реклама партнерів:
Головна » Про відзначення Дня Перемоги на Чернігівщині

Про відзначення Дня Перемоги на Чернігівщині


Коментарі: 0 ПОЛІТИКУМ

Допомога проекту Європейської України - благодійний внесок
ваша підтримка важлива для незалежного видання
стань патроном
28 квітня 2014 р. заступник голови – керівник апарату Чернігівської облдержадміністрації Сергій Журман та представник Українського інституту національної пам’яті у Чернігівській області Сергій Бутко виступили на брифінгу для представників обласних та всеукраїнських ЗМІ про відзначення Дня Перемоги на Чернігівщині.
Сергій Журман наголосив, що визначальним акцентом всіх святкових заходів має стати не військовий парад чи масове народне гуляння, а посилена увага до ветеранів війни. Ніхто не створюватиме масовість і не примушуватиме громадськість виходити для участі в заходах. Головне, підкреслив заступник голови облдержадміністрації — гідно вшанувати ветеранів Другої світової війни, дійти до кожного з учасників бойових дій, привітати зі святом, активно посприяти розв’язанню можливих проблем.
День Перемоги має стати і днем пам’яті про всіх загиблих під час Другої світової війни солдатів і офіцерів, усіх мирних жителів: жінок, дітей, стариків. Адже й досі достеменно невідомо, скільки українців загинуло під час Другої світової. Вчені називають різні цифри — від 8,5 до 10 мільйонів. Але історичну правду ще тільки належить встановити.
День Перемоги був і залишається дійсно всенародним святом, яке об’єднує протягом вже майже семи десятиліть людей різних поколінь, національностей, політичних переконань. Тому, щоб уникнути конфліктів і провокацій, обласна влада закликає всі політичні угрупування використовувати під час святкових заходів виключно державну символіку України, відмовившись 9 травня від застосування партійних прапорів і символів. І попереджає, що у разі виявлення провокаційних дій, присікатиме їх жорстко й у відповідності до законів України.
Як нагадав заступник голови облдержадміністрації, для досягнення порозуміння було проведено зустріч між представниками Правого Сектору і ветеранських організацій області. Обидві сторони зустрічі запевнили, що триматимуться толерантно й з повагою одна до одної.
Цьогорічне свято Перемоги відзначатиметься у непростих для України умовах. Наш агресивно налаштований сусід, можливо, намагатиметься скористатися ситуацією й підігріти конфлікт, що існує в українському суспільстві. Прагнучи повернути радянське минуле, зберегти й посилити свій вплив на сусідні держави, російська влада не гребує аніякими, бодай найбруднішими, засобами. Не зупиняється навіть перед людськими смертями.
Тому надзвичайно важливо сьогодні, підкреслив заступник голови облдержадміністрації, згадати про національну трагедію, яку пережив наш народ під час Другої світової війни, вшанувати належним чином пам’ять усіх загиблих та зробити все, щоб не допустити нових кривавих конфліктів на українській території.
Представник Українського інституту національної пам’яті в Чернігівській області Сергій Бутко наголосив: «Ми – єдина країна, ми всі українці в Україні незалежно від етнічної приналежності. Отже, в день Перемоги маємо відзначати внесок всіх українців, які боролися проти коричневої чуми та за незалежність нашої країни. День Перемоги має стати традицію пам’яті про солдат, які загинули за свою Батьківщину». Він додав до сказаного С. Журманом, що, говорячи про жертви України у Другій світовій війні, не варто забувати й про українців, які боролися з нацистськими агресорами не лише в лавах Червоної армії, а і в Українській повстанській армії, збройних силах держав антигітлерівської коаліції, рухах опору та радянському партизанському русі. Адже, наприклад, тільки у складі Війська польського воювало проти нацистських загарбників близько 150 тисяч українців. Більше ніж десята частина з них загинула. Ще майже сто тисяч українців не повернулися з боїв на Далекому Сході. Загалом же у воєнних діях під час радянсько-японського конфлікту брали участь близько семисот тисяч українців. Тому, переконаний Сергій Бутко, більш справедливо сьогодні говорити саме про перемогу у Другій світовій війні.






Модуль не активізовано (module is not installed)

Останні новини

12:18
20-Груд-2024
Московською ракетою пошкоджено в Києві унікальну пам’ятку національного значення — Миколаївський костел
Вранці 20 грудня внаслідок чергової російської ракетної атаки в Києві пошкоджено унік
17:01
18-Груд-2024
Соратники з Чернігівщини про В’ячеслава Чорновола
«Над Україною нависає зловісна двоголова тінь російського імперіалізму, який тільки й
20:30
15-Груд-2024
Армія Північної Кореї здійснила масовану атаку позицій ЗСУ біля міста Суджа
14 грудня вперше в історії армія Північної Кореї здійснила масовану атаку позиції ЗС
19:19
14-Груд-2024
Європейський суд з прав людини про заборону носіння георгіївської стрічки в Україні
12 грудня 2024 року Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) ухвалив рішення у справі «Б
20:28
13-Груд-2024
Війна за війну
Як тільки «перестануть стріляти», незалежно від того буде це тимчасова заморозка чи с
22:35
12-Груд-2024
Європейська "дипломатична вісімка"
Європейська "дипломатична вісімка" - новий неформальний майданчик співробітництва між
Усі новини