реклама партнерів:
Головна » У центрі уваги переобраного генсека Ради Європи буде Україна

У центрі уваги переобраного генсека Ради Європи буде Україна


Коментарі: 0 ЄВРОІНТЕҐРАЦІЯ

Допомога проекту Європейської України - благодійний внесок
ваша підтримка важлива для незалежного видання
стань патроном
У наступні п’ять років Раду Європи продовжить очолювати соціаліст, 63-річний норвежець Турбйорн Ягланд. У центрі уваги його роботи буде Україна.
У передвиборчій боротьбі за крісло керівника Ради Європи із Турбйорном Ягландом змагалася 62-річна представниця ліберальних сил, колишня очільниця міністерства юстиції Німеччини Сабіне Лойтхойссер-Шнарренбергер. Голоси депутатів розділилися таким чином: 153 – за кандидата від Норвегії, 93 – за кандидата від Німеччини.

Посередник Ягланд
Під час другого терміну своїх повноважень Ягланд обіцяє приділити увагу насамперед врегулюванню конфліктів, зокрема, в Україні. Як зазначив переобраний генсек в інтерв’ю інформаційній агенції epd, центральне значення для цього має також розслідування обставин загибелі людей під час лютневих подій на Майдані Незалежності у Києві, а також трагічні події в Одесі на початку травня.
Вперше за історію існування Ради Європи чинного генсекретаря було переобрано на наступний п’ятирічний термін. І у нинішніх виборах генсека РЄ інтрига зберігалася до останньої миті, а всі експерти, з якими спілкувалася DW напередодні голосування, прогнозували напружені перегони, у яких суперники йтимуть до фінішу на рівних. Ситуацію підігрівав і той факт, що російську делегацію у ПАРЄ, котра не раз наголошувала на своїй підтримці Турбйорна Ягланда, було позбавлено права голосу через анексію Криму. Проте, схоже, вміння генсека витримувати нейтральну позицію і не робити різких заяву у кризових ситуаціях, яких на час його керівництва організацією випало чимало (конституційна криза в Угорщині, турбулентні процеси в Туреччині, силове згортання демократії в РФ, український Майдан і анексія Криму Росією) завоювало прихильність більшості депутатів ПАРЄ.

Київ сподівається на тісний діалог
За словами керівника української делегації в ПАРЄ Івана Попеску, не всі члени делегації голосували за кандидатуру чинного генсекретаря. "Проте загалом ми задоволені таким результатом виборів", - сказав Іван Попеску у коментарі DW. На його думку, Турбйорн Ягланд добре розуміється в українській внутрішній політиці, що гарантує подальшу ефективну співпрацю Києва з Радою Європи.
Іван Попеску нагадав, що наразі у Верховній Раді працює експерт РЄ, який консультує українських депутатів щодо реформування законодавства відповідно до європейських стандартів. "Незабаром ми очікуємо від Венеціанської комісії висновків щодо змін до Конституції України", - сказав Іван Попеску. Він також висловив впевненість, що підтримка Яглнадом мирного плану врегулювання конфлікту на сході України, який запропонував президент Петро Порошенко, "допоможе його реалізації". "До речі, саме про втілення етапів плану мирного врегулювання йтиметься під час зустрічі генерального секретаря та президента України у Страсбурзі ( у четвер 26 червня – прим. Ред.)", - повідомив Іван Попеску.

Нейтралітет закінчився
З приводу останніх подій в Україні Турйборн Ягланд завжди намагався висловлюватися дуже обережно, не згадуючи при цьому ролі та участі Росії (за це на його адресу не раз лунали звинувачення у нечесній грі на користь Кремля). Він публічно наголошував на тому, що оцінює ситуацію в Україні суто у площині захисту прав людини, чим напряму опікується Рада Європи.
Проте після того, як 14 червня бойовики підбили в Луганському аеропорту літак, на борту якого знаходилося 49 українських військовослужбовців, нейтральна позиція Турбйорна Ягланда залишилася у минулому. У своїй заяві з цього приводу він наголосив, що бездумними вбивствами бойовики нічого не досягнуть і запропонував Петру Порошенку свою повну підтримку для врегулювання ситуації у Луганській та Донецькій областях.

Джерело: Німецька хвиля


Модуль не активізовано (module is not installed)

Останні новини

19:49
24-Лип-2024
Суд апеляційної інстанції підтвердив, що УПЦ МП не має права користуватись об’єктами заповідника «Чернігів стародавній»
23 липня Північний апеляційний господарський суд залишив без задоволення чергову апел
21:33
23-Лип-2024
МКІП внесе садибу Зеленських до Державного реєстру нерухомих пам’яток України, наразі крок за КМДА
Сьогодні, 23 липня, на засіданні Експертної комісії з питань обліку об’єктів культурн
21:17
22-Лип-2024
У Євпаторії окупаційна влада почала демонтаж Хрестовоздвиженського храму Православної Церкви України
Прокуратура розпочала кримінальне провадження за фактом незаконного знищення храму Пр
07:57
20-Лип-2024
Вбивство Ірини Фаріон
Вона померла у лікарні після пострілу в неї, що здійснив начебто парубок, який кілька
20:35
19-Лип-2024
Поліція Львівщини встановлює обставини замаху на життя Ірини Фаріон
Жінку із вогнепальним пораненням голови госпіталізували у лікарню. Правоохоронці вжив
06:59
18-Лип-2024
Важливі рішення Священного Синоду Православної Церкви України
14 липня 2024 року у Православній Церкві України відбулося засідання Священного Синод
06:51
18-Лип-2024
Закон про скасування літнього часу – це відверто шкідницький і антиєвропейський крок
Ухвалений Верховною Радою закон про скасування літнього часу – це відверто шкідницьки
06:23
18-Лип-2024
Опитування: українці вірять у перемогу над ворогом!
Результати соціологічного опитування, що проводилося соціологічною службою Центру Раз
23:07
16-Лип-2024
Безсоння, як собі допомогти?

Безсонням вважаються розлади сну, коли характеризується його погана якість, недост

13:44
16-Лип-2024
Чернігівські рухівці про річницю Декларації про державний суверенітет України
Сьогодні чернігівські рухівці, хоч і скромно, але згадали про річницю Декларації про
Усі новини