реклама партнерів:
Головна » У Чернігові презентовано двотомник публіцистики 1917-1920 років Сергія Єфремова

У Чернігові презентовано двотомник публіцистики 1917-1920 років Сергія Єфремова


Коментарі: 0 РІЗНЕ

Допомога проекту Європейської України - благодійний внесок
ваша підтримка важлива для незалежного видання
стань патроном
«Сьогодні ми знову мусимо читати Єфремова…» – на цьому наголосили члени авторського колективу – упорядники двохтомника Сергія Єфремова.
Вони 18 листопада 2014 року у Чернігові в прес-клубі «Ділове слово» в Департаменті інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації презентували публіцистику видатного громадсько-політичного діяча, що вийшла друком у видавництві «Дух і Літера» завдяки підтримці Американської ради наукових товариств та Міжнародного фонду «Відродження», журналістам та історикам.
Як зауважив завідувач відділу історії Української революції 1917–1921 років Інституту історії України НАН України, доктор історичних наук, професор Владислав ВЕРСТЮК, упорядкування публіцистики Єфремова забрало біля десяти років. Однак, робота була того варта. Адже Сергій Єфремов – непоказний на вигляд, але його творчість дає уявлення, якого рівня це мислитель та інтелектуал. В основі його робіт – щоденна обсервація політичної ситуації в Україні.
Дослідник радо зустрів революцію, але швидко розчарувався в її методах. Відтак, на думку С.Єфремова «книга і освіта дадуть людині більше, ніж всі революційні події». Якщо не змінити суспільство, якщо кожному не вкладати в його голову національну ідею, то революція нічого не дасть. Тільки глибинна робота з масами може призвести до суттєвих змін – вважав український мислитель. І ця думка, як і багато інших, викладених у публіцистичних статтях С.Єфремова, є напрочуд актуальною сьогодні.
Акцентувала на цьому увагу і науковий співробітник Інституту історії України НАН України, кандидат історичних наук Галина БАСАРА. Вона розповіла, що нерідко під час роботи над текстами можна було, відклавши дату створення статті та внісши незначні правки, вставити Єфремова в контекст сьогодення. Двохтомник Сергія Єфремова проникнутий психологізмом, ловить нюанси людських відчуттів. І сьогодні ми знову мусимо читати Єфремова, його думки про роль громадськості, освіти, книги. Адже за сто років мало що змінилося в загальному образі української нації.
Потрібно щоб книга його публіцистики дійшла до широкого загалу: журналістів, громадськості, політиків. Адже Сергій Єфремов представляє канон української журналістики та публіцистики.
Продовжив думку директор Чернігівського центру перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, керівників державних підприємств, установ і організацій, кандидат історичних наук Володимир БОЙКО, зазначивши, що публіцистика Єфремова є хрестоматією української журналістики, в якій представлені всі жанри. Дослідник окреслив перипетії роботи над творами С. Єфремова, зазначивши, що редагування того часу дозволяло бажати кращого. Він наголосив, що у Єфремова було якесь відчуття подій. Він зміг передати дух і настрої того часу.
Завершив презентацію науковий співробітник Інституту історії України НАН України, кандидат історичних наук Віталій СКАЛЬСЬКИЙ, наголосивши, що у виданні публіцистики Сергія Єфремова цінні не лише самі статті, але й коментарі до них. Адже під час роботи над двохтомником зустрілося багато унікальної інформації, яку доводилося збирати по шматочкам.

Людмила Чабак,Єфр
вчений секретар Чернігівського центру перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, керівників державних підприємств, установ і організацій







Модуль не активізовано (module is not installed)

Останні новини

19:10
22-Лис-2024
У США обговорюється питання повернення Україні ядерної зброї
Офіційні особи США та Європи обговорюють стримування як можливу гарантію безпеки для
22:00
21-Лис-2024
Перейменування вулиць на Харківщині: проміняють Олександра Олеся на Затишну
Малоданилівська громада вирішила перейменувати три топоніми, що були раніше затвердже
19:50
21-Лис-2024
До Дня Гідності та Свободи
День Гідності та Свободи відзначають щорічно 21 листопада згідно з Указом Президента
18:46
21-Лис-2024
18 загиблих, 33 поранених: результати удару по командному пункту ЗС Росії в Курській області
Серед поранених троє військовослужбовців КНДР. Більшість постраждалих – офіцери Півде
18:09
21-Лис-2024
Російсько-українська війна є конфліктом з глобальними наслідками
Те що російсько-українська війна є конфліктом з глобальними наслідками було ясно з 20
21:15
20-Лис-2024
У Чернігові проведено круглий стіл до Дня Гідності і Свободи
20 листопада в Музеї боротьби за відновлення незалежності України на Чернігівщині про
Усі новини