реклама партнерів:
Головна » Російські алмази втрачають свій блиск у Європі

Російські алмази втрачають свій блиск у Європі


Коментарі: 0 ЕКОНОМІКА

Допомога проекту Європейської України - благодійний внесок
ваша підтримка важлива для незалежного видання
стань патроном
Російські алмази втрачають свій блиск у Європі, - POLITICO Europe
Переклад Іван Приходько
Прем'єр-міністр Бельгії де Кроо хоче, щоб світ вислідив і припинив торгівлю російськими «кривавими діамантами».
У європейській бульбашці в Брюсселі діаманти більше не є нічиїми найкращими друзями.
Небажання бельгійського уряду заборонити імпорт російських алмазів, що завдасть шкоди місту Антверпен, світовому центру дорогоцінного каміння, обурило Україну та її прихильників в ЄС.
Україна наполягає на припиненні імпорту російських необроблених алмазів, оскільки торгівля збагачує «Алросу», частково державне російське підприємство.
Хоча такі репресії не завдадуть такої шкоди економіці Володимира Путіна, як, наприклад, заборона на використання всіх видів викопного палива, триваючий потік російських алмазів став символом того, що західні країни ставлять свої національні інтереси вище інтересів України.
Нові плани чергового раунду санкцій проти путіна знову розпалили дебати про моральність європейської торгівлі діамантами із росії.
Бельгії набридло бути цапом відбувайлом. За словами прем'єр-міністра Олександра Де Кроо, зараз потрібно заборонити путіну можливість продавати алмази на всі західні ринки.
«Російські діаманти — це криваві діаманти», — сказав Де Кроо в заяві для POLITICO. «Доходи росії від алмазів можуть припинитися лише в тому випадку, якщо доступ російських алмазів на західні ринки стане неможливим. Бельгія співпрацює зі своїми партнерами, створюючи цей міцний фронт».
Економічна війна Заходу проти росії вже має свій вплив. Частково через санкції США торгівля російськими діамантами в Антверпені вже серйозно постраждала. Але ці необроблені російські діаманти перенаправляються на інші ринки діамантів і часто повертаються на Захід, ограновані та відшліфовані.
Ось чому Бельгія працює з партнерами над впровадженням «водонепроникної» системи відстеження діамантів, сказав бельгійський чиновник. Якщо це спрацює, це може зашкодити Москві більше, ніж якби Вашингтон чи Брюссель діяли поодинці.
«Європа і Північна Америка разом становлять 70 відсотків світового ринку природних алмазів», — сказав чиновник. «Грунтуючись на цій ринковій силі, ми можемо забезпечити необхідну прозорість у світовому алмазному секторі та структурно заборонити криваві діаманти на світовому ринку. Війна в Україні дає потужний імпульс».

Нарешті санкції?
Наступ Бельгії відбувається саме тоді, коли її позиція щодо санкцій щодо російських алмазів зазнає нових нападів — не лише з боку інших країн ЄС та бельгійських опозиційних партій, а й всередині власного уряду Де Кроо.
ЄС готує новий раунд санкцій проти росії напередодні першої річниці вторгнення путіна в Україну 24 лютого. Такі країни, як Польща та Литва, знову закликають ЄС включити діаманти. Однак один дипломат ЄС сказав, що дискусія тепер є скоріше «внутрішньобельгійською боротьбою, ніж європейською».
Де Кру очолює коаліцію із семи ідеологічно різних партій. Зелені та соціалісти в його уряді підштовхують його до активного лобіювання продажу діамантів у наступному раунді санкцій ЄС.
Зокрема Vooruit, нідерландськомовна соціалістична партія, вкотре просуває цю ініціативу. Бельгійський депутат Вікі Рейнерт представить нову резолюцію в бельгійському парламенті, яка пропонує заборонити імпорт.
"Стає неможливим пояснити, чому Бельгія не відкрита для блокування російських алмазів", - сказав Рейнерт. «Ми хочемо, щоб Бельгія активно співпрацювала з Європейською комісією, щоб вжити необхідних заходів». Бельгійська соціалістка, депутатка Європарламенту Кетлін Ван Бремпт просуває ту ж ідею на європейському рівні.
Але ініціатива соціалістів навряд чи призведе до заборони імпорту або навіть імпортних квот, заявили чотири чиновники з інших бельгійських політичних партій. Натомість Де Кроо налаштований на міжнародне рішення. Ніхто не очікує, що соціалісти через питання алмазів дестабілізують крихкий бельгійський коаліційний уряд Де Кроо.
Навіть якби всі сім партій в бельгійському уряді погодилися вдарити по російським алмазам, виникла б ще одна ключова перешкода.
У складній політичній системі Бельгії регіональні уряди також матимуть право голосу. Уряд північного регіону Фландрії виступає проти заборони імпорту. Цей уряд очолюють фламандські націоналісти, президент партії яких Барт де Вевер є також мером Антверпена. "Ніщо не змінить їхньої думки з цього приводу", - сказав про позицію націоналістів один із бельгійських чиновників.

Криваві діаманти
Бельгія сподівається, що, створивши міжнародну коаліцію для відстеження «кривавих російських діамантів», її нарешті перестануть розглядати як перешкоду для дій.
Промисловість погоджується. «Санкції — це не вихід, — сказав Том Нейс з Антверпенського всесвітнього алмазного центру. — Цим рішенням може стати міжнародна система повної прозорості з такими ж стандартами дотримання, як і в Антверпені», — сказав він.
Такий трансатлантичний план мав би величезний вплив, вважає Ганс Меркет, дослідник Міжнародної служби інформації про мир, правозахисної некомерційної організації. «Це мало б набагато більший ефект, ніж нинішні санкції США, які оминаються», — сказав Меркет.
Але диявол сховається в деталях. Чи вдасться Бельгії створити трансатлантичну коаліцію? Чи готові споживачі платити більше за свої діаманти, чи існує ризик перенаправлення товарів на інші ринки, де торговці менш дбайливі?
Один із бельгійських чиновників сумнівався в шансах Бельгії на успіх. Якщо міжнародний альянс похитнеться, Бельгії та ЄС слід розглянути можливість самостійного просування вперед, щоб переконати решту світу діяти. «Але нехай Де Кроо розштовхає цей світ» (But let's give De Croo a shot at this), — сказав чиновник.

Джерело: Агія Загребельська
QR-код посилання на сторінку
Скористайтеся програмою для сканування штрих-кодів на телефоні.


Коментарі

avatar

Останні новини

19:25
24-Бер-2023
Юридично УПЦ МП не зможе підписати нові договори про оренду храмів
Юридично УПЦ МП не зможуть продовжувати оренду через те, що церкви, які підпорядковую
20:34
23-Бер-2023
Парламент ухвалив законопроєкт, який засуджує та забороняє російську імперську пропаганду
21 березня 2023 року Верховна Рада України ухвалила законопроєкт 7253, який після дру
19:15
21-Бер-2023
Донецька область. Під Авдіївкою продовжуються запеклі бої
Під Авдіївкою ( Донецька область) продовжуються запеклі бої, а українські бійці знищи
19:44
20-Бер-2023
384-й день народження Івана Мазепи відзначили у Чернігові
20 березня у Чернігові в умовах воєнного стану відзначили 384-й день народження видат
20:00
18-Бер-2023
Шоковані всі — від Вашингтону до Москви. Два головних наслідки ордеру на арешт Путіна
Політичні наслідки рішення Міжнародного кримінального суду про ордер на арешт президе
21:52
17-Бер-2023
Суд у Гаазі видав ордер на арешт злочинця путіна
Палата досудового провадження ІІ Міжнародного кримінального суду в п'ятницю видала ор
20:57
16-Бер-2023
ЗСУ уразили три пункти управління, дві радіолокаційні станції росії
Збройні сили України уразили три пункти управління, дві радіолокаційні станції та скл
21:14
15-Бер-2023
Українські захисники збили російський бомбардувальник під Бахмутом
У середу, 15 березня, українські захисники збили російський бомбардувальник Су-24 в р
22:50
14-Бер-2023
Найкращі студійні навушники для професіоналів: добірка 2023

Студійні навушники — це пристрої для прослуховування аудіо, які використовують зву

21:00
14-Бер-2023
Російський винищувач зіткнувся з американським безпілотником над Чорним морем
У Сполучених Штатах заявили, що 14 березня російський винищувач Су-27 зіткнувся над Ч
Усі новини