався, де син, дуже розхвилювався, просив бути обережним.
Сергій спав у наметі або у будинку профспілок. На питання, чому приїхав на Майдан, відповідав: "Це моє майбутнє теж. Мені жити у цій країні".
На вулицю Грушевського підігнали бронетранспортер. Станом на 14.30, за свідченнями очевидців, він розчищає бар. Як відомо, розпочалася зустріч трьох лідерів опозиції з Віктором Януковичем, який закликав до переговорів і зупинення протистояння. Водночас на Майдані Незалежності зі сцени Юрій Луценко закликав українців виходити на Майдан зараз.
У Генпрокуратурі підтвердили загибель на вулиці Грушевського двох людей від вогнепальних поранень. Про це йдеться у повідомленні ГПУ. 22 січня о 6:25 міліцію подзвонив невідомий і розповів, що у приміщенні бібліотеки Національної академії наук знаходиться труп чоловіка. Правоохоронці дійсно виявили тіло у холі бібліотеки. У загиблого є два вогнепальних поранення (в голову та груди), розповіли в прокуратурі.
За джерелами Української правди, всім держслужбовцям, які перебувають в урядовому кварталі, дали вказівку залиши місце роботи до 15 години. Магазини й офіси на Хрещатику також отримали негласну рекомендацію закритися до 16.00 середи, повідомляє "Інтерфакс-Україна".
Співробітники установ та організацій, які перебувають на Хрещатику, сповіщають своїм знайомим про те, що вони мають покинути будівлі до цього часу.