реклама партнерів:
Головна » У Чернігові презентували нове видання про бій під Крутами

У Чернігові презентували нове видання про бій під Крутами


Коментарі: 0 ПОДІЇ

Допомога проекту Європейської України - благодійний внесок
ваша підтримка важлива для незалежного видання
стань патроном
У грудні минулого року Український інститут національної пам’яті видав унікальне видання про легендарний бій під Крутами.
20 січня за участю в.о заступника голови облдержадміністрації Юрія Музики, представників Інституту національної пам’яті, науковців, істориків відбулась перша в Україні презентація книги про подвиг Героїв Крут.
Цей науковий збірник документів і матеріалів, що має назву «Бій під Крутами в національній пам’яті», підготовлено на виконання постанови Верховної Ради України «Про відзначення подвигу героїв бою під Крутами» від 16 травня 2013 року № 261.
Відкриваючи захід, Юрій Музика нагадав присутнім про глибоку і комплексну роботу зі збереження пам’яті про подвиг Героїв Крут, яка багато років здійснюється у Чернігівській області. Найбільш яскравим її результатом є Меморіальний комплекс «Пам’яті Героїв Крут» у с. Пам’ятне Борзнянського району в його сучасному вигляді. Багато в чому розбудова цього комплексу є особистою заслугою голови Чернігівської облдержадміністрації Володимира Хоменка.
«Найближчими днями в Україні відзначатиметься День Соборності та Свободи України. Як зазначив у своєму зверненні Президент України Віктор Янукович, саме соборність і свобода — наріжні камені нашої національної ідеї, важливі складові становлення сучасної України та цінності, які впроваджує в життя наш народ протягом усієї своєї історії. Саме заради прагнень до єднання українських земель та створення власної держави 16 (29) січня 1918 року невеликий український загін став під Крутами у нерівний бій», — наголосив Юрій Музика.
Про зміст, мету та наукову значущість нового видання розповіли директор Українського інституту національної пам’яті, член-кореспондент НАН України Валерій Солдатенко та керівник колективу упорядників видання, завідувач відділу Інституту, доктор історичних наук Олена Любовець.
Саме їхня ґрунтовна стаття «Бій під Крутами: історія, символ, пам’ять» відкриває збірник документів і матеріалів «Бій під Крутами в національній пам’яті». Він складається з розділів: «Військово-політична ситуація в Україні наприкінці 1917 – на початку 1918 рр.», «Створення Студентського куреня Січових Стрільців», «Бій під Крутами: хід військових дій, чисельність військ, втрати», «Перепоховання та вшанування полеглих бійців», «Формування культу Героїв Крут в українській діаспорі», «Міфи й стереотипи Крут та їх вплив на національну пам’ять», «Вшанування пам’яті героїв бою під Крутами в незалежній Україні».
Окрім цього, видання містить фотоматеріали, спогади сучасників, офіційні документи та матеріали преси 1918 року, які відтворюють тогочасну атмосферу, а також документи за 2003—2013 роки щодо відзначення роковин бою під Крутами та вшанування подвигу Героїв Крут на державному рівні. Частина з наведених документів вперше введена в науковий обіг.
Підібрані матеріали демонструють формування традиції вшанування пам’яті полеглих у бою під Крутами у післяреволюційний період та її відродження в умовах незалежності України.
В обговоренні нової книги взяли участь Олександр Коваленко, голова Чернігівської обласної організації Національної спілки краєзнавців України, директор Інституту історії, етнології та правознавства ім. О. М. Лазаревського Чернігівського національного педагогічного університету ім. Т. Г. Шевченка, кандидат історичних наук, професор; Сергій Лаєвський, директор Чернігівського обласного історичного музею ім. В. В. Тарновського; Раїса Воробей, директор державного архіву Чернігівської області, кандидат наук з державного управління; Андрій Острянко, генеральний директор Національного архітектурно-історичного заповідника «Чернігів стародавній», кандидат історичних наук, доцент. Вони підкреслювали, що книга є дуже значимою і впливовою з точки зору становлення національної свідомості, єдності та пам’яті, подальшого проведення дослідницької роботи з цієї проблематики.
«Чернігівська область є, так би мовити, одним із опорних пунктів у справі формування та реалізації політики національної пам’яті в країні» — саме так оцінив директор Українського інституту національної пам’яті, член-кореспондент НАН України Валерій Солдатенко плідну співпрацю його установи з науковцями, краєзнавцями, просвітянами, Чернігівської обласною державною адміністрацією й органами державної виконавчої влади та органами місцевого самоврядування регіону.

Департамент інформаційної діяльності
та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації


















Модуль не активізовано (module is not installed)

Останні новини

21:23
24-Квіт-2024
Джо Байден підписав законопроект щодо допомоги Україні на понад $60 млрд
Президент США Джо Байден підписав законопроект щодо допомоги Україні на понад $60 млр
20:49
23-Квіт-2024
Коли Верховна рада заборонить РПЦ в Україні
Верховна Рада, ймовірно, у травні зможе розглянути в другому читанні урядовий законоп
16:38
22-Квіт-2024
Виставка акварельного живопису Марії Рибіної-Ткач «Прозорі барви» в Чернігові
23 квітня о 12.00 в Національному архітектурно-історичному заповіднику «Чернігів стар
08:16
21-Квіт-2024
Конгресвумен Марсі Каптур виступаючи за допомогу Україні процитувала Тараса Шевченка
Під час виступу на підтримку законопроєкту про допомогу Україні, конгресвумен-демокра
21:03
20-Квіт-2024
Конгрес США проголосував за військову допомогу Україні
Трохи статистики голосувань:
1. Конфіскація активів РФ та заборона TikTok — 36
18:46
19-Квіт-2024
Ворожий літак Ту-22МЗ збили на відстані близько 300 кілометрів від України
Один з дальніх бомбардувальників Ту-22М3, які в ніч на 19 квітня здійснювали ракетну
16:13
19-Квіт-2024
Дружба народів: росія використовує студентів з Африки заради пропаганди своєї геополітичної величі
У березні російське Сочі приймало Всесвітній фестиваль молоді. І поки тисячі його уча
10:16
19-Квіт-2024
Дослідження ефективності навчання у приватних школах

Приватна школа в сучасному світі привертає увагу батьк

18:39
18-Квіт-2024
«Хатят лі русскіє вайни»
З таким рефреном звучала давно радянська пісня. Зміст якої полягав у тому, щоби перек
17:25
17-Квіт-2024
Полтавська земля багата на пам’ятки історії: бережімо нашу історію
Полтавська земля багата на пам’ятки історії. Це й не дивно, адже тисячі років тому ту
Усі новини