Версія для людей з вадами зору
реклама партнерів:
Головна » У Львові знищили пам’ятку архітектури. Відео

У Львові знищили пам’ятку архітектури. Відео


Коментарі: 1 КУЛЬТУРА

Допомога проекту Європейської України - благодійний внесок
ваша підтримка важлива для незалежного видання
стань патроном
ЗМІ повідомляють, що до фірми «Розвиток нерухомості», яка скоїла акт вандалізму, причетний нардеп від «Партії Регіонів» Володимир Зубик.
Працівники цієї фірми зрівняли у Львові зі землею екскаватором пам’ятку архітектури попри те, що вона була зведена на кошти митрополита УГКЦ Андрея Шептицького як доброчинний шпиталь для тих, у кого не було грошей на приватних лікарів. Окрім того, понад 600 львів’ян висловилися проти нової забудови на її місці ще й тому, що «Розвиток нерухомості» запланував її біля митрополичих садів.
Однак ще вранці 10 січня будівельники без жодних пояснень почали обгороджувати територію парканом. Забудовники запевняють, що знесли пам’ятку «законно» – кажуть, що мають весь пакет документів під новобудову.
Натомість захисники історичної спадщини, звісно, шоковані. Щоправда, вони кажуть: «Якщо на цьому етапі будівельні роботи заморозити, то пам’ятку архітектури ще можна відновити».
Своєю чергою, у львівській мерії заявили: «Будинок на вулиці Озаркевича, 4а визнаний нововиявленою пам’яткою архітектури. Відтак, компанія-забудовник не мала права розпочинати будь-які будівельні роботи на цьому об’єкті. Тож тепер її керівництво має відкоригувати всі попередньо отримані дозволи.

Про це повідомляє сьогодні, 10 січня, «Телеканал новин «24». Натомість «Gazeta.ua» інформує в п’ятницю, що забудовники звели металевий паркан навколо майбутнього будівництва на вулиці Озаркевича, 4а, а голову Львівської обласної організації Українського товариства охорони пам'яток історії та культури Андрія Салюка й журналістів проганяють звідти охоронці фірми «Розвиток нерухомості».
«Gazeta.ua» також нагадує, що зруйнована цією фірмою будівля має історичну цінність, бо пов'язана з визначними діячами української культури і науки – митрополитом Шептицьким, докторами Євгеном Озаркевичем і Олександром Барвінським, архітекторами Іваном Левинським та Олександром Пежанським. Окрім того, народна лічниця Шептицького є найдавнішою будівлею західних околиць Святоюрського комплексу,оскільки збудована в наприкінці XVIII століття.
Однак навесні минулого року депутати Львівської міськради надали майже півгектара землі, на якій сьогодні, зруйновано пам’ятку архітектури, «Розвитку нерухомості» – для забудови багатоповерхівки з підземним паркінгом. ЗМІ повідомляють, що до цієї фірми причетний колишній львів'янин, а сьогодні депутат Верховної ради від Партії Регіонів Володимир Зубик.

За матеріалами: http://dailylviv.com









Модуль не активізовано (module is not installed)

Останні новини

20:17
16-Чер-2025
Українські військові опанували найсучасніші технології ведення війни
Українські військові опанували найсучасніші технології ведення війни, які багато армі
20:00
16-Чер-2025
Чи правомірним є ізраїльський удар по Ірану
Можна довго ламати списи з того приводу, наскільки правомірним є ізраїльський удар по
16:14
16-Чер-2025
Війна Ізраїлю з Іраном стала "рятувальним кругом" для бюджету Росії
Війна Ізраїлю з Іраном стала "рятувальним кругом" для бюджету Росії, що переживає різ
15:36
15-Чер-2025
Калінінград: місто на кістках культури. Як радянська влада стерла з лиця землі Кенігсберг

Сьогоднішній Калінінград — це не просто шматок території, відірваний від осн

11:38
15-Чер-2025
Квірінус Кульман (Quirinus Kuhlmann). Поет, якого вислухав султан, але спалили московити

Він мріяв об’єднати релігії. Його вважали диваком. Але лише одна імперія

18:30
12-Чер-2025
З російської неволі визволено групу важкопоранених і тяжкохворих Захисників
Сьогодні відбувся черговий етап великого обміну полоненими згідно домовленостей у Ста
Усі новини

Сollaborator