реклама партнерів:
Головна » В Чернігові розпочинає роботу Центр правової допомоги для сімей, які виховують діток з обмеженими фізичними можливостями

В Чернігові розпочинає роботу Центр правової допомоги для сімей, які виховують діток з обмеженими фізичними можливостями


Коментарі: 0 СОЦІУМ

Допомога проекту Європейської України - благодійний внесок
ваша підтримка важлива для незалежного видання
стань патроном
Про це під час засідання Чернігівського прес-клубу реформ повідомила керівник проектів громадської організації „М’АРТ” Альоша Шешеня. Щодня з 9.00 до 17.00 соціальні адвокати надаватимуть юридичні консультації тим батькам, які виховують дітей з обмеженими фізичними можливостями. Центр працюватиме за двома адресами: м. Чернігів, вул. Рокосовського, 68, та м. Чернігів. пр-т Миру, 21-а, оф. 15. Також юристи організації готові консультувати і телефоном: (0462) 77-41-10 та (0462) 93-57-79. Окрім цього працюватиме і медіа-портал: www.social-right.cn.ua На цьому Інтернет-ресурсі працюватиме форум та сторінка юридичного консультанта. Також на сайті буде розміщена інша цікава інформація для батьків та дітей. Окрім цього активісти організації проведуть три семінари для батьків особливих дітей, педагогічних працівників спеціалізованих освітніх закладів та працівників системи охорони здоров’я. Також адвокати організації „М’АРТ” готові надати безоплатний супровід таким родинам в судах. В разі потреби адвокати організації безкоштовно захищатимуть дітей та батьків під час судових спорів.
Пані Шешеня розповіла, що громадська організація М’АРТ давно досліджувала проблеми родин, в яких живуть діти з обмеженими фізичними можливостями. „Спілкуючись із батьками особливих діток, ми зрозуміли, що постійно утискаються права таких родин”, - зазначила пані Шешеня. Це і право на освіту – дуже часто трапляються випадки, коли діти з обмеженими фізичними можливостями частково або повністю виключені з навчального процесу. Також таким родинам важко реалізувати своє право на соціальний захист і соціальне забезпечення через недосконалість процедури нарахування, виплати та перегляду розмірів соціальної допомоги на дітей-інвалідів. Третьою важливою проблемою для таких родин є право на охорону здоров’я. Особливі дітки потребують ретельного медичного догляду. Це не завжди доступно батькам. Та й медичні закладі не завжди можуть запропонувати необхідне медичне обслуговування. Саме тому активісти громадської організації „М’АРТ” вирішили допомогти родинам, які виховують дітей з особливими потребами і організували роботу Центру правової допомоги.
Наталія Сахно - заступник головного лікаря по експертизі тимчасової непрацездатності та медико-соціальній експертизі Чернігівської обласної дитячої лікарні повідомила, що на 1 січня 2011 року в Чернігівській області на обліку перебувають 3 802 дитини з обмеженими фізичними можливостями. Протягом 2010 року статус інваліда вперше отримали 490 дітей. 32% серед загальної кількості дітей становлять дітки, які отримали статус інваліда через вроджені вади розвитку, 16% - через хвороби нервової системи, 13% - через розлади психіки та поведінки.
Світлана Федорова – голова громадської організації „Шанс” розповіла під час засідання прес-клубу, що вирішення проблем дітей-інвалідів потребує комплексного державного підходу. Було б добре, якби державні органи об’єднали всіх, хто допомагає дітям з обмеженими можливостями. Це і громадські організації, і центри реабілітації хворих дітей, соціальні служби, медичні заклади та спеціалізовані заклади освіти. Також пані Федорова наголосила на тому, що треба змінювати ставлення суспільства до дітей з вадами розвитку. „Нам треба навчитися не ховати таких дітей, - зазначила Світлана Федорова. – Треба навчитися жити поруч з ними та сприймати їх як повноправних членів суспільства”.

Оксана Клименко


Модуль не активізовано (module is not installed)

Останні новини

06:27
25-Трав-2024
Підтримайте «Фактор-Друк» — один з найбільших поліграфічних комплексів у Східній Європі
Долучатеся до допомоги !
«Фактор-Друк» — один з найбільших поліграфічних компл
06:00
25-Трав-2024
На Харківському напрямку українські захисники відтісняють ворога від переднього краю оборони
На Харківському напрямку українські захисники штурмовими діями відтісняють ворога від
10:10
24-Трав-2024
Вибухова справа: росія звинувачує Україну у злочинах, які скоїла сама
Третій рік йде повномасштабна агресивна війна росії проти України. Геноцид на окупова
18:15
22-Трав-2024
Новий ультиматум для НАТО
Мабуть ви вже чули про намір уряду РФ оголосити своїми внутрішніми морськими водами ч
16:48
22-Трав-2024
Сили Оборони влучно відпрацювали по розташуванню росіян в окупованому Луганську
Українські оборонці продовжують нищити окупантів там, де вони того найменше очікують.
23:59
20-Трав-2024
Як новачкові легко освоїти механіку? Поради експертів

Багато автолюбителів-початківців переживають про те, як навчитися їздити на автомо

20:11
20-Трав-2024
Національний архітектурно-історичний заповідник «Чернігів стародавній» очолила Наталія Реброва
Сьогодні, 20 травня, т. в. о. Міністра культури та інформаційної політики Ростислав К
08:43
19-Трав-2024
Бокс. Усик переміг Ф’юрі та забрав титул абсолютного чемпіона світу
Володар поясів WBA, WBO, IBF і IBO Олександр Усик (22-0-0, 14 KO) переміг чемпіона WB
21:23
17-Трав-2024
Заява Національного музею історії України щодо незаконних споруд на землях історичного значення
16 травня 2024 року Державна виконавча служба України забезпечила виконання судового
21:13
16-Трав-2024
«Чернігів стародавній» запрошує на відкриття виставки «Гроші наших пращурів»
До Міжнародного дня музеїв у Національному архітектурно-історичному заповіднику «Черн
Усі новини