реклама партнерів:
Головна » У центрі Тернополя спотворили історичну будівлю. Фотофакт

У центрі Тернополя спотворили історичну будівлю. Фотофакт


Коментарі: 0 КУЛЬТУРА

Допомога проекту Європейської України - благодійний внесок
ваша підтримка важлива для незалежного видання
стань патроном
Будівельники спотворили та знищили зовнішній вигляд історичного будинку по вулиці Січових Стрільців, 17, що у самісінькому центрі Тернополя. Дозвіл на таку «реконструкцію» дав особисто начальник управління архітектури та кадастру Тернопільської міської ради Василь Бесага.

Окрім недотримання будь-яких будівельних норм, добудований тертій поверх будинку пофарбували в огидний фіолетовий колір. Ніжні поверхи залишили так і невідновленими.

Цілий шквал критики з цього приводу висловили учасники групи «Мій давній Тернопіль». «Бракує ми слів... Її звели в 1898 році, як власне помешкання для бурси вчительської семінарії,» - написав адміністратор групи у заголовку публікації.

Нагадаємо, ще у серпні цього року громадські діячі звертали увагу на цю проблему. Чиновники міської ради дійшли до двоповерхової архітектурної пам`ятки по вулиці Січових Стрільців 17. За підписом Начальника архітектури та кадастру пана Бесаги було надано Містобудівні умови та обмеження - на проведення реконструкції та надбудови архітектурної пам’ятки, будинку 1902 року.

Замовником реконструкції виступав власник 6 квартир – Валерій Грушка, три кварти якого знаходяться на першому поверсі, а три на другому. Однак окрім квартир пана Грушка на другому поверсі знаходиться ще одна жила квартира.

«Пан Грушка мало того, що цілий рік ускладнював ремонтами своїх квартир життя інших мешканців будинку, так він зірвав покрівлю над усім будинком та взявся за зведення третього поверху, як над своїми так і над сусідськими квартирами. Такі дії фактично зруйнували квартири людей. Тому спільно з мешканцями громадські активісти – призупинили будівництво», - розповідав громадський діяч Михайло Іваненко.

Як запевняють мешканці будинку - Містобудівні Умови та Обмеження були надані із порушенням закону, оскільки надавались без згоди усіх мешканців будинку. Відтак, тернополяни надіслали відповідні запити у міську раду та архбудінспекцію. Та як бачимо, на їх скарги ніхто уваги у міській раді не звернув.

«У міській раді роками не можуть знайти грошей на реконструкцію будівлі, що має історичну цінність. Вочевидь у муніципалітеті вирішили не шукати коштів, а просто прикрившись «реконструкцію» знищити будівлю. За такою схемою зруйновано не одну історичну пам’ятку. Вочевидь стерти історію міста та застелити її «новою» бруківкою – це завдання міської ради», - підсумовував ще влітку громадський активіст.

Для інформації, Січових стрільців,17. Колишня вулиця Лелевеля. На розі вулиць Лелевеля і Шевченка (Січових Стрільців і Пирогова) зберігся двоповерховий, дещо заокруглений будинок. З 1 жовтня 1899 року у новозбудованому приміщенні розмістився інтернат (бурса) для учнів учительської семінарії. Власником будівлі було Товариство опіки над інтернатом. На першому поверсі знаходилася кухня, їдальня, умивальня, дві кімнати для обслуги, а також помешкання префекта.
Штатними працівниками інтернату були два префекти, одна куховарка, три прислужниці. В інтернаті проживало 56 учнів. Вони займали 7 кімнат на другому поверсі. У 1901 році кам'яницю добудували. Спочатку будинок не мав ні водогону, ні каналізації, що не відповідало вимогам гігієни. Ці вигоди та електричне освітлення з'явились пізніше, на початку 30-х років XX століття. У 1914—1922 роках це приміщення займали військові. Учні, що перебували в інтернаті, забезпечувались харчуванням, лікарською опікою. Префекти наглядали за навчанням та займалися вихованням мешканців бурси. І в 20— 30-х роках тут щорічно мешкало 55-56 вихованців. Результати навчання свідчили, що робота в інтернаті була поставлена добре. Так, 1930/1931 навчальний рік всі вихованці закінчили успішно. 52 отримало перший ступінь і тільки чотири — другий.
Із книги Л.Бойцун "Тернопіль у плині літ" 2003р.

Джерело: ТернополяниМодуль не активізовано (module is not installed)

Останні новини

20:54
20-Чер-2024
Досліджуємо привабливість любовних романів

Читачі в усьому світі вже давно знайшли особливу привабливість у романтичних книга

21:50
17-Чер-2024
ЗСУ відкинули армію РФ у Серебрянському лісі
12-та бригада спеціального призначення «Азов» спільно з 1-ою бригадою оперативного пр
21:03
16-Чер-2024
Про Саміт миру у Швейцарії
Президентка Швейцарії Віола Амгерд назвала досягнення Саміту миру, який провели цими
21:49
14-Чер-2024
Самоклеюча плівка: особливості та поради щодо вибору

Сучасні декоративні матеріали вражають своєю різноманітністю. Виробники

21:07
13-Чер-2024
Я не плачу. Сльози котяться самі…
«Нещодавно їхала із Сум до Києва. Блаблакаром. Вибирав машину чоловік, домовлявся теж
19:35
12-Чер-2024
США покарали Московську біржу, вона зупинила торги доларами та євро
Управління з контролю за іноземними активами (OFAC) Міністерства фінансів США оголоси
13:18
11-Чер-2024
Що означає перемога у цій війні?
На початку широкомасштабного вторгнення РФ в Україну я вже писала, що для України, як
19:23
10-Чер-2024
На Харківському напрямку загинув лідер "Добровольчого руху ОУН" Микола Коханівський
"Друзі, я більше не можу мовчати! Загинув Микола Коханівський! ", - інформує Роксалан
18:47
10-Чер-2024
О. Ольжич. Квіти і шана Герою!
80 років тому у німецькому концтаборі «Заксенхаузен», не витримавши катувань, загинув
21:41
08-Чер-2024
Чехія долучилася до німецької ініціативи щодо посилення ППО України
Зокрема, країна може допомогти в підготовці українських пілотів на літаках F-16 та Gr
Усі новини