реклама партнерів:
Головна » 2021 » Жовтень » 1 » У Чернігові презентували збірник документів Антибільшовицького блоку народів

У Чернігові презентували збірник документів Антибільшовицького блоку народів


2021 » Жовтень » 1
Коментарі: 0 СОЦІУМ

Допомога проекту Європейської України - благодійний внесок
ваша підтримка важлива для незалежного видання
стань патроном
24 вересня в Чернігівській центральній міській бібліотеці імені М. М. Коцюбинського презентували репринтне видання збірника документів під назвою «АБН в світлі постанов Конференцій та інших матеріялів з діяльности 1941-1956 рр.».
Організатори: Північно-Східний міжрегіональний відділ Українського інституту національної пам’яті, Чернігівська центральна міська бібліотека імені М. М. Коцюбинського, ГО «Українська Ініціатива» за сприяння відділу в Чернігівській області Міністерства у справах ветеранів України. Інформаційний спонсор: редакція «SVOBODA.FM».
На відкритті презентації нагадали, що «АБН» – абревіатура міжнародної організації Антибільшовицький блок народів. Ініціатором і душею якої були саме українські патріоти. АБН об’єднав політичні організації поневолених народів СРСР та сателітних країн для боротьби з більшовиками, займався організацією антибільшовицьких зборів та демонстрацій протесту, організовував конференції та міжнародні конгреси, надсилав різноманітні меморандуми провідним політикам, видавав часописи. Тривалий час АБН очолювали Ярослав Стецько (1946-1986) та Ярослава Стецько (1986-2003).
«Влітку цього року, якраз під час підготовки Кримської платформи, голова правління ГО «Українська Ініціатива» Юрій Косенко познайомив співробітників Міністерства закордонних справ України з цим збірником документів. Їх настільки вразили оцінки та ідеї книги, виданої в 1956 році, що вони з власної ініціативи й зі своїх зарплат профінансували підготовку репринтного видання, яке здійснили громадські активісти. Ініціатори й благодійники цього проєкту анонімні, бо вважають, що головне, аби громадськість звернула увагу саме на зміст матеріалів збірника, їх сучасність та актуальність. Діяльність АБН почалася від Першої Конференції поневолених народів Східної Європи і Азії, яку 21-22 листопада 1943 року організували на Рівненщині ОУН і УПА. Усі учасники конференції на той час були у складі Української повстанської армії. Їхнє представництво на конференції – 39 делегатів від 13 народів. Найчисельнішими були азербайджанська та грузинська делегації: по 6 учасників. Також – 5 узбеків, по 4 вірменина та татарина , по 2 білоруса та осетина, казах, черкес, кабардинець, чуваш, башкир і 5 українців. Було сформовано Комітет поневолених народів. Ідеї, висловлені на конференції, знайшли своє втілення і розвиток у створенні Антибільшовицького блоку народів. Головні з цих ідей, що актуальні в наш час: 1) всі режими під різними назвами у Московії/Росії — імперіалістичні; 2) тільки спільними зусиллями всіх поневолених народів досягається мета — ліквідація цієї імперії, побудова та розвиток незалежних національних держав неросійських народів. Гасло від ОУН та АБН — «Свобода народам, свобода людині» — сьогодні так само важливо, як і в той час», — розповів Сергій Бутко, регіональний представник Українського інституту національної пам’яті в Чернігівській області.

«Ідея об’єднання, консолідації поневолених народів у боротьбі за власну свободу, незалежний державний розвиток не нова. Ще 21-28 вересня 1917 року Українська Центральна Рада в Києві організувала з’їзд поневолених народів Росії. Отже, від з’їзду 1917 року, від рішень і гасел 2-го Великого збору ОУН у квітні 1941 року, від конференції поневолених народів у листопаді 1943 року, а особливо від утвореної в 1946 році міжнародної організації, вже під назвою АБН, маємо в незалежній Україні ідейну зброю для переможної боротьби з російським імперіалізмом», — наголосив Сергій Горобець, кандидат історичних наук, співробітник Українського інституту національної пам’яті.
Високо оцінивши представлене видання, Володимир Мироненко, начальник відділу в Чернігівській області Міністерства у справах ветеранів України, учасник бойових дій в російсько-українській війні, задався питанням: «Як ветеранська спільнота в сучасних умовах на місцевому рівні може взяти участь в реалізації ідей Антибільшовицького блоку народів?».
«Захисники України на фронті наочно побачили справжнє обличчя російського агресора. Отже, Ви маєте можливість правдиво і на особистому досвіді показувати імперіалістичну, загарбницьку сутність політики Російської Федерації. Ви воювали проти ворога разом із українськими громадянами практично всіх національних меншин, разом із представниками інших народів і країн. Саме тому треба доносити до всього нашого суспільства генеральну думку: консолідована українська нація разом із усіма народами переможе російського загарбника, врятує і Україну, і Європу, і весь цивілізований світ. Про це Вам треба говорити і в українській аудиторії, і в приватних, громадянських зустрічах із представниками інших країн», — так історики відповіли на питання фронтовиків.

Повний відеозапис цієї презентації можна побачити за посиланням: http://surl.li/ahmjk

Олександр Майшев,
член Національної спілки журналістів України


QR-код посилання на сторінку
Скористайтеся програмою для сканування штрих-кодів на телефоні.


Коментарі

avatar

Останні новини

21:52
02-Груд-2021
Росія намагається реанімувати сценарій 2014 року?
Цими днями ряд українських та зарубіжних високопосадовців акцентували увагу громадськ
15:04
02-Груд-2021
Народний Рух вимагає відміни антиселянського закону!
Заява проводу Чернігівської обласної організації Народного Руху України від 2 грудня
22:50
01-Груд-2021
У чому небезпека куріння кальяну?
Останнім часом куріння кальяну набуло особливого поширення. Цей спосіб відпочинку акт
21:54
29-Лис-2021
Що відомо про штам коронавірусної хвороби «Омікрон»
Штам коронавірусної хвороби «Омікрон» Всесвітня організація охорони здоров’я назвала
19:22
29-Лис-2021
На Чернігівщині вшанували пам’ять жертв Голодомору на місці поховання однієї родини
27 листопада в Ічнянській об’єднаній міській громаді Прилуцького району Чернігівської
12:42
29-Лис-2021
Удар по серцю: вплив COVID-19 на серцево-судинну систему
Коронавірусна хвороба COVID-19 впливає на організм людини з різних сторін. І хоча у п
21:55
26-Лис-2021
Тромбоз як ускладнення COVID-19

Серед ускладнень коронавірусної хвороби COVID-19 дослідження все частіше називають

21:33
26-Лис-2021
Чверть коштів українці витрачають на препарати, які не мають достатніх доказів безпеки та ефективності

Про це свідчить аналіз ринку споживання лікарських засобів за 2018, 2019 та 2020 р

21:17
26-Лис-2021
Тестування на COVID-19: різновиди

Вчасне виявлення випадків захворювання на COVID-19 – важлива складова бороть

20:58
26-Лис-2021
Можливості гри на гроші без вкладень

Бажання користувачів поєднати комфортний мережевий відпочинок з отриманням профіту

Усі новини