реклама партнерів:
Головна » Військово-морські навчання Україна-НАТО як кістка в горлі для Росії

Військово-морські навчання Україна-НАТО як кістка в горлі для Росії


Коментарі: 0 ПОЛІТИКУМ

Допомога проекту Європейської України - благодійний внесок
ваша підтримка важлива для незалежного видання
стань патроном
Активна співпраця України з НАТО лякає і насторожує офіційну Москву. І цьому є дуже просте пояснення. За даними Міноборони Росії, після 2014 року контингент Чорноморського флоту в Севастополі збільшився, але нові бойові кораблі надходять на озброєння рідко, а старі себе зжили.

Простими словами, збільшення бойової потужності російського флоту не спостерігається.

Несвоєчасне здавання в експлуатацію проєктів, часто із затримками на роки, стала звичайним явищем для російського ВПК, який страждає як від якості, так і від потенційних можливостей технологічних процесів в галузі. Хоча росіяни всіляко приховують немічний стан своїх виробничих потужностей, адже цілий ряд проєктів для "не маючого аналогів в світі" флоту були відкладені на потім.

Так, Зеленодольський завод імені Горького не зможе навіть в поточному році повністю закрити замовлення ВМФ на 5 малих ракетних кораблів проєкту 22800 типу "Каракурт". В першу чергу, це викликано неясною ситуацією з серійним виробництвом двигунів М507, якого, в принципі, до сих пір немає і, навряд чи воно буде запущено раніше 2022 року.

Саме ці малі ракетні кораблі повинні були замінити російські фрегати проєкту 11356, будівництво яких для потреб ВМФ РФ не представлялося можливим після припинення поставок Росії українських силових установок. У свою чергу, виробництво агрегатів для "Каракуртів" Росії так і не вдалося освоїти досить швидко, і, скажімо так, вона до цих пір його освоює.

Крім того, Зеленодольський завод імені Горького не встигає вчасно здати кабельні суди проєкту 15310 "Свіяга" і "Вятка", отримання першого з яких в ВМФ очікували в 2018-му, а другого в 2019-му, потім в 2020-му і 2021- му роках, а тепер уже в 2021-му і 2022-му відповідно. Однією з причин затримок є санкційні перепони, що заважають заводу отримати обладнання.

До слова сказати, на Північному флоті ВМФ РФ з 2016 року не функціонує стаціонарний комплекс освітлення підводної обстановки МГК-608М, який відстежує переміщення іноземних підводних човнів і забезпечує захист об'єктів берегової інфраструктури від диверсій і несподіваного проникнення. Пошкоджений риболовецьким тралом кабель до сих пір не можуть замінити.

У той же час, заступник головкому ВМФ з озброєння, віце-адмірал Ігор Мухаметшин заявив російським ЗМІ, що ВМФ РФ потребує мінімум трьох нових кабелеукладачів. Але про перспективи їх надходження там говорять не раніше кінця 2021...

А в цей час в Україні ... У Чорне море зайшов есмінець USS "Laboon" (DDG 58) 6-го флоту США. Як зазначила прес-служба 6-го флоту в своєму Twitter, "корабель здійснює похід на північ, в Чорне море, для проведення операцій із забезпечення морської безпеки в регіоні".

За даними навігаційного порталу Marinetraffic, компанію есмінцю "Laboon" незабаром складуть британський есмінець "Defender" і голландський фрегат протиповітряної оборони "Evertsen".

"Laboon" - це есмінець класу "Арлі Берк", введений в дію в 1995 році. Він озброєний двома пусковими установками "Іджіс". Вони несуть до 56 крилатих ракет "Томагавк", які оснащуються ядерними боєголовками. Екіпаж налічує 337 осіб. Також на борту знаходиться вертоліт SH-60 Sea Hawk. Есмінець "Laboon" знаходиться в постійному контакті з головним кораблем 6-го флоту - авіаносцем Dwight Eisenhower ( "Дуайт Ейзенхауер").

Ракетний есмінець "Defender" також входить до складу авіаційно-ударної групи (АУГ) на чолі з авіаносцем HMS "Queen Elizabeth" (R08) британського королівського флоту. Авіаційне крило на ньому становлять винищувачі п'ятого покоління F-35B.

Захід в Чорне море бойових кораблів країн НАТО дуже стривожив росіян, які не можуть конкурувати своїми військово-морськими силами з представленими сучасними зразками військово-морської техніки країн НАТО.

І росіяни бояться не тільки походу декількох кораблів країн НАТО в Чорне море і морських навчань Україна-НАТО, а й своєї військово-морської безпорадності.

Джерело; ZNAJ.UA






Модуль не активізовано (module is not installed)

Останні новини

20:00
09-Трав-2024
СБУ повідомила про підозру клірику УПЦ (МП), який агітував за приєднання Херсонщини до рф
Служба безпеки зібрала доказову базу на колаборанта Назара Шкіля – іподиякона так зва
21:36
08-Трав-2024
російські окупанти прорвалися до Красногорівки на Донеччині, але ЗСУ заблокували ворога
Штурмові групи російської армії змогли прорватися до Красногорівки, що на Авдіївськом
21:26
06-Трав-2024
Україна отримала від Іспанії та інших союзників ракети до систем ППО Patriot
В уряді Іспанії заявили, що Україна вже отримала ракети до систем ППО Patriot, які їй
20:38
05-Трав-2024
Священники ПЦУ підпільно звершують богослужіння на окупованих територіях України
Священники Православної церкви України підпільно продовжують звершувати богослужіння
07:01
04-Трав-2024
На Поклонній горі – черги до трофейної техніки України та НАТО
Зрозуміло, що людей осудних у цій черзі немає.
Це той самий «кровожерний совок
06:56
04-Трав-2024
Про «покровскіх ос» на Лук’янівці у Києві
У Страсну п‘ятницю, коли у православних храмах виносять для поклоніння Плащаницю я за
20:49
03-Трав-2024
1300 московських попів поповнить ряди окупаційної армії кремля
кремлівська церква має намір направити на фронт в Україну “для духовної допомоги росі
20:34
30-Квіт-2024
ССО уразили два російських ЗРК «Бук» на Сумському напрямку
Оператори одного з підрозділів ССО під час розвідувальних дій на Сумському напрямку в
20:13
30-Квіт-2024
Херсонщина. Російські окупанти без успіху намагаються штурмувати звільнений острів Нестрига
Російські окупанти без успіху штурмують острів Нестрига в Херсонській області, який р
20:01
29-Квіт-2024
Чотири батальйони «кадировців» прибули до кордону з Сумщиною
29 квітня командир 3 роти 8 добровольчого формування територіальної громади Володимир
Усі новини