реклама партнерів:
Головна » 2011 » Вересень » 11 » В Чернігові розпочинає роботу Центр правової допомоги для сімей, які виховують діток з обмеженими фізичними можливостями

В Чернігові розпочинає роботу Центр правової допомоги для сімей, які виховують діток з обмеженими фізичними можливостями


2011 » Вересень » 11
Коментарі: 0 СОЦІУМ

Допомога проекту Європейської України - благодійний внесок
ваша підтримка важлива для незалежного видання
стань патроном
Про це під час засідання Чернігівського прес-клубу реформ повідомила керівник проектів громадської організації „М’АРТ” Альоша Шешеня. Щодня з 9.00 до 17.00 соціальні адвокати надаватимуть юридичні консультації тим батькам, які виховують дітей з обмеженими фізичними можливостями. Центр працюватиме за двома адресами: м. Чернігів, вул. Рокосовського, 68, та м. Чернігів. пр-т Миру, 21-а, оф. 15. Також юристи організації готові консультувати і телефоном: (0462) 77-41-10 та (0462) 93-57-79. Окрім цього працюватиме і медіа-портал: www.social-right.cn.ua На цьому Інтернет-ресурсі працюватиме форум та сторінка юридичного консультанта. Також на сайті буде розміщена інша цікава інформація для батьків та дітей. Окрім цього активісти організації проведуть три семінари для батьків особливих дітей, педагогічних працівників спеціалізованих освітніх закладів та працівників системи охорони здоров’я. Також адвокати організації „М’АРТ” готові надати безоплатний супровід таким родинам в судах. В разі потреби адвокати організації безкоштовно захищатимуть дітей та батьків під час судових спорів.
Пані Шешеня розповіла, що громадська організація М’АРТ давно досліджувала проблеми родин, в яких живуть діти з обмеженими фізичними можливостями. „Спілкуючись із батьками особливих діток, ми зрозуміли, що постійно утискаються права таких родин”, - зазначила пані Шешеня. Це і право на освіту – дуже часто трапляються випадки, коли діти з обмеженими фізичними можливостями частково або повністю виключені з навчального процесу. Також таким родинам важко реалізувати своє право на соціальний захист і соціальне забезпечення через недосконалість процедури нарахування, виплати та перегляду розмірів соціальної допомоги на дітей-інвалідів. Третьою важливою проблемою для таких родин є право на охорону здоров’я. Особливі дітки потребують ретельного медичного догляду. Це не завжди доступно батькам. Та й медичні закладі не завжди можуть запропонувати необхідне медичне обслуговування. Саме тому активісти громадської організації „М’АРТ” вирішили допомогти родинам, які виховують дітей з особливими потребами і організували роботу Центру правової допомоги.
Наталія Сахно - заступник головного лікаря по експертизі тимчасової непрацездатності та медико-соціальній експертизі Чернігівської обласної дитячої лікарні повідомила, що на 1 січня 2011 року в Чернігівській області на обліку перебувають 3 802 дитини з обмеженими фізичними можливостями. Протягом 2010 року статус інваліда вперше отримали 490 дітей. 32% серед загальної кількості дітей становлять дітки, які отримали статус інваліда через вроджені вади розвитку, 16% - через хвороби нервової системи, 13% - через розлади психіки та поведінки.
Світлана Федорова – голова громадської організації „Шанс” розповіла під час засідання прес-клубу, що вирішення проблем дітей-інвалідів потребує комплексного державного підходу. Було б добре, якби державні органи об’єднали всіх, хто допомагає дітям з обмеженими можливостями. Це і громадські організації, і центри реабілітації хворих дітей, соціальні служби, медичні заклади та спеціалізовані заклади освіти. Також пані Федорова наголосила на тому, що треба змінювати ставлення суспільства до дітей з вадами розвитку. „Нам треба навчитися не ховати таких дітей, - зазначила Світлана Федорова. – Треба навчитися жити поруч з ними та сприймати їх як повноправних членів суспільства”.

Оксана Клименко
QR-код посилання на сторінку
Скористайтеся програмою для сканування штрих-кодів на телефоні.


Коментарі

avatar

Останні новини

21:55
26-Лис-2021
Тромбоз як ускладнення COVID-19

Серед ускладнень коронавірусної хвороби COVID-19 дослідження все частіше називають

21:33
26-Лис-2021
Чверть коштів українці витрачають на препарати, які не мають достатніх доказів безпеки та ефективності

Про це свідчить аналіз ринку споживання лікарських засобів за 2018, 2019 та 2020 р

21:17
26-Лис-2021
Тестування на COVID-19: різновиди

Вчасне виявлення випадків захворювання на COVID-19 – важлива складова бороть

20:58
26-Лис-2021
Можливості гри на гроші без вкладень

Бажання користувачів поєднати комфортний мережевий відпочинок з отриманням профіту

16:44
24-Лис-2021
Рука Кремля: у Києві «антивакцинатори» пікетували в урядовому кварталі з QR-кодами «Єдиної Росії»
У середу, 24 листопада, кілька тисяч людей прийшли в урядовий квартал Києва на так зв
22:11
23-Лис-2021
Від «Антимайдану» до «Тарифного Майдану»: хто стоїть за організацією проплачених мітингів
Суспільно-політичне середовище України дедалі частіше піддається зовнішнім провокація
09:09
21-Лис-2021
21 листопада. День Гідності та Свободи в Чернігові
21 листопада о 13:00 у Чернігові на Красній площі, біля меморіальної стели «Небесна С
08:29
21-Лис-2021
Гутірка в Чернігові про Гідність і Свободу
19 листопада в студії «Мікрофони» Чернігівського обласного молодіжного центру відбула
09:01
20-Лис-2021
Чернігів: до Дня Гідності та Свободи
«Спогади і роздуми про Революцію Гідності» — під такою назвою 19 листопада відбувся о
08:46
20-Лис-2021
На чернігівському Валу не місце гуртожитку!
Заява правління обласного товариства «Просвіта» імені Т.Шевченка від 19 листопада 202
Усі новини