реклама партнерів:
Головна » 2011 » Вересень » 11 » В Чернігові розпочинає роботу Центр правової допомоги для сімей, які виховують діток з обмеженими фізичними можливостями

В Чернігові розпочинає роботу Центр правової допомоги для сімей, які виховують діток з обмеженими фізичними можливостями


2011 » Вересень » 11
Автор: Черняков
Коментарі: 0
Переглядів: 548
СОЦІУМ


Про це під час засідання Чернігівського прес-клубу реформ повідомила керівник проектів громадської організації „М’АРТ” Альоша Шешеня. Щодня з 9.00 до 17.00 соціальні адвокати надаватимуть юридичні консультації тим батькам, які виховують дітей з обмеженими фізичними можливостями. Центр працюватиме за двома адресами: м. Чернігів, вул. Рокосовського, 68, та м. Чернігів. пр-т Миру, 21-а, оф. 15. Також юристи організації готові консультувати і телефоном: (0462) 77-41-10 та (0462) 93-57-79. Окрім цього працюватиме і медіа-портал: www.social-right.cn.ua На цьому Інтернет-ресурсі працюватиме форум та сторінка юридичного консультанта. Також на сайті буде розміщена інша цікава інформація для батьків та дітей. Окрім цього активісти організації проведуть три семінари для батьків особливих дітей, педагогічних працівників спеціалізованих освітніх закладів та працівників системи охорони здоров’я. Також адвокати організації „М’АРТ” готові надати безоплатний супровід таким родинам в судах. В разі потреби адвокати організації безкоштовно захищатимуть дітей та батьків під час судових спорів.
Пані Шешеня розповіла, що громадська організація М’АРТ давно досліджувала проблеми родин, в яких живуть діти з обмеженими фізичними можливостями. „Спілкуючись із батьками особливих діток, ми зрозуміли, що постійно утискаються права таких родин”, - зазначила пані Шешеня. Це і право на освіту – дуже часто трапляються випадки, коли діти з обмеженими фізичними можливостями частково або повністю виключені з навчального процесу. Також таким родинам важко реалізувати своє право на соціальний захист і соціальне забезпечення через недосконалість процедури нарахування, виплати та перегляду розмірів соціальної допомоги на дітей-інвалідів. Третьою важливою проблемою для таких родин є право на охорону здоров’я. Особливі дітки потребують ретельного медичного догляду. Це не завжди доступно батькам. Та й медичні закладі не завжди можуть запропонувати необхідне медичне обслуговування. Саме тому активісти громадської організації „М’АРТ” вирішили допомогти родинам, які виховують дітей з особливими потребами і організували роботу Центру правової допомоги.
Наталія Сахно - заступник головного лікаря по експертизі тимчасової непрацездатності та медико-соціальній експертизі Чернігівської обласної дитячої лікарні повідомила, що на 1 січня 2011 року в Чернігівській області на обліку перебувають 3 802 дитини з обмеженими фізичними можливостями. Протягом 2010 року статус інваліда вперше отримали 490 дітей. 32% серед загальної кількості дітей становлять дітки, які отримали статус інваліда через вроджені вади розвитку, 16% - через хвороби нервової системи, 13% - через розлади психіки та поведінки.
Світлана Федорова – голова громадської організації „Шанс” розповіла під час засідання прес-клубу, що вирішення проблем дітей-інвалідів потребує комплексного державного підходу. Було б добре, якби державні органи об’єднали всіх, хто допомагає дітям з обмеженими можливостями. Це і громадські організації, і центри реабілітації хворих дітей, соціальні служби, медичні заклади та спеціалізовані заклади освіти. Також пані Федорова наголосила на тому, що треба змінювати ставлення суспільства до дітей з вадами розвитку. „Нам треба навчитися не ховати таких дітей, - зазначила Світлана Федорова. – Треба навчитися жити поруч з ними та сприймати їх як повноправних членів суспільства”.

Оксана Клименко
QR-код посилання на сторінку
Скористайтеся програмою для сканування штрих-кодів на телефоні.


Коментарі

avatar

Останні новини

20:53
18-Січ-2020
У Бразилії з’явиться площа України
У місті Марінга, що в бразильському штаті Парана, українській громаді виділять дві ок
15:58
17-Січ-2020
У Чернігові слідчого поліції засуджено за хабар
За матеріалами Чернігівського СБУ засуджено слідчого Головного управління Національно
20:05
16-Січ-2020
Перший міністр пішов у відставку
Міністр розвитку громад і територій Альона Бабак написала заяву про звільнення – доку
18:47
16-Січ-2020
BlaBlaCar придбав Busfor - ведучий сервіс з пошуку та купівлі автобусних квитків
BlaBlaCar придбав Busfor, ведучий сервіс з пошуку та купівлі автобусних квитків в Укр
16:26
15-Січ-2020
СБУ викрила масштабну корупційну схему в податковій
Служба безпеки України викрила та припинила діяльність новопризначених посадовців Дер
19:39
14-Січ-2020
У Верховну раду повернувся депутат-ґвалтівник із “Слуги народу”
Сьогодні, 14 січня, на перше після новорічних канікул засідання Верховної Ради прийшо
11:03
14-Січ-2020
5 фактів про безвізові поїздки до ЄС з 2021 року
Останнім часом у ЗМІ поширюється інформація про зміни для громадян України умов безві
10:24
14-Січ-2020
До Дня Соборності України-2020. Інформаційні матеріали
Щороку 22 січня у день проголошення Акта Злуки Української Народної Республіки та Зах
16:58
12-Січ-2020
На Київщині закрили єдину в Україні школу кобзарів
У селі Стрітівка Київської області закрили єдиний в Україні заклад, де професійно нав
15:40
12-Січ-2020
Результати «міцної» гривні: збільшення рівня безробіття, міграція, падіння промисловості
Найближчим часом Національний банк України має працювати над тим, аби збільшити інфля
Усі новини