Версія для людей з вадами зору
реклама партнерів:
Головна » Порошенко: Зеленський хоче створити із КСУ "кишеньковий суд"

Порошенко: Зеленський хоче створити із КСУ "кишеньковий суд"


Коментарі: 0 ПОЛІТИКУМ

Допомога проекту Європейської України - благодійний внесок
ваша підтримка важлива для незалежного видання
стань патроном
П’ятий президент та лідер партії "Європейська солідарність" Петро Порошенко вважає, що судді КСУ виносили рішення щодо окремих положень антикорупційного законодавства не самостійно, натякаючи на причетність до цього Банкової. На його думку, президент Володимир Зеленський хоче створити із КСУ "кишеньковий суд".
Джерело: Порошенко у facebook

"Але вас цинічно обманюють ті, хто крайнім намагається зробити лише Конституційний Суд. У суді лише писали рішення, а от сценарій розробили в іншому місці", каже Петро Порошенко.

На думку лідера "ЄС", команда Зеленського підірвала незалежність Спеціалізованої антикорупційної прокуратури та піддає безперервним атакам Національне антикорупційне бюро. Окрім цього, Порошенко вважає винним у рішенні КСУ теж чинного президента, оскільки серед його ініціаторів, зокрема, є група "За майбутнє", яка "із потрохами належить Коломойському, близькому бізнесовому і політичному партнеру Зеленського". Це все, стверджує нардеп, становить загрозу для втрати безвізу.

Водночас, внесений до Верховної Ради законопроєкт президента його попередник називає "антиконституційним та узурпаторським".

"Факти – річ уперта. І вони не можуть не привести до висновку, що абсолютно антиконституційний узурпаторський законопроект Зеленського не має нічого спільного з боротьбою з корупцією. Єдине, чого він прагне, це – сформувати кишеньковий Конституційний Суд, який потім визнаватиме конституційними усі ініціативи Банкової із розбудови в Україні диктатури дилетантів, невігласів та клептократів", – заявив Порошенко.

Не забув ексглава держави порівняти вказану ініціативу із будівництвом авторитаризму, як, наприклад в Білорусі та Росії.

Він вкотре нагадав, що "його команда зробила за п’ять років більше реформ, ніж було зроблено за попередні чверть століття", зарахувавши до них "найжорсткіше в Європі електронне декларування статків високопосадовців із кримінальною відповідальністю".

Порошенко закликав Зеленського повернутись у правове поле та почитати Конституцію, порадивши йому продовжити судову реформу та відновити покарання за приховування статків.

"Щоб вийти із конституційної кризи, в яку Зеленський занурив країну, він має негайно зустрітися із лідерами парламентських фракцій. Я особисто готовий йому допомогти знайти вихід із ситуації винятково у правовому полі. Президент не має права розпускати Конституційний суд ані по закону, ані по Конституції", – підсумував він.

Що передувало: Зеленський під час екстреної наради РНБО розпорядився, щоб Кабмін своїм рішенням відкрив доступ до реєстру електронних декларацій, а Верховна Рада законопроєктом відновила доброчесність конституційного судочинства в Україні. Через пару годин доступ було відновлено. Пізніше він вніс до Верховної Ради законопроєкт, яким запропонував припинити повноваження суддів Конституційного суду, визнати його рішення про декларування "нікчемним" і без правових наслідків та скасувати відповідні зміни до ЗУ "Про запобігання корупції".

Передісторія:
27 жовтня за поданням 48 народних депутатів Конституційний суд визнав неконституційними окремі положення антикорупційного законодавства, хоча конституційність ще низки положень вивчатиметься далі.
Рішення КС означає скасування електронного декларування, скасування повноважень Національного агентства з питань запобігання корупції на повну перевірку та моніторинг способу життя, декриміналізацію недостовірного декларування.
В Європейському союзі вважають, що це рішення КС може стати підставою для тимчасового призупинення безвізу.
Через це рішення КС Зеленський скликав термінове закрите засідання Ради національної безпеки і оборони 29 жовтня.

Джерело: Українська правда






Модуль не активізовано (module is not installed)

Останні новини

20:29
19-Чер-2025
Українські воїни повертаються додому з російського полону
Наші люди повертаються додому з російського полону.
Це воїни Збройних Сил, Нац
21:36
18-Чер-2025
Європейські країни охоче приймають на навчання українських студентів

В останні роки українські студенти все активніше обирають здобуття вищої освіти за

20:17
16-Чер-2025
Українські військові опанували найсучасніші технології ведення війни
Українські військові опанували найсучасніші технології ведення війни, які багато армі
20:00
16-Чер-2025
Чи правомірним є ізраїльський удар по Ірану
Можна довго ламати списи з того приводу, наскільки правомірним є ізраїльський удар по
16:14
16-Чер-2025
Війна Ізраїлю з Іраном стала "рятувальним кругом" для бюджету Росії
Війна Ізраїлю з Іраном стала "рятувальним кругом" для бюджету Росії, що переживає різ
15:36
15-Чер-2025
Калінінград: місто на кістках культури. Як радянська влада стерла з лиця землі Кенігсберг

Сьогоднішній Калінінград — це не просто шматок території, відірваний від осн

Усі новини

Сollaborator