реклама партнерів:
Головна » 2014 » Червень » 23 » Українська церква зіткнулася з проросійським заколотом у власних рядах

Українська церква зіткнулася з проросійським заколотом у власних рядах


2014 » Червень » 23
Автор: Черняков
Коментарі: 0
Переглядів: 845
КУЛЬТУРА


Священик отець Андрій демонстративно не поділяє настроїв своєї пастви в полум'яно-націоналістичному регіоні України, який обстоює приєднання до Європи і підозріло ставиться до Росії, пише кореспондент The New York Times Ендрю Хіггінс у репортажі зі Львова.
Отець Андрій назвав ЄС "імперією зла", яка "твердо намірилася кидати виклик Божому Слову і поширювати гомосексуальність і педофілію", переказує автор його висловлювання. Що стосується протестувальників, які скинули Януковича, то священик бачить у них тільки "безбожних збоченців" та "дурнів", які "беруть плату від ворожих іноземних держав".
"Подібні погляди, що їх поділяє маленька, але галаслива група католицьких священиків-фундаменталістів на заході України, - звичайне явище серед духовенства РПЦ і афілійованої з нею української церкви", - пише автор, називаючи патріарха РПЦ "міцним союзником президента Путіна".
Але ці погляди далекі від традиційних переконань Української греко-католицької церкви - найчисленнішої у Західній Україні. "Тут багато хто підозрює, що здійснюється маневр за російської підтримки, мета якого - знищити один з життєво-важливих джерел українського націоналізму", - йдеться в статті.
"Це все фальшивка, політична маніпуляція", - каже Ігор Возьняк, архієпископ Львівський (УГКЦ).
"Ще до того, як загадкові проросійські озброєні люди почали шматувати територіальну цілісність України в Криму, а тепер на сході України, добре спланована і на диво добре фінансована атака на Українську греко-католицьку церкву вже йшла на заході країни. Це інститут, який поколіннями духовно підживлював Україну і допомагав зберегти віру в можливість існування окремої, незалежної української держави", - йдеться в статті.
За словами автора, в радянський період УГКЦ була змушена піти в підпілля, Горбачов дозволив їй повернутися до публічної діяльності. Вона пропагувала створення незалежної української держави в 1991 році.
Але останнім часом вона зіткнулася з промосковським заколотом. Купка священиків-фундаменталістів сформувала свою альтернативну ієрархію і привернула людей типу отця Андрія для поширення заяв про "сатанинські пороки" Європи.
У грудні Українська правовірна греко-католицька церква (що відкололася від УГКЦ) попросила Путіна про військове втручання, щоб відновити порядок і розгромити "євросодомітську окупацію, влаштовану Брюсселем, а запрограмовану агентами США".
Розкол в УГКЦ вносить новий загадковий аспект у міжусобицю українського духовенства і загрожує розколом регіону, раніше відомого своєю націоналістичною єдністю, пише Ендрю Хіггінс.
УПГКЦ, як і фундаменталістські групи у Великобританії і США, "схиблена на гомосексуальності", за висловом автора. Але критики кажуть, що теологічні питання маскують геополітичну програму, яка ставить УПГКЦ на бік Росії і означає, що вона проти зближення з Європою.
У квітні УПГКЦ закликала "сміливців" чинити опір "негативним плодам" проєвропейських протестів, а також заявила, що Україна має "засудити самовбивчу систему, засновану на ідеології гомосексуалізму".
Глава церкви - проповідник з Чехії Антонін Догнал. "Він і його поплічники ніколи не залучали великої кількості прихильників, але фігурували в заголовках місцевої преси завдяки своїм проросійським поглядам і гіпотетичному" промиванню мізків "молодих адептів", - йдеться в статті.
УПГКЦ не відповіла на прохання про інтерв'ю. "В останні тижні, коли тертя в країні загострилися, як і страхи перед російським вторгненням, вона переважно відмовчується", - пише автор.
Українці, знайомі з діяльністю Догнала, широко переконані, що його місія "виходить далеко за межі теології", як висловлюється автор. "Тим більше, що ніхто не розуміє, як маленька секта, яка не має очевидних джерел доходів, може містити детально розроблений сайт на 6 різних мовах і різні об'єкти нерухомості у Львові та інших містах", - йдеться в статті.
Віце-ректор Українського католицького університету Мирослав Маринович не сумнівається, що секту просувають "росіяни гроші і російська логіка". "Вони - зомбі, хто бачить тільки одну небезпеку: Захід як втілення зла", - додав він.
Отець Андрій відкинув підозри в "руці Росії" і заявив, що це наклеп, вигаданий грішниками. "Це Божий проект, а не російський", - сказав він.

Джерело: newsru
QR-код посилання на сторінку
Скористайтеся програмою для сканування штрих-кодів на телефоні.


Коментарі

avatar

Останні новини

18:34
14-Груд-2019
Глава Мінветеранів Оксана Коляда про справу Шеремета: Держава програє репутаційно
Міністр у справах ветеранів, тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених
17:14
14-Груд-2019
Чоловік причепив до велосипеда червоний прапор із зіркою та надписом «Отечественная война» і отримав вирок
Обвинувачений уник в’язниці після підписання угоди про визнання винуватості
Із
16:55
13-Груд-2019
Полковника Ноздрачова, який заявив про "реінтеграцію з російськими бойовиками", тимчасово відсторонили
Начальника управління цивільно-військового співробітництва Збройних сил полковника Ол
15:20
12-Груд-2019
Знімальна група російського телеканалу "Звезда" має бути затримана і депортована з України
Партія "Європейська Солідарність" вимагає від Служби безпеки України затримати та деп
12:14
12-Груд-2019
У Брюсселі представлено першу в Європі електровантажівку для логістики пива з нульовими викидами CO2
AB InBev і Volvo Trucks анонсували початок використання електровантажівок у рамках «З
20:01
10-Груд-2019
Не відповідає дійсності, що у Парижі «нічого не відбулося»
У Парижі Путін розвіяв усі ілюзії, що їх плекали Макрон, Меркель і,можливо, Зеленськи
12:12
10-Груд-2019
Проросійські бойовики зайшли до Станиці Луганської під виглядом СЦКК
Спільний центр з контролю та координації (СЦКК) зафіксував перебування бойовиків на д
10:51
10-Груд-2019
На Чернігівщині проходять навчання воїнів-піхотинців
На Чернігівщині, на базі 169 навчального центру Сухопутних військ Збройних Сил Україн
10:31
10-Груд-2019
В ООН визнали загрозу безпеці континенту з приводу мілітаризації окупованого Криму Росією
9 грудня на пленарному засіданні 74-ї сесії Генеральної Асамблеї ООН була прийнята ре
13:54
09-Груд-2019
Новітнє військове оснащення та техніка від чернігівських випробувачів
Вертольоти і танки, бронетранспортери та ракети, мобільні радарні системи і радіостан
Усі новини