реклама партнерів:
Головна » 2016 » Липень » 11 » Смолинці готові перекривати трасу?

Смолинці готові перекривати трасу?


Коментарі: 0 ЕКОНОМІКА

Допомога проекту Європейської України - благодійний внесок
ваша підтримка важлива для незалежного видання
стань патроном
Про це прямо заявили представники Смолина Чернігівського району, де міністерство енергетики хоче закрити торфобрикетний завод. Як сказав голова Чернігівської районної ради Олександр Ларченко, курку, що несе золоті яйця, хочуть зарізати, щоб сьогодні наїстися м’ясом...

Виступаючих у прес-клубі «Ініціатива» на тему дерибану двох підприємств «Чернігівторфу» було біля десятка і всі вони підтвердили, що такі наміри київської влади є. Скажімо, Ірванцівський торфобрикетний завод Семенівського району із завтрашнього дня не має ліцензії на видобуток торфу. Причина? Борги. Але, щоб погасити борги — треба працювати, а шлях закриття заводу — це шлях до безробіття сотні працюючих, до закриття села Кути- 2, де також живе сотня людей — колишніх і теперішніх працівників заводу, зрештою, шлях до знекровлення районного бюджету. Про це говорили директор Ірванцівського заводу Микола Степчук та голова Семенівської районної ради Василь Малкович.

Заступник голови Чернігівської обласної державної адміністрації Сергій Сергієнко підтвердив: дійсно, міністерство пропонує передати два заводи Фонду державного майна з наступним їх закриттям. У той же час районна і обласна ради пропонують інший шлях — передача підприємств у комунальну власність. Сировина місцева, працівники місцеві, споживачі (значною мірою) теж — до чого тут Київ, якщо ми говоримо про децентралізацію і розвиток громад?

До речі, в Семенівському районі торфобрикетний завод — один із чотирьох бюджетонаповнюючих. Закривши завод — треба готуватись до закриття району.

Голова профспілкової організації Смолинського заводу Валентина Огієнко назвала дії київської влади, яка знов призначила їм директором представника проросійської групи «Терма- групп», економічною диверсією. І попередила: якщо міністерство не скасує рішення про призначення директора - луганчанина, працівники перекриють трасу на Київ. Присутній голова Гончарівського Віталій Рудник запевнив, що і відставники - військові також приєднаються. Володимир Поліщук, заступник голови Чернігівської районної ради, оцінив ситуацію також гірко, але справедливо: «На сході воюємо, а тут здаємо стратегічні інтереси». А призначеного міністерством нового директора назвав спеціалістом по банкрутству шахт і натякнув, що дерибан заводів лоббіює народний депутат, прізвища якого не назвав.

...Говорили багато. І все правда. Крім відповіді на поставлене у анонс зібрання питання: «Хто розвалює торф’яну галузь Чернігівщини?».
Кандидат у народні депутати від Народного Руху України Василь Чепурний вважає, що крім подовження ліцензії Ірванцівському заводу і проведення прозорого конкурсу на посаду директора Смолинського заводу, треба з’ясувати як утворилися борги, як були знищені інші 5 торфобрикетних заводів Чернігівщини. Хай навіть злочин минув за терміном давності, але треба знати — хто продавив ті рішення і хто розікрав заводи.

Друге. Народний Рух не проти приватизації. Але тих підприємств, які не є стратегічними, а торф сьогодні став стратегічною сировиною. І якщо хто хоче розвивати торфяний бізнес, будь ласка — дали он Анатолію Долеско 70 гектарів полів біля Смолина, нехай собі на порожньому місці розробляє. А приватизовувати ту ж таки курку, про яку казав голова Чернігівської райради — злочин. Не треба приватизацією називати крадіжки, а спекуляцію — бізнесом. Більше того, нормальна українська влада мусить націоналізувати обленерго та облгази і не допустити приватизації «Укрпошти» та інших стратегічних структур. Бо що ж ми за господарі такі і як ми оборонимо державу, якщо рубильник комерційного директора «Чернегівобленерго» буде вимикати світло військовим частинам, як це вже було?!
QR-код посилання на сторінку
Скористайтеся програмою для сканування штрих-кодів на телефоні.


Коментарі

avatar

Останні новини

13:40
16-Сер-2022
Підрозділи «лнр» відмовилися продовжувати бойові дії на Донеччині
1. Повідомляється, що підрозділи «лнр» відмовилися продовжувати бойові дії на Донеччи
20:53
15-Сер-2022
Хлопчики, може вам молочка з медом?
- Хлопчики, може вам молочка з медом?
- Ой, дякуємо! Ми не голодні!
- Н
21:01
14-Сер-2022
Дієва арифметика від мелітопольського підпілля
Мінус один залізничний міст на південно-західному напрямку від Мелітополя дорівнює по
20:54
14-Сер-2022
Дерусифікація в Чернігові. Чому вулиця Ватутіна знову стала Українським хутором?
«Імена наших вулиць»
від чернігівського товариства «Просвіта» імені Т.Шевченка
20:23
13-Сер-2022
Подоляк: "Україна застосовує тактику "пурхати як метелик і жалити як бджола"
Михайло Подоляк зазначив, що контратаки ЗСУ ведуться не великими колонами техніки, як
20:38
12-Сер-2022
Дерусифікація в Чернігові. Чому вулиця Стародубського полку замість Білоруської?
«Імена наших вулиць»
від чернігівського товариства «Просвіта» імені Т.Шевченка
09:55
11-Сер-2022
Росія та Білорусь змушені заперечувати українські успіхи в Криму та Зябровці
Отже, Росія та її союзник Білорусь опинилися в такій ситуації, що змушені заперечуват
09:31
11-Сер-2022
Розвідка Британії розповіла про проблеми РФ з експортом зброї
Росія навряд чи зможе виконати деякі експортні замовлення на бронетехніку через винят
19:22
10-Сер-2022
Ризикована подвійна гра Ердогана
Ризикована подвійна гра Ердогана, - Financial Times
Більш тісна співпраця през
07:04
10-Сер-2022
Звільнення Херсона: "Це буде швидко. Нехай ще трохи протримаються. Ми про них не забуваємо...", - генерал Марченко
Україна може звільнити Херсон невдовзі, а закінчити активну фазу війни до кінця року.
Усі новини