реклама партнерів:
Головна » 2009 » Жовтень » 2 » УПЦ КП на Тернопільщині закликають "припинити знущання над Церквою" та засудити дії керівництва «1+1»

УПЦ КП на Тернопільщині закликають "припинити знущання над Церквою" та засудити дії керівництва «1+1»


Коментарі: 0 Церква та суспільство

Допомога проекту Європейської України - благодійний внесок
ваша підтримка важлива для незалежного видання
стань патроном
Збори архиєреїв та благочинних Тернопільсько–Кременецької, Тернопільсько–Бучацької та Тернопільсько-Теребовлянської єпархій УПЦ КП відбулись в Тернополі 28 вересня.
Захід став результатом роботи ініціативної групи громадської організації «Українські святині українському народу». Учасники заходу від імені організації звернулись до Президента України, Верховної Ради, Кабінету міністрів, проукраїнських політичних партій та організацій з закликом «припинити знущання над Церквою та засудити дії керівництва телеканалу «Один плюс один», вимагати їх публічного вибачення перед духовенством і вірними всіх конфесій спаплюжених в сюжетах під назвою “В Бога за пазухою”».
У зверненні сказано, що якщо такого публічного вибачення не буде, то потрібно «підняти питання про закриття телеканалу, як такого, що пропагує антидержавні настрої в суспільстві, використовуючи медійний ресурс, з поданням заяв до органів прокуратури». «Слід нагадати «професіоналам» пера, що Церква — це душа народу і народ України не дозволить плювати собі в душу», — йдеться в документі.
Перед ухваленням звернення зі словом, в якому засуджувалося «шельмування» Церкви телеканалом «Один плюс один», виступив голова ініціативної групи, настоятель Свято-Троїцького духовного центру на честь князя Данила Галицького у Тернополі о. Анатолій Зінкевич. «Великий резонанс в суспільстві спричинила серія компроментуючих сюжетів про Церкву на телеканалі «Один плюс один», такого знущання і «шельмування» Церква не зазнавала з часів «червоного терору» і це завдало важкого удару її авторитету. Постає питання, кому це вигідно? Відповідь однозначна — це вигідно ворогам і недругам України. Так, саме України! Тому що вороги України розуміють, що саме Церква є останньою надією на об’єднання нашого народу, от і накинулись на неї… Церква — це спільнота віруючих, і ця спільнота складається з українців, а те, що показали по телебаченню, це виклик Церкві, значить, і виклик народу – народу України, і це не правильно!», — зазначив священик у своєму виступі.
Окрім цього питання, як інформує прес-служба УПЦ КП, на зборах також обговорювали релігійну ситуацію в Україні загалом та області зокрема, питання міжєпархіальних відносин, об’єднавчих процесів в Церкві, які впродовж останнього часу активно обговорюються в суспільстві.
На зборах одноголосно вирішили також провести 12 жовтня в Тернополі Хресний хід на підтримку єдиної Української Помісної Православної Церкви, які відбулися раніше в Києві та Почаєві. «Метою Хресного ходу є показати всім хто любить Україну і всім хто її ненавидить, що ми сильна Церква і маємо всі засоби для того, щоб об’єднати українське суспільство», — йдеться в постанові, прийнятій на зборах.
Організатори заходу також звернуться до Предстоятеля РПЦ Патріарха Московського Кирила «з наполегливою вимогою не втручатися у внутрішню проблему, що склалась в українському православ’ї, бо саме втручання РПЦ, призводить до поглиблення розколу».
Ініціативна група громадської організації «Українські святині українському народу» закликала також всі Церкви, які називають себе українськими, народ, якому насправді не байдужа доля його батьківщини, а також політичні партії та громадські організації прилучитися до Хресного ходу, який відбудеться у Тернополі, «і показати не фальшиву, а справжню любов до України і прагнення мати в своїй державі єдину українську Церкву».

Джерело: http://www.cerkva.infol

QR-код посилання на сторінку
Скористайтеся програмою для сканування штрих-кодів на телефоні.


Коментарі

avatar

Останні новини

20:22
30-Чер-2022
Збройні сили України звільнили від російських окупантів Одеську область
Збройні сили України повністю звільнили від російських окупантів територію Одеської о
19:48
30-Чер-2022
Село Потьомкіно Херсонської області під контролем ЗСУ
Військовослужбовці 60 опбр провели успішний наступ, у ході якого відбили кілька контр
18:04
29-Чер-2022
Членство в НАТО залишається найкращою гарантією безпеки для України
Офіційний Київ вважає, що Україна вже відповідає стандартам НАТО і зберігає курс на п
17:21
29-Чер-2022
У Кривому Розі не буде жодних «московських», «бурятських» та інших вулиць
У Кривому Розі не буде жодних «московських», «бурятських» та інших вулиць, площ, парк
10:41
29-Чер-2022
На Херсонщині звільнено Зелений Гай і Барвінок
Підрозділи Збройних сил України здійснюють успішний контрнаступ на Херсоном напрямі.
07:04
28-Чер-2022
День Конституції під час війни з російським агресором
28 червня цього року Україна під час повномасштабної війни з російським агресором від
16:31
27-Чер-2022
Ракетні обстріли: у Кременчуці горить ЦУМ, багато загиблих і поранених
Полтавщина. Кременчук.
Окупанти вдарили ракетами по торговельному центру, де б
10:12
26-Чер-2022
Релігійна помста в окупованому Маріуполі: окупанти спалили унікальну бібліотеку
Після візиту московських агентів фсб в рясах стало відомо, що в Храмі ПЦУ Петра Могил
21:22
25-Чер-2022
Про надання Україні офіційного статусу кандидата до Європейського Союзу
Надання Україні офіційного статусу кандидата до Європейського Союзу також можна розці
08:49
25-Чер-2022
Ворог завдав масованих ракетних ударів по Житомирщині: близько 30 ракет
Сьогодні, як і в перший день повномасштабного вторгнення, починаючи з 4:15 ранку воро
Усі новини