реклама партнерів:
Головна » У Чернігові проведено круглий стіл «Пам’ять народу неубієнна. До 79-х роковин Голодомору в Україні»

У Чернігові проведено круглий стіл «Пам’ять народу неубієнна. До 79-х роковин Голодомору в Україні»


Коментарі: 0 ПОДІЇ

Допомога проекту Європейської України - благодійний внесок
ваша підтримка важлива для незалежного видання
стань патроном
19 листопада 2012 р. у Чернігівському обласному історичному музеї імені Василя Тарновського проведено круглий стіл «Пам’ять народу неубієнна. До 79-х роковин Голодомору в Україні».
Відкриваючи захід, директор музею Сергій Лаєвський привернув увагу до символічності місця його проведення – в експозиційному залі, присвяченому саме цій сумній тематиці.
Тамара Демченко, доцент Інституту історії, етнології та правознавства імені О. М. Лазаревського Чернігівського національного педагогічного університету імені Т. Г. Шевченка, кандидат історичних наук, зробила огляд досліджень про Голодомор і оцінки цієї гуманітарної катастрофи. У цьому контексті розповіла про Рафаля Лемкіна, науковця-правникаєврейського походження, який був першим із фахівців міжнародного права, що визначив злочини сталінського режиму проти українців як геноцид та проаналізував геноцид в Україні в контексті міжнародної конвенції.
Ігор Соф’їн, заступник начальника управління з питань внутрішньої політики та зв’язків з громадськістю облдержадміністрації поінформував про обласні меморіальні заходи до Дня пам’яті жертв Голодомору 1932—1933 років. Зокрема, він офіційно запросив небайдужу громадськість взяти участь 24 листопада у м. Чернігові біля П’ятницької церкви у меморіальному заході (початок о 15:45 год.), учасники якого долучаться до загальноукраїнської хвилини мовчання та акції «Засвіти свічку пам’яті». У той же день обласний мітинг-реквієм за участі керівництва області проходитиме у м. Мена (початок о 9:45 год.) проводитиметься біля пам’ятного знаку жертвам Голодоморів (міський парк).
Віталій Огієнко, старший науковий співробітник Українського інституту національної пам’яті, кандидат історичних наук, розповів про меморіальну топографію Голодомору в Україні на основі аналізу візуальних репрезентацій пам’ятників. Дослідник підкреслив, що Голодомор був одним із тих глобальних травматичних фактів в нашій історії, який закарбувався в пам’яті народу. Він наочно показав особливості відображення цієї трагедії в пам’ятниках і пам’ятних знаках в різних регіонах та областях країни. Вшанування жертв голодової катастрофи в монументальному мистецтві представлено різноманітними хрестами (стародавнє позначення Вічного Дерева Життя, стародавній знак (символ) життя, істини і спасіння, взятий стародавніми християнами (людьми хреста, людьми життя), зображеннями жінки (часто з дитиною), меморіальними дошками тощо. До речі, учасники круглого столу звернули увагу, що пам’ятні хрести Чернігівщини є найбільшими в Україні.
Сергій Бутко, представник Українського інституту національної пам’яті наголосив, що пам’ять про Голодомор 1932—1933 рр. в Україні та інші подібні трагедії повинна постійно підтримуватися і збагачуватися конкретним знанням подій. Так, уявлення про кількість голодових жертв села Іванівка Чернігівського району відновлено істориком і краєзнавцем Сергієм Горобцем на основі дослідження документів, але майже не представлено у спогадах людей. Водночас із спогадів жителів Чернігова, Ніжина і Прилук та документальних джерел ми бачимо, що голодували і міста.

Організатор: Чернігівський обласний історичний музей імені Василя Тарновського за сприяння Чернігівської облдержадміністрації та Українського інституту національної пам’яті.






Модуль не активізовано (module is not installed)

Останні новини

18:20
25-Квіт-2024
Міністр Сольський, якого підозрюють в оборудках із землею, подав заяву про відставку
"До Верховної Ради України надійшла заява від Миколи Сольського про відставку з посад
21:23
24-Квіт-2024
Джо Байден підписав законопроект щодо допомоги Україні на понад $60 млрд
Президент США Джо Байден підписав законопроект щодо допомоги Україні на понад $60 млр
20:49
23-Квіт-2024
Коли Верховна рада заборонить РПЦ в Україні
Верховна Рада, ймовірно, у травні зможе розглянути в другому читанні урядовий законоп
16:38
22-Квіт-2024
Виставка акварельного живопису Марії Рибіної-Ткач «Прозорі барви» в Чернігові
23 квітня о 12.00 в Національному архітектурно-історичному заповіднику «Чернігів стар
08:16
21-Квіт-2024
Конгресвумен Марсі Каптур виступаючи за допомогу Україні процитувала Тараса Шевченка
Під час виступу на підтримку законопроєкту про допомогу Україні, конгресвумен-демокра
21:03
20-Квіт-2024
Конгрес США проголосував за військову допомогу Україні
Трохи статистики голосувань:
1. Конфіскація активів РФ та заборона TikTok — 36
18:46
19-Квіт-2024
Ворожий літак Ту-22МЗ збили на відстані близько 300 кілометрів від України
Один з дальніх бомбардувальників Ту-22М3, які в ніч на 19 квітня здійснювали ракетну
16:13
19-Квіт-2024
Дружба народів: росія використовує студентів з Африки заради пропаганди своєї геополітичної величі
У березні російське Сочі приймало Всесвітній фестиваль молоді. І поки тисячі його уча
10:16
19-Квіт-2024
Дослідження ефективності навчання у приватних школах

Приватна школа в сучасному світі привертає увагу батьк

18:39
18-Квіт-2024
«Хатят лі русскіє вайни»
З таким рефреном звучала давно радянська пісня. Зміст якої полягав у тому, щоби перек
Усі новини