ваша підтримка важлива для незалежного видання стань патроном
Україна в ніч на неділю, 30 березня, перейде на "літній час"- о 3:00 стрілки годинників буде переведено на одну годину вперед відповідно до постанови Кабінету Міністрів №509 від 13 травня 1996 року.
Раніше Державна адміністрація залізничного транспорту України ("Укрзалізниця") повідомила про те, що у зв'язку з переходом на літній час скоригувала графік руху пасажирських потягів. Як повідомила прес-служба адміністрації, всі зміни завчасно внесено до графіку руху потягів та узгоджено з адміністраціями сусідніх країн.
Отже, у квитках зазначено час відправлення та прибуття з урахуванням коригувань графіка руху потягів.
У ніч із 29 на 30 березня пасажирські потяги у далекому сполученні, які на момент переведення стрілки годинника перебуватимуть у дорозі, до кінцевого пункту прибудуть за скоригованим часом, а потяги приміського сполучення курсуватимуть вже відповідно з "літнім" часом.
Водночас, 30 березня Крим перейде на московський час шляхом переведення стрілки годинника на дві години вперед о другій годині, повідомила прес-служба самопроголошеної Держради Республіки Крим. Переведення годинників на московський час заплановано на 22.00 у суботу, повідомляє агентство "Кримінформ".
Як відомо, більша частина території України перебуває у смузі, що відповідає часовому поясу UTC+2 ("другий часовий пояс"). Це зафіксовано постановою Кабінету Міністрів №509 від 13 травня 1996 року, згідно з якою в країні діє час другого часового поясу з переведенням щорічно годинникової стрілки останньої неділі березня о 3:00 на одну годину вперед і останньої неділі жовтня о 4:00 на одну годину назад.
У 2011 році після відмови Російської Федерації від практики переходу на зимовий час і фіксації поясів від UTC+4 до UTC+12, в Україні було ухвалено аналогічне рішення (постанова Верховної Ради), але восени рішення було скасовано.
Країни Європейського Союзу, більша частина яких перебуває в поясі UTC+1, менша - у UTC і UTC+2, переходять на зимовий час.
У 1930 році в СРСР було введено декретний час, стрілки годинників було переведено на годину вперед проти поясного часу, що діяв на той момент, а переведення стрілок годинника на літній час було введено з 1 квітня 1981 року вже проти декретної часу - в результаті літній час став випереджати поясний на дві години.
У 1990 році декретний час було скасовано на території Української РСР, проте перехід на літній час згодом як скасовували, так і вводили знову; наразі він діє.