реклама партнерів:
Головна » Родина Шевченків презентували книжки нові "Спіраль" та "До волі!", а також фотоальбом "Ічнянщина"

Родина Шевченків презентували книжки нові "Спіраль" та "До волі!", а також фотоальбом "Ічнянщина"


Коментарі: 0 КУЛЬТУРА

Допомога проекту Європейської України - благодійний внесок
ваша підтримка важлива для незалежного видання
стань патроном
Цвіт чернігівської журналістики, громадські діячі, шанувальники фотомистецтва, ветерани національно-визвольних змагань початку 90-х зібралися на Шевченка, 9 щоби зустрітися із двома талановитими Шевченками – паном Віталієм та чарівною Богданою.
Віталій Шевченко представив журналістам свої книги: “Спіраль” (автобіографічна повість) та “До волі!” (фотохроніка народження Руху). Богдана Шевченко презентувала фотоальбом “Ічнянщина” (з 4-х книг).
Займатися фотографією я розпочала років чотири назад, – розповіла Богдана про початок свого творчого захоплення, – коли проходив фестиваль історичної реконструкції “Терра Героїка”. Я тоді взяла свій маленький фотоапарат, бігала, знімала цих лицарів, їхні поєдинки. Через деякий час, на день народження, батьки подарували мені якісну професійну фотокамеру, через деякий час з’явилася книга “Подорож на війну”, у якій було надруковано понад 100 моїх фотографій.
Сама то я вже киянка, але частенько буваю в Ічні у бабусі. Цей край мене просто причарував. Розпочали зйомки ми влітку минулого року, вставали годині о 5-й і виїздили. А потім по приїзді додому години до третьої ночі підписували ці фотороботи, щоби не забутися. У цьому допомагав мені тато, брат, мама – адже така робота, погодьтеся, досить важка для 15-літньої дівчини.
З виданням фотоальбомів допоміг Центр громадських ініціатив “Інформаційне суспільство”, який у подальшому безплатно передав це видання про історію, пам’ятки та туристські об’єкти Ічнянщини місцевим радам, бібліотекам, школам району, вчителям і краєзнавцям, бібліотекам області, а також, з метою пропагування Ічнянщини, – народним депутатам України, урядовцям, громадським діячам, журналістам з центральних ЗМІ. Всього приблизно 400 комплектів.
У найближчих планах Богдани Шевченко – підготовка авторської виставки художніх фото “Мальовнича Ічнянщина” з подальшою передачею виставкових робіт районному будинку культури, або районній бібліотеці. Є наміри підготувати також окреме сувенірне видання про Качанівку.
Чернігівці щиро позаздрили ічнянцям, які отримали такі розкішні видання, тому звернулися з пропозицією до Богдани попрацювати над альбомом “Чернігівщина”.
Наступний представлений фотоальбом авторства Віталія Шевченка “До волі!” (видавництво “Гнозис”, Київ, 2009 р.) унікальний своєю документальністю. У жанрі репортажу майже похвилинно задокументовані миттєвості установчого з’їзду Народного Руху України того далекого вже 1989 року. На одній із світлин можна побачити делегатів з Чернігівщини – Левко Лук’яненко, Валерій Сарана, Олександр Котенко (на жаль вже покійний), В’ячеслав Логин.
У несподіваній для себе ролі автора химерного за формою твору – повісті “Спіраль” (видавництво “Факт”, 2009), постав екс-голова Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення Віталій Шевченко. У творі відомі в усьому світі трагічні події обросли несподіваними подробицями. Люди реальні. Факти – теж почерпнуті з документів, а не вигадані автором. В основу повісті покладено терористичні атаки на вежі-Близнюки у США 11 вересня 2001 року та запуск у жовтні того ж року бойової ракети в пасажирський літак, яким летів автор…
Не обійшлося і без питань з політичним підтекстом, пов’язаних з попередньою професійною діяльністю пана Віталія. Присутніх журналістів цікавило, як він розцінює процес формування нового складу Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення.
На що екс-голова відповів, що персоналій не коментує, а от у який спосіб відбуваються призначення – викликає велике занепокоєння: порушення закону, процедури, зрештою положення про саму Нацраду. Теперішня влада створює ситуацію, коли наступна влада матиме всі законні підстави визнати ці рішення нелегітимними.
Пані Оксана, дружина і мама, а також редактор видань Віталія і Богдани, щедро почастувала присутніх соковитими черешнями.
За традицією кожен із гостей щось знайшов для себе на книжкових полицях “Інтермеццо”. Віталій Шевченко – “Загибель Батурина” чернігівського дослідника Сергія Павленка, а Богдана – фотоальбом переможців Міжнародного фотоконкурсу газети “День-2009.

Джерело: "Інтермеццо"Модуль не активізовано (module is not installed)

Останні новини

07:57
20-Лип-2024
Вбивство Ірини Фаріон
Вона померла у лікарні після пострілу в неї, що здійснив начебто парубок, який кілька
20:35
19-Лип-2024
Поліція Львівщини встановлює обставини замаху на життя Ірини Фаріон
Жінку із вогнепальним пораненням голови госпіталізували у лікарню. Правоохоронці вжив
06:59
18-Лип-2024
Важливі рішення Священного Синоду Православної Церкви України
14 липня 2024 року у Православній Церкві України відбулося засідання Священного Синод
06:51
18-Лип-2024
Закон про скасування літнього часу – це відверто шкідницький і антиєвропейський крок
Ухвалений Верховною Радою закон про скасування літнього часу – це відверто шкідницьки
06:23
18-Лип-2024
Опитування: українці вірять у перемогу над ворогом!
Результати соціологічного опитування, що проводилося соціологічною службою Центру Раз
23:07
16-Лип-2024
Безсоння, як собі допомогти?

Безсонням вважаються розлади сну, коли характеризується його погана якість, недост

13:44
16-Лип-2024
Чернігівські рухівці про річницю Декларації про державний суверенітет України
Сьогодні чернігівські рухівці, хоч і скромно, але згадали про річницю Декларації про
12:11
16-Лип-2024
До 34-річчя проголошення Декларації про державний суверенітет України
16 липня Україна відзначає 34-річчя проголошення Декларації про державний суверенітет
14:10
11-Лип-2024
Унікальна знахідка: на Афоні виявлено рідкісний оригінальний автограф українського письменника XVI ст. Василя Суразького
Неймовірна знахідка. Нинішня наукова експедиція на Святу Гору Афон виявилася напрочуд
21:00
10-Лип-2024
Деколонізація топонімії на Чернігівщині: профільна робоча група розглянула пропозиції щодо перейменування вулиць
На виконання Закону України «Про засудження та заборону пропаганди російської імперсь
Усі новини