реклама партнерів:
Головна » 2010 » Березень » 28 » В Одесі ректори організували мітинг на захист Дмитра Табачника

В Одесі ректори організували мітинг на захист Дмитра Табачника


2010 » Березень » 28
Автор: Черняков
Коментарі: 0
Переглядів: 834
Освіта та навчання


Близько двох тисяч студентів вузів міста під прапорами Союзу молоді регіонів України, що підтримує в усіх акціях Партію регіонів, провели 27 березня на Приморському бульварі мітинг на захист новопризначеного міністра освіти і науки України Дмитра Табачника.
З імпровізованої трибуни перед учасниками акції виступали голова ради ректорів вузів Південного регіону Сергій Степаненко, ректор Національної юридичної академії Володимир Завальнюк, інші представники ректоратів та студентські активісти. Учасники акції тримали транспаранти із закликами: "Дмитру Табачнику - так, націоналізму - ні!", "Табачник - міністр реформатор і творець", "Табачник - науковець, історик, спеціаліст", "Ми - за Табачника!", "Табачник - наше майбутнє" і інші.
Відкриваючи мітинг, представник Одеської Національної юридичної академії Олексій Алексєєв заявив: "Ми глибоко стурбовані тим, що в ЗМІ обливається брудом добре ім'я міністра освіти Дмитра Табачника. Пропагандистська кампанія розгорнута проти Табачника, спекулятивно роздувається певними політичними силами, і об'єктивно спрямована проти відродження освіти і науки України".
Підтримала його Олександра Міхневська, яка виступила від імені медичного університету. "Навіщо нам написана не нашими руками історія, - звернулася вона до учасників акції. - У нас є свої погляди і своя історія. Піднята щодо міністра Табачника тема є політичною інтригою. Чому інші політичні сили щоразу викликають на барикади студентів, відволікаючи їх від основного заняття - навчання? Саме тому ми підтримуємо міністра Табачника, що його реформи спрямовані на автономію вузів, він закликає до самоврядування та аполітичності. Ми - за новий уряд і за міністра Табачника".
Ректор Одеської Національної юридичної академії Завальнюк акцентував: "Міністр Табачник - реформатор і творець. Раніше ми не просто стояли на місці, а навіть відступали від освіти. Табачник проведе реформу, яку необхідно ..."
Найбільш лаконічним був виступ випускниці цього вузу - лідера громадської організації "Нове покоління" Світлани Осауленко, яка звернула увагу на зневіру, що панує біля пам'ятника Дюку. "Табачник - наш міністр, а ви - найкращі! - звернулася вона до учасників акції. - Я хочу, щоб покричали і поплескали собі, бо ви робите гідну справу! Ми - за Табачника!"
Степаненко, що є головою ради ректорів вузів Південного регіону, зазначив, що "рада ректорів регіону вже висловила свою позицію з цього питання". І уточнив, що ректори "прийшли сюди тому, що розуміють, що ті дії, які робляться сьогодні, спрямовані тільки на одне: щоб стало ще гірше, у тому числі в освіті".
"Сьогодні ми говоримо: досить нам нав'язувати свою точку зору, досить нам нав'язувати свої ідеали, своїх героїв, свою ідеологію", - наголосив Степаненко. Однак не забув акцентувати: "Сьогоднішній мітинг організували органи студентського самоврядування, а ми, ректори вузів, разом з вами тут для того, щоб підтримати акцію на підтримку міністра Табачника".

Тим часом, група студентів-учасників всеукраїнської акції "Геть Табачника!" звернула увагу журналістів на те, що за півгодини до початку сьогоднішнього мітингу на захист Табачника десятки викладачів і кураторів груп багатьох одеських вузів вели облік, згідно з надрукованими у деканатах списками, хто з'явився і не з'явився для участі в акції. Зокрема, від факультету бухгалтерського обліку Державного економічного університету явку студентів відстежував представник деканату Олексій Гострік.
Поряд, за вказівкою адміністрації Державної будівельної академії, фіксувала прибуття третьокурсників викладач вузу Тетяна Картель. Неподалік відстежував прибуття на акцію студентів юридичної академії заступник декана соціально-правового факультету Ігор Краснов.
Представники групи студентів-учасників акції "Геть Табачника!" заявили в інтерв'ю журналістам: "Ми обурені, що адміністрації вузів зобов'язали студентів бути на організованому ними мітингу на підтримку міністра Табачника, а викладачів незаконно квапили фіксувати явку кожного. Схоже, в Одесі вже перестають діяти норми законів і Конституції України, що захищають права студентської молоді" .

Як повідомлялося, 25 березня на території Київського національного університету ім. Шевченка співробітники міліції затримали і доставили в Шевченківське районне управління МВС у Києві Анатолія Пікуля, активіста кампанії за відставку Табачника.
Цього ж дня в центі Миколаєва відбулася сутичка між противниками і прихильниками Табачника.

За матеріалами: ТСН

QR-код посилання на сторінку
Скористайтеся програмою для сканування штрих-кодів на телефоні.


Коментарі

avatar

Останні новини

15:38
19-Лис-2019
Закордонний досвід та вітчизняні надбання у підготовці спецпризначенців ЗСУ
Нині підготовці підрозділів спеціального призначення у Збройних Силах України приділя
21:18
18-Лис-2019
Анонс. Віче в Чернігові «Героям Слава!»
21 листопада, в четвер, у Чернігові відбудеться віче «Героям Слава!» з нагоди Дня Гід
19:47
17-Лис-2019
Легендарний Піаніст Майдану Богдан Дніпров тяжко хворий і потребує допомоги
Один з живих символів Революції Гідності відомий як Піаніст Майдану (він же Богдан Дн
17:50
17-Лис-2019
17 листопада 1869 року на Львівщині народився Климентій Шептицький
17 листопада 1869-го в селі Прилбичі на Львівщині народився Климентій Казимир Шептиць
17:41
17-Лис-2019
Слідство у справах Майдану зупиниться з 20 листопада на невизначений час
Слідство у справах Майдану зупиниться з 20 листопада на невизначений час - Верховна Р
11:23
17-Лис-2019
У Чернігові проведено обласний семінар завідувачів музеїв закладів освіти
15 листопада у Чернігові в комунальному позашкільному навчальному закладі «Центр наці
17:44
16-Лис-2019
Голову “Укрексімбанку” Олександра Гриценка затримала СБУ
Голову “Укрексімбанку” Олександра Гриценка затримала Служба безпеки України за доруче
16:04
16-Лис-2019
У Києві невідомі викрали голову АТ "Укрексімбанк" Олександра Гриценка
Про це повідомляє телеканал "Прямий".
За словами родичів, невідомі забрали йог
16:16
15-Лис-2019
Рішення ЦВК про реєстрацію Володимира В'ятровича депутатом оскаржують у суді
"Давно такого бєспрєдєла, ну і страху, не пам’ятаю. Тепер зрозуміло, чому спікер тягн
15:50
15-Лис-2019
На Донбасі бойовики облаштовують вогневі позиції біля житлових споруд
Бойовики російсько-окупаційних військ облаштовують свої вогневі позиції біля житлових
Усі новини