У Запоріжжі світлофори обладнали спецпристроями із записами класичної музики
У прес-службі Запорізької мерії пояснюють, що мета установлення нових пристроїв - додаткове сповіщення пішоходів про допустимість часу переходу через пожвавлені автомагістралі, повідомляє УНІАН.
"На світлофорі запалюється зелене світло, і чоловічий голос державною мовою повідомляє пішоходів про те, що дорогу переходити можна. Після цього звучать фрагменти творів Штрауса, Чайковського, Рахманінова чи Шопена, а за кілька секунд до зміни сигналу світлофора музика припиняється і звучить попередження про те, що перехід через проїжджу частину завершується", - розповіли у прес-службі.
Згідно з офіційними даними мерії, вартість одного такого пристрою – 1 тис. 700 грн.
Установку устаткування, яке виробляє київська фірма, освоїли фахівці запорізького «Символу». Працюють диво-світлофори цілий день, а коли пішохідні світлофори переходять в режим жовтого мигання – відключаються.
На сьогоднішній день, в Запоріжжі їх встановлено 18 штук, проте надалі передбачається включати обладнання світлофорів такими пристроями до планів робіт з ремонту всіх пожвавлених автомагістралей міста.
"На думку міської влади, такі світлофори не тільки зменшать кількість ДТП за участю пішоходів, але й підвищать культурний рівень городян: фрагменти мелодій Чайковського, Штрауса, Рахманінова та інших популярних композиторів, почуті під час переходу вулиці, викликають бажання послухати їхні твори в повному обсязі", - повідомляє прес-служба мерії.
Можливо, запорізьку мерію надихнула акція в столиці Польщі в рамках святкування 200-річчя Фредеріка Шопена. Із середини січня ц.р. на вулицях Варшави з'явилися лавочки, у які вмонтована аудиосистема, що виконує твори великого композитора Фредеріка Шопена. На сидіннях «шопенівських» лавочок розміщена кнопка, після натискання на яку протягом 30 секунд звучить музика. 14 лавиць із гранітною основою були встановлені на всьому протязі туристичного маршруту слідами Фредеріка Шопена. Зокрема, їх можна побачити на вулиці Медові, біля входу в кафі Honoratka, біля палацу Радзивіллів і костьолу Святого Хреста. На поверхні лавок вигравірувана карта маршруту з інформацією про композитора.
За матеріалами: прес-служби Запорізької міськради та http://newsru.ua