реклама партнерів:
Головна » 2020 » Січень » 22 » У Чернігові відкрили виставку про українську армію доби Української революції 1917-1921 років

У Чернігові відкрили виставку про українську армію доби Української революції 1917-1921 років


2020 » Січень » 22
Коментарі: 0 ПОДІЇ

Допомога проекту Європейської України - благодійний внесок
ваша підтримка важлива для незалежного видання
стань патроном
З нагоди Дня Соборності в Чернігівському обласному молодіжному центрі відбулося відкриття виставки «Українське військо: 1917–1921», підготовленої Українським інститутом національної пам'яті (автори Євген Пінак, Ярослав Файзулін, Максим Майоров).
Виставка розповідає про початки Українського війська та його організацію, легендарних командирів, роди військ, однострої та відзнаки, зброю, найвизначніші військові формації та бойові операції 1917-1921 років, вшанування пам’яті і відновлення мілітарних традицій нині.

Акт Злуки Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки 22 січня 2019 року задекларував об’єднання українських земель в одній державі та продемонстрував соборницькі прагнення українців обох частин України – Наддніпрянщини та Наддністрянщини. Ця подія була знаковою для українського державотворення.
«Однак через зовнішню агресію об’єднання УНР і ЗУНР в 1919-му не було доведене до логічного завершення. 100 років тому керівники Центральної Ради не відразу усвідомили значення Збройних Сил, згаяли час і згодом це мало далекосяжні наслідки, – зазначив заступник голови Чернігівської обласної державної адміністрації Андрій Подорван. – Однак ми зробили висновки. І сьогодні чітко усвідомлюємо, що одним із найважливіших атрибутів державності, гарантом безпеки та державного суверенітету України є її Збройні сили. Тому символічно, що саме в День Соборності ми представляємо виставку, присвячену нашим захисникам. І яка цього дня відкривається майже в усіх обласних центрах України».
«Молодій українській державі з перших і до останніх днів існування доводилось боротися з агресією сусідів, – наголосив радник голови Чернігівської обласної ради Дмитро Никоненко. – У вирі боротьби формувалося військо Української революції 1917–1921 років. Воно увібрало в себе національні традиції минулих епох, але при цьому постійно змінювалося, пристосовуючись до викликів сучасності.
Саму виставку представив співробітник Українського інституту національної пам’яті Сергій Горобець. Він підкреслив: «Ми нарешті спостерігаємо зв'язок поколінь: наша сучасна армія є прямим спадкоємцем збройних формувань доби Української революції. Не Щорса, Богуна, Котовського чи Чапаєва, Будьонного, Фрунзе, а славетних полководців Євгена Коновальця, Михайла Омеляновича-Павленка, Юрка Тютюнника, Петра Болбочана та багатьох-багатьох інших. Які всі разом демонстрували справжній героїзм у боротьбі за свободу та волю України. Вони не просто гідно протистояли грізним ворожим арміям, більш чисельним і краще озброєним. Більше того, часто не маючи тилів, потерпаючи від браку озброєнь і споряджень, воюючи в набагато складніших умовах, ніж противники, вони не втрачали віри в кінцеву мету і задля здобуття Україною незалежності були готові на будь-які жертви. Як писав у спогадах сотник Галицької армії Володимир Галан: «Мало який вояк був би здатний воювати в таких поганих умовинах, які майже завжди мала українська армія».
Українці не змогли захистити свою державність 100 років тому. Але своєю мужністю і незламністю вони заклали надійний фундамент для наступних поколінь і для подальшої боротьби. Їх жертви не були даремні. Бо без них навряд чи були б можливі події 24 серпня 1991-го».
19 стендів являють собою майже енциклопедію українських військових формацій 1917-1921 років. Автори проекту вклали всю душу в матеріали стендів і пересічний чернігівець відкриє для себе багато нових фактів та відомостей про Армію УНР та Українську Галицьку армію.

Протягом двох тижнів з виставкою можна ознайомитися в Чернігівському обласному молодіжному центрі, після чого вона буде представлена в регіонах області.

Олександр МАЙШЕВ, член Національної спілки журналістів України
Фото з офіційного сайту Чернігівської ОДА


QR-код посилання на сторінку
Скористайтеся програмою для сканування штрих-кодів на телефоні.


Коментарі

avatar

Останні новини

14:32
18-Вер-2021
Під посольством Білорусі у Києві збирались активісти: що відомо про захід
Під стінами посольства Республіки Білорусь у Києві активісти громадської організації
18:16
15-Вер-2021
Віртуальний ЛітМузей: від популяризації колекції до інтерактивного навчання
Харківський літературний музей за підтримки Українського культурного фонду розпочав р
11:10
15-Вер-2021
Загроза чи провокація: як Росія створює ажіотаж довкола військових навчань "Захід-2021"
Російсько-Білоруські військові навчання "Захід-2021" розпочалися 9 вересня. Протягом
09:42
15-Вер-2021
Механізм геополітики: що стоїть за російсько-білоруськими військовими навчаннями «Захід-2021»
Відповідно до легенди масштабних військових навчань «Захід-2021», які проходять на те
07:39
15-Вер-2021
У Чернігові відзначили 32-у річницю створення РУХу
«Внесок Чернігівщини у створення Народного Руху України», — під такою назвою 12 верес
23:46
14-Вер-2021
Змістовно від МОЗ: МОЗ оновив стандарти медичної допомоги пацієнтам з COVID-19

Стандарт надання медичної допомоги «Коронавірусна інфекція» постійно а

16:38
11-Вер-2021
Анонс. Внесок Чернігівщини у створення Народного Руху України
У ці дні, 8-10 вересня 32 роки тому, у Києві в актовому залі Політехнічного інституту
15:49
09-Вер-2021
Проросійська опозиція провела черговий проплачений мітинг під Радою
Сьогодні, у четвер, 9 вересня, під стінами Верховної Ради активісти політичної партії
10:40
09-Вер-2021
Політика протиріч: для чого Росія дискредитує "братню" Білорусь
Росія сприймає Білорусь не просто як дружню державу. Це скоріше як готовий багатоміль
15:11
02-Вер-2021
За 9-х загиблих у серпні Захисників України помолилися у Чернігові
2 вересня у Козацькому кафедральному соборі святої великомучениці Катерини Православн
Усі новини