реклама партнерів:
Головна » 2010 » Липень » 3 » Родина Шевченків презентували книжки нові "Спіраль" та "До волі!", а також фотоальбом "Ічнянщина"

Родина Шевченків презентували книжки нові "Спіраль" та "До волі!", а також фотоальбом "Ічнянщина"


2010 » Липень » 3
Коментарі: 0 КУЛЬТУРА

Допомога проекту Європейської України - благодійний внесок
ваша підтримка важлива для незалежного видання
стань патроном
Цвіт чернігівської журналістики, громадські діячі, шанувальники фотомистецтва, ветерани національно-визвольних змагань початку 90-х зібралися на Шевченка, 9 щоби зустрітися із двома талановитими Шевченками – паном Віталієм та чарівною Богданою.
Віталій Шевченко представив журналістам свої книги: “Спіраль” (автобіографічна повість) та “До волі!” (фотохроніка народження Руху). Богдана Шевченко презентувала фотоальбом “Ічнянщина” (з 4-х книг).
Займатися фотографією я розпочала років чотири назад, – розповіла Богдана про початок свого творчого захоплення, – коли проходив фестиваль історичної реконструкції “Терра Героїка”. Я тоді взяла свій маленький фотоапарат, бігала, знімала цих лицарів, їхні поєдинки. Через деякий час, на день народження, батьки подарували мені якісну професійну фотокамеру, через деякий час з’явилася книга “Подорож на війну”, у якій було надруковано понад 100 моїх фотографій.
Сама то я вже киянка, але частенько буваю в Ічні у бабусі. Цей край мене просто причарував. Розпочали зйомки ми влітку минулого року, вставали годині о 5-й і виїздили. А потім по приїзді додому години до третьої ночі підписували ці фотороботи, щоби не забутися. У цьому допомагав мені тато, брат, мама – адже така робота, погодьтеся, досить важка для 15-літньої дівчини.
З виданням фотоальбомів допоміг Центр громадських ініціатив “Інформаційне суспільство”, який у подальшому безплатно передав це видання про історію, пам’ятки та туристські об’єкти Ічнянщини місцевим радам, бібліотекам, школам району, вчителям і краєзнавцям, бібліотекам області, а також, з метою пропагування Ічнянщини, – народним депутатам України, урядовцям, громадським діячам, журналістам з центральних ЗМІ. Всього приблизно 400 комплектів.
У найближчих планах Богдани Шевченко – підготовка авторської виставки художніх фото “Мальовнича Ічнянщина” з подальшою передачею виставкових робіт районному будинку культури, або районній бібліотеці. Є наміри підготувати також окреме сувенірне видання про Качанівку.
Чернігівці щиро позаздрили ічнянцям, які отримали такі розкішні видання, тому звернулися з пропозицією до Богдани попрацювати над альбомом “Чернігівщина”.
Наступний представлений фотоальбом авторства Віталія Шевченка “До волі!” (видавництво “Гнозис”, Київ, 2009 р.) унікальний своєю документальністю. У жанрі репортажу майже похвилинно задокументовані миттєвості установчого з’їзду Народного Руху України того далекого вже 1989 року. На одній із світлин можна побачити делегатів з Чернігівщини – Левко Лук’яненко, Валерій Сарана, Олександр Котенко (на жаль вже покійний), В’ячеслав Логин.
У несподіваній для себе ролі автора химерного за формою твору – повісті “Спіраль” (видавництво “Факт”, 2009), постав екс-голова Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення Віталій Шевченко. У творі відомі в усьому світі трагічні події обросли несподіваними подробицями. Люди реальні. Факти – теж почерпнуті з документів, а не вигадані автором. В основу повісті покладено терористичні атаки на вежі-Близнюки у США 11 вересня 2001 року та запуск у жовтні того ж року бойової ракети в пасажирський літак, яким летів автор…
Не обійшлося і без питань з політичним підтекстом, пов’язаних з попередньою професійною діяльністю пана Віталія. Присутніх журналістів цікавило, як він розцінює процес формування нового складу Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення.
На що екс-голова відповів, що персоналій не коментує, а от у який спосіб відбуваються призначення – викликає велике занепокоєння: порушення закону, процедури, зрештою положення про саму Нацраду. Теперішня влада створює ситуацію, коли наступна влада матиме всі законні підстави визнати ці рішення нелегітимними.
Пані Оксана, дружина і мама, а також редактор видань Віталія і Богдани, щедро почастувала присутніх соковитими черешнями.
За традицією кожен із гостей щось знайшов для себе на книжкових полицях “Інтермеццо”. Віталій Шевченко – “Загибель Батурина” чернігівського дослідника Сергія Павленка, а Богдана – фотоальбом переможців Міжнародного фотоконкурсу газети “День-2009.

Джерело: "Інтермеццо"

QR-код посилання на сторінку
Скористайтеся програмою для сканування штрих-кодів на телефоні.


Коментарі

avatar

Останні новини

20:37
16-Трав-2021
Жалібний захід на Чернігівщині на місці таємного поховання жертв комуністичного режиму
16 травня 2021 року, тобто традиційно у третю неділю травня, під Черніговом, на 20-му
17:48
14-Трав-2021
Семенченка визнали винним в терористичному акті – обстрілі телеканалу «112»
Служба безпеки України розкрила вчинення терористичного акту, а саме обстрілу ТОВ «Ін
14:17
11-Трав-2021
Застереження щодо невідомих могил
Приводом до застереження стала публікація під назвою
18:13
10-Трав-2021
За 14-ма загиблими Захисниками України у квітні помолилися у Чернігові
10 травня в Чернігові у Козацькому кафедральному соборі святої великомучениці Катерин
21:52
08-Трав-2021
Чернігів: видання Інституту національної пам’яті передані на Донбас
Нещодавно у Чернігові в офісі регіонального представництва Українського інституту нац
17:59
08-Трав-2021
Відверта розмова у Чернігові про патріотизм і псевдопатріотизм

5 травня у Чернігові в офісі регіонального представництва Українського інституту н

14:44
07-Трав-2021
Викрадення, катування і розбій: на Чернігівщині силовики затримали озброєну банду рекетирів (відео)
СБУ припинила діяльність міжрегіонального злочинного угруповання, учасники якого прич
10:51
07-Трав-2021
Роль церков в україно-російському протистоянні та забута суть релігії і віри
У своїй гібридній війні проти України та її державності, Росія зробила високу ставку
08:31
07-Трав-2021
Обережно, кліщі! Покрокова інструкція як не зіпсувати собі травневі свята
Вже підготувалися до відпочинку на природі на травневі свята? А до зустрічі з небажан
12:10
06-Трав-2021
Національний заповідник «Чернігів стародавній» відновлює екскурсійну діяльність
З 6 травня відновлюється екскурсійна діяльність на всіх музейних об’єктах Національно
Усі новини