ваша підтримка важлива для незалежного видання стань патроном
"Європейська Україна" вже неодноразово привертала увагу до міжнародних взаємовідносин між Російською Федерацією та Китайською Народною Республікою. З тактичних міркувань Китаю вкрай необхідні домовленості щодо спрощення транспортної авіації, щодо будівництва надводних шляхопроводів та розширення залізничним сполученням. Для чого це потрібно Пекіну?...
У Китаю була проблема з військової транспортною авіацією для перекидання десанту, тепер не буде Китай і Росія приступають до спільної роботи за проектом пасажирського широкофюзеляжного літака для далеких відстаней. 20 травня, у вівторок, в Шанхаї під відповідним меморандумом про співпрацю свої підписи поставили президент Об'єднаної авіабудівної корпорації (ОАК) Михайло Погосян і голова ради директорів китайської корпорації COMAC Цзінь Цзанлун. Документ був підписаний у присутності президента Росії Володимира Путіна і голови КНР Сі Цзіньпіна, пише Интерфакс-Россия.
"Нова програма має стати одним з найбільш великомасштабних проектів міжнародного співробітництва в галузі авіабудування і в сфері високих технологій обох країн. Лайнер може зайняти суттєві частки ринків як у Росії та Китаї, так і в третіх країнах", - йдеться в повідомленні прес-служби ОАК . Тим самим відкриваються повітряні кордони для КНР.
У Китаю була проблема з перекиданням військ сухопутним шляхом в Росії, тепер не буде.
Росія і Китай почали будівництво залізничного моста через Амур, пише російське видання ЭКД Міст буде побудований в районі міста Тунцзян китайській провінції Хейлунцзян і російського населеного пункту Ніжнеленінское (Єврейська автономна область). З російського боку проект реалізує біробіджанські ТОВ "Рубікон" (100 % "дочка" золотодобувного альянсу Petropavlovsk), з китайської - Тунцзянская залізниця, що входить в корпорацію Chinese Railways. Заступник глави Мінсхідрозвитку РФ Олег Скуфінскій повідомив у своєму виступі , що реалізація інвестиційного проекту збільшить податкову базу ЄАО майже на 4 млрд рублів , в регіоні з'явиться більше 3 тис. робочих місць. Крім того , за його словами, новий міст буде стимулювати формування в регіоні територію випереджаючого розвитку. Проектна пропускна спроможність нового мостового переходу становить 21 мільйон тонн на рік. Будівництво планується завершити в грудні 2016 року. Це перший мостовий залізничний перехід через Амур , який з'єднає Китай і Росію. Консультації з питань будівництва даного проекту тривали п'ять років.
У Китаю була проблема з швидким просуванням військ в глиб Росії по слабо розвиненою залізничної та автомобільної мережі, тепер не буде Залізниці Росії і Китаю будуть спільно розвивати транспортну інфраструктуру, про це пише російський ИТАР-ТАСС. Того ж 20 травня Президент ВАТ "РЖД" Володимир Якунін і генеральний директор "Китайських залізниць" Шен Гуанцзу підписали угоду про стратегічну співпрацю.
Сторони домовилися розвивати залізничні прикордонні переходи між Росією і Китаєм і залізничну інфраструктуру на підходах до цих прикордонних переходах з метою збільшення пропускної і провізної спроможності залізниць і збільшення обсягів міжнародних перевезень. Також буде оптимізуватися робота самих прикордонних переходів. Російські і китайські залізниці планують розширення термінально-складських комплексів на основних маршрутах перевезень.
А чи скористується такими можливостями Пекін, то час покаже...