реклама партнерів:
Головна » 2011 » Січень » 25 » Презентовано збірник «Корюківка, 1943: злочин проти людяності»

Презентовано збірник «Корюківка, 1943: злочин проти людяності»


Коментарі: 0 ПОДІЇ

Допомога проекту Європейської України - благодійний внесок
ваша підтримка важлива для незалежного видання
стань патроном
24 січня 2011 р. у приміщенні військово-історичного відділу Чернігівського обласного історичного музею ім. В.В.Тарновського проведено презентацію збірника «Корюківка, 1943: злочин проти людяності».
Ця книга містить історичні документи, свідчення очевидців і вцілілих жертв гітлерівського злочину, фотодокументи і вибрану бібліографію видань і публікацій про трагедію, що сталася 1943 року у Корюківці. Збірник – спільне видання Українського інституту національної пам’яті, Чернігівської обласної державної адміністрації та Корюківського історичного музею. Його видання здійснило управління у справах преси та інформації облдержадміністрації за обласною програмою «Українська книга».
Зі вступним словом до учасників презентації звернувся заступник голови облдержадміністрації Віктор Тканко. Він, зокрема, зазначив, що тема Другої світової та Великої Вітчизняної війни є героїчною і водночас надзвичайно трагічною. Наш народ, як і інші народи колишнього Радянського Союзу, Європи, інших регіонів світу понесли величезні втрати, передусім мирного населення. У цьому контексті надзвичайно болючим нагадуванням про людоненависницьку сутність фашизму є трагедія м. Корюківки, знищеної разом з усім населенням 1 – 2 і 9 березня 1943 року.
Як відомо, Чернігівщина в 1941 – 1943 рр. була краєм активної діяльності радянських партизан. Гітлерівському окупаційному режиму так і не вдалося знищити організований опір силовими методами. Проте, вони з самого початку поклали всю відповідальність за дії антигітлерівського руху саме на мирне населення. І методично винищували безневинних людей. За час німецької окупації було знищено 127 тис. мирних жителів Чернігівської області.
Каральна акція проти мирного населення цілого містечка Корюківки є одним з найбільших серед нацистських злочинів. Вона перевершує будь-які уявлення про жорстокість гітлерівських окупантів.
Наслідки гітлерівського злочину: вбито близько 7 тис. мешканців (за актом від 1944 року – 6700 чол.) і спалено 1290 будинків.
Чернігівські історики, і з цім солідарні фахівці Українського інституту національної пам’яті, наголошують, що знищення фашистськими карателями Корюківки разом з його мешканцями є одним із найбільших подібних злочинів нацистських окупантів у Другій світовій війні в Європі. Для порівняння згадаємо, що у білоруському селі Хатинь було знищено 149 осіб, чеському селищі Лідіце вбито і замордовано у концтаборі 320 чоловік, французькому селищі Орудар знищено 642 чоловіки.
Безперечно, оцінка трагедії в Корюківці у 1943 році повністю відповідає висновкам міжнародного судового процесу над колишніми керівниками гітлерівської Німеччини у Нюрнбергзі. Такі дії німецьких окупантів однозначно є військовим злочином і злочином проти людяності.
Запропонована книга є черговим внеском у вшанування пам’яті загиблих і нагадуванням про жахливу сутність ідеології та практики нацизму і фашизму.
Віктор Тканко наголосив, що Чернігівська облдержадміністрація вважає за необхідне гідно вшанувати пам’ять жертв трагедії Корюківки та взагалі всіх невинно убієнних гітлерівськими загарбниками на окупованій території, а 2 березня має стати символічною датою скорботи і застереження.
Учасники презентації також переглянули уривок з документального фільму телеканалу «Інтер» про Корюківку «1377 спалених заживо» (автор і режисер І.Кравчишин).
Під час презентації збірника своїми думками також поділилися голова Корюківської райдержадміністрації Олександр Довгаль, упорядники книги – представник Українського інституту національної пам’яті в Чернігівській області Сергій Бутко та старший науковий співробітник Корюківського історичного музею Тетяна Макаренко, власкор всеукраїнської газети «Голос України» по Чернігівській області, головний редактор журналу «Сіверянський літопис», заслужений журналіст України Сергій Павленко. Завершив захід поет Анатолій Хоменко, який зачитав присутнім свій твір, присвячений Корюківській трагедії.
На завершення заходу учасники отримали презентаційні примірники книги.

Джерело: Управління у справах преси та інформації Чернігівської облдержадміністрації


QR-код посилання на сторінку
Скористайтеся програмою для сканування штрих-кодів на телефоні.


Коментарі

avatar

Останні новини

17:56
26-Трав-2022
Недоговороздатність РФ. Є лише один спосіб зняти цю проблему
Сказав про це в ефірі телеканалу "Еспресо":
"Найголовніше - це недоговороздатн
17:44
26-Трав-2022
Ми досі так і не навчилися читати Шольца
Хоча дехто припускав, що Україна повинна провести переговори з Путіним і розглянути п
20:13
25-Трав-2022
Росіяни не мають багато “Іскандерів”, тому вони їх заощаджуватимуть - польський експерт
Переміщення дивізіону ОТРК “Іскандер-М” у Брестську область білорусі не означає його
19:38
25-Трав-2022
Про зруйновані школи та новий навчальний рік у Чернігові
Навчальний рік 2021/2022 ще не завершився, а у Чернігові вже вивчають варіанти і шука
07:34
25-Трав-2022
Туреччина дозволяє Росії торгувати вкраденим та пропускає воєнні вантажі?
Велика кількість вкрадених Росією українських товарів потрапляє до Туреччини, деякі н
18:51
24-Трав-2022
ЗСУ знищили в небі України відставного генерал-майора військово-повітряних сил РФ Боташева
Інформацію про загибель льотчика підтвердили три колишні підлеглі Канамата Боташева,
18:12
24-Трав-2022
Чому ЗСУ вийшли зі Світлодарська
Українські військові відступили зі Світлодарська Донецької області, аби уникнути оточ
17:53
24-Трав-2022
Неймовірний героїзм, стійкість і бойова звитяга українців
Санкції і ізоляція росії. Рамштайн-1. Ленд-Ліз. $40 млрд+. Рамштайн-2. «Гарпуни» з да
21:18
23-Трав-2022
На Харківщині звільнено 24 населені пункти
Щодня, знищуючи ворога, звільняючи міста і села від окупантів, відбудовуючи інфрастру
21:11
23-Трав-2022
Україні треба зробити все можливе та неможливе, щоб вступити в НАТО
Як працює маніпуляція
НАТО - оборонний союз, в законах якого прямо написано: <
Усі новини