В Чернігові розпочинає роботу Центр правової допомоги для сімей, які виховують діток з обмеженими фізичними можливостями
![](http://upi.org.ua/_nw/151/s62499916.jpg)
Пані Шешеня розповіла, що громадська організація М’АРТ давно досліджувала проблеми родин, в яких живуть діти з обмеженими фізичними можливостями. „Спілкуючись із батьками особливих діток, ми зрозуміли, що постійно утискаються права таких родин”, - зазначила пані Шешеня. Це і право на освіту – дуже часто трапляються випадки, коли діти з обмеженими фізичними можливостями частково або повністю виключені з навчального процесу. Також таким родинам важко реалізувати своє право на соціальний захист і соціальне забезпечення через недосконалість процедури нарахування, виплати та перегляду розмірів соціальної допомоги на дітей-інвалідів. Третьою важливою проблемою для таких родин є право на охорону здоров’я. Особливі дітки потребують ретельного медичного догляду. Це не завжди доступно батькам. Та й медичні закладі не завжди можуть запропонувати необхідне медичне обслуговування. Саме тому активісти громадської організації „М’АРТ” вирішили допомогти родинам, які виховують дітей з особливими потребами і організували роботу Центру правової допомоги.
Наталія Сахно - заступник головного лікаря по експертизі тимчасової непрацездатності та медико-соціальній експертизі Чернігівської обласної дитячої лікарні повідомила, що на 1 січня 2011 року в Чернігівській області на обліку перебувають 3 802 дитини з обмеженими фізичними можливостями. Протягом 2010 року статус інваліда вперше отримали 490 дітей. 32% серед загальної кількості дітей становлять дітки, які отримали статус інваліда через вроджені вади розвитку, 16% - через хвороби нервової системи, 13% - через розлади психіки та поведінки.
Світлана Федорова – голова громадської організації „Шанс” розповіла під час засідання прес-клубу, що вирішення проблем дітей-інвалідів потребує комплексного державного підходу. Було б добре, якби державні органи об’єднали всіх, хто допомагає дітям з обмеженими можливостями. Це і громадські організації, і центри реабілітації хворих дітей, соціальні служби, медичні заклади та спеціалізовані заклади освіти. Також пані Федорова наголосила на тому, що треба змінювати ставлення суспільства до дітей з вадами розвитку. „Нам треба навчитися не ховати таких дітей, - зазначила Світлана Федорова. – Треба навчитися жити поруч з ними та сприймати їх як повноправних членів суспільства”.
Оксана Клименко