реклама партнерів:
Головна » 2014 » Січень » 18 » Українська Греко-Католицька Церква під пресом

Українська Греко-Католицька Церква під пресом


2014 » Січень » 18
Коментарі: 0 КУЛЬТУРА

Допомога проекту Європейської України - благодійний внесок
ваша підтримка важлива для незалежного видання
стань патроном
Предстоятель Української Греко-Католицької Церкви Патріарх Святослав зустрівся із Міністром культури Л. Новохатьком. Приводом для бесіди став скандальний лист Мінкультури, який УГКЦ отримала під Різдво і в якому Церкву повідомили про можливі «санкції».
Очевидно, що зустріч мала на меті залагодити конфлікт, адже суспільний резонанс від скандального листа показав, що Мінкультури не має жодних шансів виграти «війну» проти УГКЦ.
Саме тому чиновники міністерства поквапилися запевнити Блаженнішого Святослава, що влада не має на меті чинити жодного тиску на УГКЦ з приводу присутності священнослужителів на Майдані, чи подавати судові позови стосовно припинення діяльності Української Греко-Католицької Церкви.
Більше того, як повідомив департамент інформації УГКЦ, Мінкультури позитивно оцінює «миротворчу роль духовенства різних конфесій, в тому числі УГКЦ, для недопущення провокацій і насильства під час мирних протестів, що відбуваються впродовж останніх місяців, зокрема у м. Києві».
Водночас Патріарх Святослав «висловив сподівання, що органам державної влади, зокрема тим, яких завданням є послужити народові у забезпеченні його права на релігійну свободу в Україні, вистачить мудрості для того, щоби не переносити сучасну суспільно-політичну кризу ще й на релігійне середовище».

Нагадаю, що ця майже ідилічна зустріч і бесіда відбулися у п’ятницю, 17 січня.

Цього ж дня близько 13-ї години відбулася чергова атака на УГКЦ.
Велика група людей з іконами і хрестами, які називали себе «православними» фактично заблокували Церкву Святого Миколая Чудотворця на Аскольдовій Могилі. Так звані «православні» зробили обхід Церкви, а потім розпочали дике скандування з вимогами віддати православним храм Святого Миколая.
З-поміж «православних» особливою активністю вирізнялися активісти, які належить до об’єднаня «За Каноніческую Церковь». Не треба бути великим аналітиком, щоб зрозуміти, звідки ростуть роги. Іншими словами, із великою долею ймовірності можна констатувати, що акція на Аскольдовій Могилі «благословлялася» в Московському Патріархаті.
На місце події одразу ж прибув адміністратор парафії Святого Миколая, що на Аскольдовій Могилі отець Ігор Онишкевич. Він спробував поговорити із своїми «православними» братами, заспокоїти їх. Однак ті, перебуваючи у дусі християнської любові… не захотіли спілкуватися із греко-католицьким священиком. Натомість пригрозили йому і УГКЦ, що і надалі пікетуватимуть Аскольдову Могилу.
За всю новітню історію Церкви, що на Аскольдовій Могилі, це перша, не прихована, нахабна і агресивна спроба відібрати в УГКЦ храм, який законно їй належить, і без якого неможливо собі уявити УГКЦ в Києві й Україні.
Переконаний, що так званим «православним», а насправді людям далеким від Христової Церкви і справжнього християнства, ніколи не вдасться захопити, навіть у силовий спосіб, храм на Аскольдовій Могилі. Таке не потерплять не тільки греко-католики і католики, але й більшість православних киян, які цінують міжконфесійну злагоду і є справжніми християнами і патріотами свої держави.
Також нікому і ніколи не вдасться знищити на українських землях Церкву у якій присутній Христос. Про повчальний урок розповів єпископ-помічник Львівської Архієпархії УГКЦ владика Венедикт. У свій час в Японії у результаті жорстоких переслідувань Церква залишилась без єпископів і священиків. Через 200 років, а саме у 1865р, коли японський уряд припинив репресії, виявилося, що 50 тисяч японців вважають себе вірними католицької Церкви та зберегли католицьку віру в усій її повноті.
Однак події довкола УГКЦ, передусім йдеться про злощасний лист Мінкультури і громадянський конфлікт на Аскольдовій Могилі можуть зафіксувати нову реальність у нашому житті: міжрелігійне і міжконфесійне протистояння.

Україна, знала Майдан 2004, знає, що таке Майдан 2014.
Дай Боже, щоб Україна ніколи не знала, що таке «релігійний Майдан».

Богдан Червак, парафіянин Церкви Святого Миколая Чудотворця на Аскольдовій Могилі
Джерело: [url=http://risu.org.ua/ua/index/blog/~chervak/54995/?fb_action_ids=722847667749428&fb_action_types=og.recommends&fb_source=other_multiline&action_object_map=[1376477115948535]&action_type_map=[%22og.recommends%22]&action_ref_map=[]]РІСУ[/url]
QR-код посилання на сторінку
Скористайтеся програмою для сканування штрих-кодів на телефоні.


Коментарі

avatar

Останні новини

19:31
19-Січ-2022
Панічний розлад та як із ним впоратися

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, приблизно 264 млн людей

19:26
19-Січ-2022
Коли щеплювати дитину від поліомієліту?
Восени 2021 року у 20 дітей на Рівненщині й Закарпатті виявили вірус поліомієліту.
19:10
19-Січ-2022
Як уникнути переохолодження

Зима приносить із собою, крім снігу й передчуття новорічних свят, чимало турбот пр

19:04
19-Січ-2022
Ліки за програмою єПідтримка можна буде придбати з 24 січня
Кабмін ухвалив постанову, яка розширює дію програми єПідтримка на лікарські засоби. Т
14:28
19-Січ-2022
Історія цифр: війни, які розпочала Московія
Якщо поглянути на відомі історичні факти, ми дізнаємося, що з середини 16 століття і
22:00
18-Січ-2022
На Водохреще Росія готує криваву провокацію на окупованому Донбасі
Під час традиційних в Україні хрещенських заходів, які відбуваються завжди в один і т
11:53
17-Січ-2022
Український кіберфронт: агресор готує фейки про вразливість критичної інформаційної інфраструктури
Держспецзв'язку разом з СБУ та Кіберполіцією продовжують розслідувати кібератаку на с
11:08
15-Січ-2022
Україна зазнала найпотужнішої хакерської атаки за останні роки
У Держспецзв’язку повідомили, що хакери атакували близько 70 сайтів держструктур Укра
13:37
14-Січ-2022
Хто стоїть за кібератакою на українські державні установи
Поки фахівці кібербезпеки досліджують технічну сторону хакерської атаки на державні у
12:32
14-Січ-2022
Російський реванш: чи вдасться агресору дестабілізувати Україну
На тлі політичних протистоянь Росія-Захід, де основним до обговорення є питання можли
Усі новини