реклама партнерів:
Головна » 2020 » Жовтень » 10 » У Чернігові проведено Національно-патріотичний форум імені Левка Лук’яненка

У Чернігові проведено Національно-патріотичний форум імені Левка Лук’яненка


2020 » Жовтень » 10
Автор: Редактор
Коментарі: 0
Переглядів: 309
ПОДІЇ

Допомога проекту Європейської України - благодійний внесок
ваша підтримка важлива для незалежного видання
7-8 жовтня у Чернігові в Обласному молодіжному центрі проведено Національно-патріотичний форум на честь Левка Лук’яненка.

Під час відкриття форуму Віталій ЗАГАЙНИЙ, перший заступник голови Чернігівської облдержадміністрації, нагадав, що покоління учасників Студентської революції на граніті 1990 року, в якій і сам він взяв участь, сьогодні увійшли у владу, беруть активну участь у державотворчих процесах, захищають країну від агресора.

Дмитро НИКОНЕНКО, радник голови Чернігівської обласної ради, наголосив на важливості захисту та розвитку української мови, культури, шанобливого ставлення до Захисників України.
Прикметно, що обидва представника органів державної влади та місцевого самоврядування прямо вказали на проблемні питання національно-патріотичного виховання дітей та молоді, окреслили цей напрям роботи як один із найважливіших пріоритетів влади та суспільства.

«Національно-патріотичне виховання — одна з трьох засад діяльності нашого Центру. Поряд із цим в плануванні та реалізації заходів ми говоримо про важливість захисту країни — робота з ЗСУ, про громадянську відповідальність — доброчесність в громаді, та про особисті цінності людини — ставлення до сім’ї та оточуючих. Цей форум є однією з наших відповідей на запити та потреби молоді задля розуміння хто ми та куди йдемо», — підкреслила під час вітального виступу Ірина СІМОНОВА, директорка Чернігівського обласного молодіжного центру.

Василь ЧЕПУРНИЙ, журналіст, письменник, борець за незалежність України в 20-му столітті, поділився своїми спогадами про легендарного соратника та вчителя: «Найбільше, що мене дивувало в Левку Лук'яненку – відсутність ненависті. Навіть до тих, хто його садив і мучив. Сам він пояснював так: «Я зрозумів, що ненависть знищує того, хто ненавидить. Тому я замінив її любов'ю до України, бо вона надихає і зміцнює». З наших розмов із Левком Лук'яненком я також зрозумів чому він не боявся смерті. Бо виходив із козацької філософії про незнищенність душі. Козаки свідомо йшли на смерть за Вітчизну, за рід і родину, вірячи, що душа безсмертна. До речі, цю філософію архітектурно прекрасно втілює козацька Катерининська церква в Чернігові – якщо її кілька разів обійти навколо, то підсвідомо приходиш до думки про безкінечність».

Сергій БУТКО, представник Українського інституту національної пам’яті в Чернігівській області, зауважив: «Перше. У цьому році це вже другий Національно-патріотичний форум, який проводить Чернігівський обласний молодіжний центр. Перший був у серпні. Отже, є успіх і запит на подібні зібрання в області. Друге. Я пишаюся, що саме колектив Молодіжного центру став автором ідеї назвати цей захід іменем Левка Лук’яненка – одного з провідних переможців відновлення незалежності України в 1991 році. І це не тільки тому, що він наш земляк. Його особистість, його незламна боротьба за вільну Україну, його успіхи й перемоги, попри всі зусилля ворогів, є підказкою у розв’язанні проблемних питань національно-патріотичного виховання».
Під час висвітлення теми «День захисника України: історія свята та сучасність» він зазначив: «В історії нашого краю від часів Русі впродовж століть і до сьогодення практично в кожній громаді є свої славетні постаті – Захисники України, про яких можна цікаво розповісти, провести на їх честь необмежену кількість пізнавальних і повчальних заходів».

Також Сергій БУТКО під час гутірки на тему: «Декомунізація: актуальність та практичні аспекти в роботі» проілюстрував негативне явище засадничого нерозуміння окремими представниками влади сутності декомунізаційних процесів: «Святкування ювілеїв утворення Чернігівської губернії Російської імперії в 1802 році та Чернігівської області УСРР/СРСР 7 жовтня 1932 року, які мали місце вже в незалежній Україні, – наруга над Українським народом, його боротьбою за волю та жертвами. Такі «свята» незалежно від аргументації й мислення чиновників означають позитивне ставлення до повної ліквідації Гетьманщини – тодішньої Української державності наприкінці 18 століття, а утворення області насправді являло собою всього лише інструмент організації Голодомору-геноциду в 1932 році в нашому краї. Іншими словами, об’єктивно ці й подібні заходи антиукраїнські, вони проти нашої держави».

«Пісня, як складова національно-патріотичного виховання», — під такою назвою провів свою гутірку з учасниками Павло СЛАВІНСЬКИЙ, психолог, учасник бойових дій в російсько-українській війні. Він підкреслив: «Пісня є чи не найпотужнішим допоміжним засобом у формуванні національної ідентичності (самоідентифікації). Коли ти співаєш або чуєш українську пісню, ти розумієш, хто ти і що маєш робити».

Микола ЛЯХОВИЧ, громадський діяч, борець за незалежність України в 20-му столітті, учасник бойових дій в російсько-українській війні, висвітлив таку актуальну тему як «Ціннісні орієнтири національно-патріотичного виховання» на прикладі героїчної боротьби учасників Української революції 1917-1921 років, антибільшовицьких селянських повстань, ОУН і УПА.

Учасники форуму обмінялися досвідом роботи, відпрацювали основні навички з першої домедичної допомоги в повсякденному житті, познайомилися з національно-патріотичною діяльністю громадських організацій, Ніжинського осередку українського «Пласту», подивилися та обговорили документальний фільм «Соловей співає», ознайомилися з виставками «Тріумф людини. Мешканці України, які перемогли ГУЛАГ» та «Від борців за волю до захисників України: Чернігівщина». А ще, попри дощ, всі як один з великим задоволенням взяли участь у сповненій таємниць екскурсії «Чернігів містичний», яку провів історик Володимир Пилипенко.Організатори: Департамент сім’ї, молоді та спорту Чернігівської обласної державної адміністрації, Чернігівський обласний молодіжний центр за сприяння Українського інституту національної пам’яті.

Сергій ГОРОБЕЦЬ,
Український інститут національної пам’яті
QR-код посилання на сторінку
Скористайтеся програмою для сканування штрих-кодів на телефоні.


Коментарі

avatar

Останні новини

15:31
30-Жов-2020
Україна блискавично опускається в глибоку політичну кризу
Україна блискавично опускається в глибоку політичну кризу і ситуація з КС, з антиконс
12:57
30-Жов-2020
Загострення на Донбасі: вбито двох українських воїнів, двох поранено
Ранкове зведення щодо ситуації в районі проведення операції Об’єднаних сил станом на
11:00
30-Жов-2020
Конституційний суд як «криголам» реваншу проросійських сил в Україні – секретар РНБО
Ряд останніх подій, пов’язаних з рішеннями Конституційного Суду України, дає вагомі п
10:43
30-Жов-2020
Заява ЄС щодо рішення Конституційного Суду України стосовно деяких аспектів антикорупційного законодавства
Європейський Союз і Держави-члени ЄС вважають антикорупційні інституції, створені на
22:56
28-Жов-2020
Антикорупціонери закривають реєстр декларацій через скандальне рішення КСУ
Національне агентство з питань запобігання корупції закриває реєстр електронних декла
21:29
28-Жов-2020
Спальники
Спальний мішок у багатоденному туристичному поході — річ незамінна. Завдяки поєднанню
15:20
27-Жов-2020
Уряд забрав 62 млн у онкохворих і віддав їх Укравтодору на дороги
Уряд передав на розвиток доріг у Львівській області 61,55 млн гривень з проекту бюдже
22:52
26-Жов-2020
Кінець казки Зеленського: іноземні оглядачі коментують українські місцеві вибори
Іноземні оглядачі активно коментують українські місцеві вибори і зокрема перемогу – а
17:14
24-Жов-2020
Православна Церква Кіпру визнала автокефалію Православної Церкви України
Предстоятель Православної Церкви Кіпру Архієпископ Нової Юстиніани і всього Кіпру Хри
14:04
23-Жов-2020
З початку 2020 року правозахисники зафіксували 74 випадки переслідування активістів
За перші дев’ять місяців 2020 року правозахисники зафіксували 74 випадки нападів і ти
Усі новини


реклама партнерів: