реклама партнерів:
Головна » 2013 » Грудень » 26 » Статки "сім'ї" Януковича. ЧАСТИНА 1

Статки "сім'ї" Януковича. ЧАСТИНА 1


2013 » Грудень » 26
Автор: Майшев
Коментарі: 1
Переглядів: 2650
ЕКОНОМІКА


Відмивання коштів владною верхівкою України відбувається не через віддалені офшори, а через країни Європи - зокрема, через Австрію, Швейцарію, Ліхтенштейн і Велику Британію. Водночас, для виявлення і переслідування таких злочинних практик з боку українських можновладців у країнах Європи та США є всі необхідні законодавчі акти і інструменти. Бракує лише політичної волі.

Представники громадянського суспільства України звернулися до лідерів країн Європи та США, депутатів Єврокомісії, конгресменів США, правоохоронних органів та фінансових установ США та країн Європейського Союзу, повідомляється на ресурсі http://yanukovich.info.

"Ми глибоко переконані, що авторитарний режим Віктора Януковича підживлюється його корупційно здобутими бізнес-активами, які відмиваються та легалізуються через міжнародну фінансову систему завдяки мережі компаній-прокладок та професійних посередників.

Ми вважаємо неприпустимим використання міжнародної фінансової системи для підтримання політичного режиму, що силою брутально розганяє мирні демонстрації, влаштовуючи жорстокі побоїща беззахисних людей та кидаючи їх за грати.

На виконання міжнародних стандартів ФАТФ, імплементованих в Директивах ЄС та Акті Патріота США, ми просимо:

1. Правоохоронні органи країн Європи та США негайно заморозити рахунки, які відкриті за кордоном Віктором Януковичем, його сином Олександром та компаніями, де члени президентської родини є бенефіціарними власниками. Заморозити кореспонденські банківські рахунки, які дозволяють компаніям Януковича мати доступ до світової фінансової системи.

2. Фінансові установи країн Європи та США негайно відмовити в обслуговуванні бізнес-структур, які можуть належати політичному діячеві Президентові України Віктору Януковичу, його сім'ї, зокрема сину Олександру Януковичу, та їх партнерам.

Нижче ми надаємо опис бізнес-інтересів та бізнес-схем президента України, його сім'ї та близького оточення, включаючи перелік компаній, яким потрібно заблокувати доступ до міжнародної фінансової системи.

Цей опис не є вичерпним та постійно оновлюватиметься силами громадських активістів, аналітиків, юристів та журналістів-розслідувачів.

Ми висловлюємо щиру подяку інфографік-дизайнерам, програмістам, візуалізаторам, перекладачам, журналістам-розслідувальникам і багатьом іншим людям, без чиєї безкоштовної і самовідданої допомоги ми не могли би створити цей веб-ресурс. ДЯКУЄМО!"


Цей матеріал має на меті показати, що відмивання коштів владною верхівкою України відбувається не через віддалені офшори, а через країни Європи - зокрема, через Австрію, Швейцарію, Ліхтенштейн і Велику Британію. Водночас, для виявлення і переслідування таких злочинних практик з боку українських можновладців у країнах Європи та США є всі необхідні законодавчі акти і інструменти. Бракує лише політичної волі.

Ми щиро сподіваємося, що після цієї публікації правоохоронні органи країн Європи та США у співпраці з органами фінансового моніторингу докладуть зусиль, щоб розпочати кримінальне переслідування за фактом відмивання грошей на їхніх територіях.

Крім того, ми сподівалися наочно показати, що в Україні існує зв'язок між владною верхівкою, яка систематично і скоординовано займається корупцією, і відмиванням грошей за кордоном.

Цей матеріал створений з використаням матеріалів, опублікованих на «Українській Правді» та веб-сайті «Наші Гроші».


У Президента Віктора Януковича, Прем'єр-міністра Миколи Азарова та секретаря Ради Національної Безпеки та Оборони Андрія Клюєва, як і в його брата - заступника голови Партії регіонів народного депутата Сергія Клюєва, є один експерт із оптимізації сплати податків і приховування кінцевого власника, а мовою насправді - «відмивання грошей» Він обслуговує всіх вищеперерахованих осіб, і це д-р Рейнхард Прокш. Рейнхард Прокш є уроженцем Ліхтенштейну, має авcтрійське громадянство і стверджує, що є також акредитованим адвокатом у Нью-Йорку вже понад 20 років. Дуже імовірно, що він є резидентом США. Рейнхард Прокш - власник COMPASERVE SE, інкубатора фірм-прокладок у Швейцарії, Німеччині, Австрії, Великобританії, Ліхтейнштейні і США.

Згідно з інформацією на веб-сайті, команду COMPASERVE SЕ, розкидано по цілому світу від Маямі до Відня, і до неї входять 11 номінальних працівників, включно з Рейнхардом Прокшем і двома членами його родини- Бріджет і Річардом Прокшами з Відня. COMPASERVE SE має в Європі представництва у Австрії - COMPASERVE HOLDING GmbH, Паркінг 12 Тауер, Відень, у Ліхтенштейні - P&A Corporate Services Trust, Штьоклерверг 1, Вадуц, а також у Великобританії - COMPASERVE (EUROPE) LIMITED, 29 Харлі стріт, Лондон. Крім того, компанія має представництва у США (44 Вол стріт, 12 поверх, Нью Йорк, Нью Йорк і 60 Пд-Зх 13-та стріт,48-ий поверх #4806, Маямі, Флорида). До послуг, що надає COMPASERVE SE, входить створення і продаж компаній - як уже зареєстрованих, так і таких, що можуть бути зареєстровані під потреби клієнта. За 7-10 робочих днів COMPASERVE SE відкриває фірму і забезпечує команду для управління і релокації бізнесу за 10 000 євро (окремо оплачується реєстрація компанії - 5 000 євро максимум). До Різдвяних і Великодніх свят бувають знижки.

Нижче ми покажемо, як усупереч законам проти відмивання грошей політично значущими особами, Рейнхард Прокш допомагав і надалі допомагає політичній верхівці України відмивати гроші і приховувати набуту власність через реєстрацію її на «підставні» фірми.

Клієнт - Олексій Азаров

У 2008 році Рейнхардом Прокшем була зареєстрована фірма L.A.D. A. Holding Anstalt, на вище зазначену адресу відділення COMPASERVE SE у Ліхтенштейні Stoklerweg 1, Вадуц. Пан Рейнхард Прокш був вказаний як директор L.A.D.A Holding Anstalt. У 2010 році ця фірма оформила на себе будинок за адресою Potzleinsdorfer Stra?e, 152-156, в якому тепер проживає Олексій Азаров. Ця власність не вказується у деклараціях ні Прем'єр-міністра, ні Олексія Азарова.

Клієнт Віктор Янукович

Пан Рейнхард Прокш також тісно співпрацює з Президентом України. До вересня 2013 року на його фірму у Великобританії Blythe (Europe) Ltd, яка розташована за адресою філії COMPASERVE SE у Великобританії, було оформлене Межигір'я як приватна власність.

Як відомо, Президент України проживає з 2003 року у колишній державній резиденції «Межигір'я», яка була приватизована у 2007 році ТОВ «МедІнвестТрейд», а потім проданатого самого 2007 року ТОВ Танталіт. ТОВ Танталіт було засноване громадянином Павлом Литовченком з Донецька, і у його володінні донедавна було 0,03% (44 тисячі грн) статутного фонду. Між іншим, Павло Литовченко був засновником ТОВ «Дом Лесніка», який приватизовував мисливські угіддя Сухолуччя. Другим засновникомТОВ Танталіт стала австрійська компанія «Euro East Beteiligungs GmbH», внесок якої становив понад 146 млн грн, що складало 99,97% статутного фонду. Директором «Euro East Beteiligungs GmbH» був Йохан Вановец, якого у квітні 2013 року засудили за маніпуляції з акціями Telekom Austria, а саме через завищення вартості бонусів для колишніх менеджерів Telecom-у. Австрійський реєстр компаній вказує, що серед засновників Euro East Beteiligungs GmbH була компанія Blythe Associate Inc (BVI), що передала свої акції Blythe (Europe) Ltd (UK), а також Euro Invest Bank (Австрія). Цікаво, що Euro Invest Bank має своїм головним акціонером пані Габріелу Вановец, а Головою Ради Директорів Франка Вановіца. Цедружина і син Йогана Вановіца, тобто Euro Invest Bank є родинним банком Вановеців.

У 2008 році Euro East Beteiligungs GmbHзмінив склад засновників компанії, і серед них залишилися тільки Euro Invest Bank і Blythe (Europe) Ltd. Згодом Blythe (Europe) Ltd викупив частку Euro Invest Bank і став одноосібним власником 99,97% статутного капіталу TOВ «Танталіт».

Цікаво, що на момент придбання Euro East Beteiligungs GmbH у фірми були борги, які у 600 разів перевищували її статутний капітал і становили 30.5 млн євро. Проте це ніяк не впинуло на привабливість об'єкта для пана Рейнхарда Прокша, і його компанія Blythe Europe Ltd викупила ТОВ «Танталіт», що володіє Межигір'ям.

Згідно англійського реєстру компаній Company House, Blythe (Europe) Limited є компанією, що не здійснює ніякої діяльності і заснована P&A Corporate Services Trust, ліхтенштейнською філією СOMPASERVE SE. У вересні 2013 року Сергій Клюєв викупив ТОВ «Танталіт» за 146,6 млн грн - вартість статутного фонду ТОВ «Танталіт». І знову, відповідно до слів Сергія Клюєва, він придбав ТОВ Танталіт з величезними боргами і для цієї трансакції взяв кредиту ПрАТ «Украпідшипник».

Рейнхард Прокш також напряму пов'язаний з приватизацією мисливських угідь у Сухолуччі (а це понад 30 000 га), якими користується Президент Віктор Янукович

Приватизація угідь була проведена ТОВом «Дом Лесника», заснованим британською фірмою Astute Partners Ltd, директором якої, згідно з установчими документами, є Рейнхард Прокш, а адреса її реєстрації цілком збігається з адресою лондонської філії COMPASERVE SE.

І нарешті, Рейнхард Прокш також виявився причетним до розкішних гелікоптерів і літака, які орендуються у ТОВ «Центравіа» для Президента Януковича за гроші українських платників податків. Головним засновником ТОВ «Центравіа» є фірма Blythe Associates Inc, якій належить 99,9% акцій авіаційної компанії. Ця фірма зареєстрована в офшорній зоні - на Британських Віргінських островах. Blythe Associates Inc. в 2008 році значилася як засновник в австрійській фірмі Euro East Beteiligungs GmbH, яка вже згадувалися вище. Згодом замість Blythe Associates Inc засновником стала значитися фірма Blythe Europa Ltd, що дозволяє припустити спорідненість цих двох компаній.

В обох випадках торги було проведено за неконкурентною процедурою закупівлі «в одного учасника», а саме ТОВ «Центравіа», наче б то через неправильні подання інших претендентів. Непрозорі торги спричинилися до того, що ціна за транспорні засоби для Президента перевищила ціну за такі самі транспортні засоби щонайменше вдвічі, відповідно до інформації наданої Executive Craft, компанії, що займається лізингом відповідних вертольотів і літаків у Великобританії.

Клієнти - брати Клюєви

Рейнхард Прокш має доволі близькі бізнес стосунки з Сергієм та Андрієм Клюєвими і не лише через Blythe (Europe) Ltd, а також через P&A Corporate Services Trust, філію COMPASERVICE SE у Ліхтенштейні. Так, у 2009 році P&A Corporate Services Trust купив Activ Solar GmbH, компанію, в якій бенефіціарними власниками являються брати Клюєви. Невеличкий екскурс в історію показує, що у 1994 році Сергій і Андрій Клюєви заснували SLAV Handel, Vertretung and Beteiligung AG, - фірму, що у 2005 році заснувалаSlav Beteiligung GmbH. Slav Beteiligung GmbH у 2008 році заснувала Activ Solar GmbH. У 2008 році Activ Solar GmbH викупив 75% акцій Запорізького заводу напівпровідників.

У 2009 році Activ Solar GmbH було продано зятем Сергія Клюєва Mr. Kaveh Ertefai P&A Corporate Services Trust.

Окремо варто зазначити, що Slav Handel Vertretung und Beteiligung AG є власником ПрАТ «Укрпідшипник»- величезного консорціуму, що об'єднує понад 20 підприємств, які спеціалізуються на кольорових металах, будівництві, фінансах, страхуванні, агрокомплексі, тощо.

За даними, зібраними з відкритих фінансових звітів підприємстваПрАТ «Завод напівпровідників», у період з 2009 до 2011 років компанія підписала ряд кредитних договорів на суму понад 200 мільйонів євро від державного Укрексімбанку. На час підписання кредитних договорів підприємство було і досі лишається збитковим. Крім того, гроші ПрАТ «Завод напівпровідників» позичав Activ Solar GmbH, а також ТОВ «Актив Солар» - дочірнє підприємство австрійської однойменної компанії.. Комісією, очолюваною Андрієм Клюєвим у 2010 році, було видано з Державного Інноваційного фонду майже 18 млн євро (200 842 000 грн) для погашення відсотків за користування кредитами.

Спільними зусиллями Андрія і Сергія Клюєвих Activ Solar GmbHвсього за 5 років свого існування став провідним світовим виробником сонячної електроенергії, який, водночас монополізував ринок сонячної енергетики в Україні завдяки посиленому сприянню держави:

 • згідно з Податковим кодексом від грудня 2010 року, продаж сонячної енергії звільнений від податку на прибуток;
 • відповідно до Податкового кодексу імпорт обладнання і матеріалів для виробництва відновлювальної енергії є звільненим від сплати ПДВ;
 • у липні 2011 року Верховна рада України ухвалила закон про землевідведення під виробників відновлювальної електроенергії, який встановив 75% знижку на оренду таких земельних ділянок;
 • 50% доходу від заходів, спрямованих на збільшення обсягів виробництва енергії відповідними компаніями, які займаються відновлювальною енергією, звільнені від ПДВ, якщо вони зареєстровані Національним агентством України з питань забезпечення ефективного використання енергетичних ресурсів (НАЕР);
 • законом від 2009 року в Україні затверджений найвищий у Європі зелений тариф для виробників сонячної елекроенергії, який становить 5,06 грн за кВ.Він був затверджений постановою Національної Комісії регулювання електроенернетики для «Актів Солару» в Криму. За цікавим збігом обставин Головою НКРЕ є Сергій Тітенко, який був заступником Гендиректора ПрАТ «Укрпідшипник», 94% акцій якого належатьавстрійській SLAV Handel, Vertretung, Beteiligungs AG, що є власністю родини Клюєвих;
 • у 2011 році Європейська комісія зупинила пряму бюджетну допомогу Україні через використання коштів, які були виділені для заходів з енергозбереження, на приєднання виробників сонячної енергії - групи компаній «Актив Солар» - до національної електромережі, тобто за нецільове використання коштів.

Українське представництво ТОВ «Актив Солар» знаходиться за адресою громадської приймальні Сергія Клюєва на вул. Різницькій 3 у Києві.

Особливу увагу хотілося б звернути на один з багатьох прикладів використання державних грошей для розбудови ліній електропередач від сонячних електростанцій Activ Solar GmbH до загальнонаціональної мережі. Для цього Міністерство енергетики та вугільної промисловості виділило у 2011 році 69,69 млн грн (понад 6.3 млн євро), а тендер виграло ТОВ «Зв'язоктехсервіс», історія заснування якого веде через ТОВ-Де Санктіс Інвест до австрійської філії COMPASERVE SE, Сompaserve Holding GmbH і того ж таки Рейнхарда Прокша. ТОВ «Зв'язоктехсервіс» почав вигравати тендери «Укренерго» у 2011 році і отримав до кінця 2013-го підряди на 382,32 млн грн (приблизно 34 млн євро). Усі кошти фірма отримала на підключення об'єктів «Activ Solar» до енергетичної мережі України. Отже, за посередництва Рейнхарда Прокша брати Клюєви, які займають високі державні і політичні посади, за кошти українських платників податків успішно розвивають сонячну електроенергетику, яка є їхнімприватним бізнесом.

До речі, саме нецільове використання коштів ЄС, які буди виділені на програми з енергозбереження, а витрачені на приєднання сонячних електростанцій до національної ЛЕП, стало причиною припинення допомоги від Європейського Союзу, про що згадувалося вище.

Отже, Рейнхарду Прокшу, який продає європейські фірми-прокладки, дуже поталанило, оскільки він обслуговує успішних і платоспроможних клієнтів - найвищих політичних діячів з України. Останні звикли розвивати свій бізнес за кошти українських платників податків. Саме тому клієнтам Прокша так кортить розігнати та залякати сотні тисяч громадян України, які вже більше місяця протестують проти тотального беззаконня та великої політичної корупції владної верхівки.

Віктор Янукович

Президент Віктор Федорович Янукович народився 1950 року у м.Єнакієво, Донецької області. У 1967 році його було засуджено за участь у пограбуванні з групою осіб, а у 1969 році за побиття. Згодом матеріали судових справ Віктора Януковича щезли, а його судимості дивним чином були зняті. З 1997 по 2002 рік Віктор Янукович голова Донецької обласної адміністрації. З 21 листопада 2002 року до 31 грудня 2004 року обіймав посаду Прем'єр-міністра України. Був кандидатом у Президенти на виборах 2004 року. Фальсифікація цих виборів на користь Януковича призвела до Помаранчевої революції і перевиборів, в яких виграв Віктор Ющенко.В. Янукович залишився головою Партії регіонів. З 4 серпня 2006 по 18 грудня 2007 року був повторно Прем'єр-міністром України. У березні 2010 у другому турі президентських виборів отримав перемогу над Юлією Тимошенко з розривом у 3%.


янукович

 1. Перебуваючи на посаді Прем'єр-міністра України, Віктор Янукович офіційно проживав у пентхаусі (384 кв.м) сучасного київського будинку по вулиці Січневого Повстання 10, кв. 8. Потім він продав цю квартиру Сергію Клюєву (депутату партії більшості, голові Парламентського комітету з питань фінансів і банківської діяльності, члену Наглядової ради Національного Банку України). Квартиру було продано за надзвичайно високу ціну - $7 млн. доларів США (колишній Прем'єр-міністр України Лазаренко, засуджений у США за відмивання грошей, купив у 1998 році у Новато, Каліфорнія, США величезний 20-кімнатний будинок з басейном, тенісним кортом і великою територією за $6,75 мільйонів дол. США).
  Таким чином, за власність Януковича було заплачено занадто високу ціну. Незважаючи на численні публікації про цю феноменальну операцію з нерухомістю, Генеральна прокуратура не розцінила її як підозрілу.
 2. З 2003 року Янукович де-факто проживає в колишній державній резиденції «Межигір'я», площею 139 гектарів. Цю територію було приватизовано шляхом низки темних операцій, які безуспішно намагалися оскаржити в суді. Президент України стверджує, що володіє Межигір'я будинок на майже 620 кв м і 1,7 га. Решта території належіть Благодійному фонду "Відродження України" і компанії «Танталіт» - компанії, заснованій британською фірмою Blythe Europe, Ltd і очолюваній Рейнхардом Прокшем. Цікаво, що Сергій Клюєв у липні 2009 року продав свій процвітаючий бізнес «Актив Солар» тому ж таки Рейнхарду Прокшу, за домашньою адресою якого зареєстровано компанію P&A Corporate Trust, що володіє «Актив Солар». До речі, «Актив Солар» є успішною монополією з виробництва сонячної енергії в Україні на більш ніж 20 електростанціях. З того часу як брат Сергія Андрій Клюєв, співвласник «Актив Солар», перебував на посаді Віце-прем'єр-міністра України, компанія користувалася державними безвідсотковими кредитами, податковими пільгами, заниженими цінами на оренду землі (3% вартості на рік), безмитним імпортом обладнання та найвищим у Європі зеленим тарифом, що сприяло її монопольному положенню на ринку сонячної енергетики в Україні. Більше того, навіть пряму бюджетну підтримку з ЄС у 2011 році було витрачено на підключення станцій «Актив Солар» до загальної електроенергетичної мережі замість заявлених заходів з енергозбереження. ЄС не схвалила таке фінансування «Актив Солар» за отримані для держави кошти і припинила пряму бюджетну підтримку Україні. У 2008 році «Танталіт» підписав договір на 49-річну оренду землі за $10 за сотку і
  сплачує її зі знижкою 50% і почав забудівлю Межигір'я, перетворивши його на маєток найвищого стандарту. Лише за три
  роки дві колишні державні дачі та занедбані службові будівлі, розташовані в дикому лісі, перетворилися на маєток із
  розкішним п'ятиповерховим палацом, двома триповерховими будинкоми для гостей, полем для гольфу, яхт-клубом, майданчиком для гелікоптера і ангарами, місцем для кінських перегонів із конюшнями, тенісними кортами тощо.
  Інтер'єр палацу Межигір'я не має аналогів за фешенебельністю. До нього входять декілька кришталевих люстр вартістю $97 000 дол. США кожна, унітази з позолотою та панелі з червоного дерева на всіх стінах. Ні звіти про прибутки «Танталіт», ні податкові декларації Blythe Europe Ltd не пояснюють походження грошей, інвестованих у забудівлю Межигір'я. В 2010 році австрійська компанія Euro East Beteiligungs GmbH доручила купити майно у благодійного фонду "Відродження України" (а це Хонка, лазня та фізкультурно-оздоровчий центр), як сказано в рішенні, за суму "до 1 мільярда 200 мільйонів гривень". Тобто лише Хонка, лазня та спорткомплекс в Межигір"ї були оцінені при переведенні з одного балансу на інший в суму понад 100 мільйонів євро. Це без гольфклубу, зоопарку, кінного клубу, яхт-клубу, дебаркадеру, будинків для гостей, підстанцій, гуртожитку, адмінінстративної будівлі тощо.
 3. У вересні 2013 р. Рейнхард Прокш раптово вирішив продати Межигір'я Сергію Клюєву, який приймає у себе тепер Президента Януковича.
  Цікаво, що Межигір'я оточене парканом висотою 5-6 метрів, до нього немає загального доступу. Охороняє його державний підрозділ «Беркут», і заходити туди дозволяється лише Віктору Януковичу та його родині. До сьогодні єдина особа, яка
  користується Межигір'ям, - Віктор Янукович. Він є бенефіціарним власником розкішного маєтку, розташованого у колишній державній резиденції на березі Дніпра.
 4. Віктор Янукович дуже любить полювання і для задоволення своєї пристрасті придбав собі ексклюзивний доступ до більш ніж 30 000 гектарів Сухолуцького лісу.Йдеться про Дніпровсько-тетерівське лісо-мисливське господарство. За часів Віктора Ющенка і за сприяння голови Київської ОДА Віри Ульянченко лісництво, де знаходились дві урядові резиденції -«Острів» та «Акація» було приватизоване. Спершу його передали з відання Кабміну у Держкомліс, у результаті чого резиденції втратили свій статус. Згодом 17 га із 30 000 га лісництва було віддано в оренду ТОВ «Дом лесника» для « розвитку зеленого
  туризму». Як тільки ТОВ отримала право на оренду 17 га, воно одразу організувало охорону на всіх 30 000 га. Відтак вже кілька років потрапити туди можна лише за спеціальною перепусткою. Засновники «Дом Лесника» - Іван Тохтамиш і британська фірма Astute Partners Ltd, де директором є Рейнхард Прокш. Іван Тохтамиш є ще й директором Товариства мисливців та рибалок "Кедр", прописаного на території "Межигір´я". Засновником там виступає нинішній міністр палива та енергетики Юрій Бойко. Друга фірма пов'язана з австрійською компанією "Euro East Beteiligungs GmbH", що збудували яхтовий та кінний клуб у «Межигір'ї». Сухолуччя охороняються спецпідрозділом «Беркут» (який було використано для побоїв мирних демонстрантів у Криваву суботу у м. Києві, 30
  листопада 2013 року) та залишаються у використанні Віктора Януковича. Рішенням Київської обласної ради 6-го скликання 30,4 га мисливських угідь у Сухолуччі були надані в оренду ГО Товариство мисливців і рибалок "Кедр". Серед засновників "Кедра" - міністр енергетики й вугільної промисловості Юрій Бойко, голова Держагентства автодоріг Володимир Демішкан і голова Черкаської обладміністрації Сергій Тулуб. А юридична адреса "Кедра" - вулиця Івана Франка, 19, у селі Нові Петрівці - там же, де перебуває "Межигір'я". Сухолуччя перебуває в 49-річній оренді у компанії "Дом Лесника", згідно рішення Вишгородської районної ради. Вартість оренди складає приблизно $3 000 дол. США на рік. У 2011 р. «Дом Лесника» були придбані «МАКО Холдингом», який належить Олександру Януковичу. Таким чином Віктор Янукович отримав у власне користування 30 000 га.
 5. Для задоволення бажання бути вищим за всіх Віктор Янукович полюбляє літати на гелікоптері. Фірма "Центравіа" здала в оренду державному авіапідприємству "Україна" вертоліт Agusta 139 та літак Falcon 900 для потреб Віктора Януковича на суму 7,5 та 8 мільйонів гривень відповідно. Станом на 2011 рік ТОВ «Центравіа» мало засновниками донечанина Павла Ковальова та віргінський офшор «Аеро холдінгс лімітед». На момент заснування фірми в 2007 році її засновниками були ТОВ «Укркиївресурс» та Павло Литовченко, який брав активну участь в оборудці з отриманням земельної ділянки для резиденції «Межигір'я» Віктора Януковича.
 6. Янукович також пише книги, і судячи з його податкової декларації є найуспішнішим письменником України та Європи. У 2011 та 2012 році донецька типография «Новий мир» заплатила йому приблизно $4,56 мільйонів доларів США. Хоча всі п'ять книг Януковича були опубліковані в різних видавництвах - таких як «Фоліо», «Валрус-дизайн», «Видавничий дім Дмитра Бурага» та «Mandelbaum Verlag» , усі гонорари надані донецькою типографією, яка не друкує книжки.
  Одна з книг Віктора Януковича виявилася плагіатом і взагалі не попала до продажу. Ця історія успіху в книговиданні більше нагадує схеми відмивання грошей Мейєра Ланського, аніж успішне керування бізнесом.
 7. На Південному березі Криму є чотири державні дачі - «Мухолатка» № 9, «Зоря» № 1, № 3, № 6, які були
  капітально відремонтовані за державні кошти протягом останніх трьох років. Були оновлені інтер'єри, закуплені позолочені італійські меблі, англійський фарфор та інші розкішні «витребеньки», на кшталт мармурового масажного столика з підігрівом, вартістю 600 тисяч гривень. Біля двох держдач було збудовано вертолітні майданчики. Також
  в Криму є приватні маєтки, що перейшли у власність Віктора Януковича після того, як ТОВ «Норд 2007» їх відремонтував і за рахунок вкладення коштів у покращення цінності будинків дістав право викупити їх собі у власність.
  Проте вище перелічених маєтків виявилося замало і Віктор Федорович Янукович вирішив приватизувати на свою користь Мис Айя - колишній пансіонат відпочинку Укравтодору, розміром в королівство Монако з прекрасними дикими пляжами, великими лісовими масивами, які розкинулися у підніжжі гори Айя, загальною площею 3,5 га. Літом 2007 року все майно бази, в тому числі парк, який розкинувся на 3,5 га, було куплено у держави за 6 мільйонів 360 тисяч гривень. Офіційним власником стала сімферопольська фірма ТОВ «Арктур-Крим». Основним засновником цієї фірми, згідно з даними інформ-ресурсного центру Єдиний Державний Реєстр, на той час значилося ТОВ «Укркиївресурс», що внесло в статутний фонд підприємства майже 7 мільйонів гривень, за які і була викуплена база. Також «Укркиївресурс» був засновником ТОВ «Київуніверсалсервіс», що обслуговує «Межигір'я» - тамтешні садівники, двірники, кухарі та конюхи в ТОВ «Київуніверсалсервіс» отримують зарплату. Також «Укркиївресурс» був засновником ТОВ «СПС-груп». Ця структура купує оздоблення та меблі для нового клубного будинку «Межигір'ї», зокрема палацові люстри та різьбленні панно з червоного дерева. "Укркиївресурс" має таку ж адресу, що і ТОВ «Дом Лесника», яке приватизувало Сухоличчя, і було пізніше викуплене Олександром Януковичем. Згодом ТОВ Укркиївресурс продало базу Мис Айя ТОВ «Норд 2007», який також викупив у держави «Чайний будиночок» під Масандрою та приватизували історичні вілли «Камея» та «Міро Маре» в Сімеїзі. Також у 2008 Янукович розширив свої володіння на мисі Айя. Відповідно до рішення Севастопольської міської ради № 4355 від 20.05.08, у зв'язку з добровільною відмовою, припинено право постійного користування державного підприємства «Лікувально-реабілітаційний центр для учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС імені В. Т. Гуца» земельною ділянкою площею 4,1341 га, яка розташована в урочищі Батіліман, Севастопольська зона ПБК, 33. Вона була передана в оренду на 25 років ТОВ «Норд-2007». Простими словами: до володінь родини Януковича був приєднаний пляж довжиною 900 метрів. «Норд 2007» на сьогодні належить Кіпрській фірмі «Леоліта трейдінг ЛТД».
  Проте усі будівельні роботи ведуться під наглядом Олександра Януковича і ніхто крім сім'ї президента не має доступу до Мису Айя. На території колишньої бази Мис Айя будується нечуванної розкоші палац і повна інфраструктура, які за своїми розмірами і дороговизною є ще помпезнішим ніж Межигір'я.

коррупция янукович

Усе вищезазначене не було б можливим, якби Україна знаходилася в ЄС. Янукович комфортніше почувався б у компанії Путіна (13 років при владі), Лукашенка (19 років при владі) або Назарбаєва (19 років при владі), які також часто плутають державні статки із власними.


ПРОДОВЖЕННЯ

за інф.: censor.net.ua
QR-код посилання на сторінку
Скористайтеся програмою для сканування штрих-кодів на телефоні.


Коментарі

avatar
1 СЕРГЕЙ • 10:54, 26-Груд-2013
не знаю но я вроде о тимошенко таких раскладов не видел!!! причасность к делам Лазоренко -да ...все выше описанное вернется в казну ....!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
avatar

Останні новини

11:09
24-Січ-2020
У Чернігові СБУ викрила антиукраїнського Інтернет-агітатора
Чернігівське Управління СБУ викрило та припинило діяльність місцевого жителя, який по
12:50
23-Січ-2020
Посли миру – лауреати Міжнародної літературної премії миру за 2020 рік
Міжнародний Центр «Незалежне посольство миротворців» (Німеччина, голова міжнародного
12:45
23-Січ-2020
Названі лауреати премії ім. Якова Гальчевського
За багаторічною традицією, яка була започаткована у 1995 році, громадський комітет Вс
12:22
23-Січ-2020
Нагороджені міжнародною медаллю Івана Мазепи за 2020 рік
Почесною нагородою Міжнародної літературно-мистецької Академії України – міжнародною
21:47
22-Січ-2020
У Чернігові відкрили виставку про українську армію доби Української революції 1917-1921 років
З нагоди Дня Соборності в Чернігівському обласному молодіжному центрі відбулося відкр
15:20
22-Січ-2020
Підприємець з Чернігова «нагрів» державу на 32 бюджетних мільйона
Управління СБУ в Чернігівській області у ході спецоперації викрило корупційну діяльні
21:23
20-Січ-2020
Суд відмінив рішення про передачу храму в с.Ковпита громаді Української церкви
Чернігівський район. Сьогодні Київський апеляційний Господарський суд задовольнив апе
21:17
20-Січ-2020
У Польщі вандали знищили меморіальну дошку з могили воїнів Української повстанської армії
На горі Монастир біля села Верхрати вандали знищили меморіальну дошку з могили воїнів
16:19
19-Січ-2020
Митрополит Епіфаній привітав з Богоявленням – Хрещенням Господнім
Сердечно вітаю всіх з Богоявленням – Хрещенням Господнім! У це велике дванадесяте свя
16:04
19-Січ-2020
На Волині священник московського патріархату невдало стрибнув із дзвіниці української церкви
У селі Жидичин Ківерцівського району місцевий священник УПЦ МП Володимир Гелета серед
Усі новини