реклама партнерів:
Головна » 2014 » Січень » 29 » Все про бізнес головного «регіонала» парламенту Олександра Єфремова. Мова документів

Все про бізнес головного «регіонала» парламенту Олександра Єфремова. Мова документів


2014 » Січень » 29
Автор: Майшев
Коментарі: 0
Переглядів: 2069
ПОЛІТИКУМ


Центр Протидії Корупції та Pepwatch підготували найбільш повний розклад по бізнесу головного «регіонала» парламенту Олександра Єфремова (інфографіка).

З 2012 року Олександр Єфремов є головою фракції Партії Регіонів у Верховній Раді України. Тривалий час був заступником Віктора Януковича, який до обрання на пост Президента очолював Партію Регіонів. Член Комітету з питань регламенту, депутатської етики та забезпечення діяльності Верховної Ради України.

Олександр Єфремов вважає, що прийняті парламентом 16 січня 2014 року закони засновані на законодавстві ЄС, США та Канади. Більше того, Єфремов запевняє, що закони, які міжнародні експерти та політики вважають «драконівськими» і «законами про диктатуру», прийняті відповідно до усіх правил регламенту та дотримання необхідних процедур законотворчості. Водночас, відеозапис про голосування законів від 16 січня зафіксував, як мінімум, що народні депутати голосували шляхом підняття рук депутатів, кількість яких ніхто не рахував, що є грубим порушенням регламенту. Олександр Єфремов є народним депутатом від Партії Регіонів ще з 2006 року, відколи очолював Комітет з питань Регламенту, депутатської етики та забезпечення діяльності Верховної Ради України.

До обрання народним депутатом Олександр Єфремов тривалий час очолював Луганську обласну державну адміністрацію (1998–2005 рр). До того в 1997— 1998 роках Єфремов був заступником голови Луганської облдержадміністрації.

За час керівництва Єфремовим Луганською областю смертність в регіоні перевищила народжуваність в 3 рази, Луганщина стала лідером серед усіх областей за рівнем бідності. В області був зафіксований найвищий показних заборгованості по заробітній платі. Об’єми виробництва в тіньовому секторі становили вище 60%. В області почали вимирати цілі міста, населення яких становило сотні тисяч. Безробіття та бідність створили ідеальні умови для драматичного поширення епідемій ВІЛ/СНІДу, туберкульозу та гепатиту.

Будучи на посаді голови обласної державної адміністрації, Олександр Єфремов разом з бізнес-партнерами, через ряд фінансово-політичних схем та махінацій збанкрутували та зруйнували цілу мережу економічно найпривабливіших промислових підприємств області, залишивши без роботи тисячі працівників гірничо-будівної галузі.

Н ачас головування Єфремова у парламентській фракції Партії Регіонів схеми з відмивання грошей з бюджету бізнес-групою політика особливо не змінилися.

Станом на січень 2014 року бізнес інтереси Олександра Єфремова зосереджені навколо компаній, які можна сортувати на дві групи:

  • «фінансової», яка здійснює управління активами та контролюється холдинговою компанією TBM Holdings, Inc, зареєстрованою в штаті Невада, США
  • «промислової», яка виграє мільярди гривень на державних закупівлях, постачаючи державним підприєствам Луганщини різні товари та послуги

Фінансова група

TBM Holdings, Inc було засновано в США, штат Невада, 27 січня 2004 року. Статутний капітал компанії становить 110 тисяч доларів. Відповідно довиписки здержавного реєстру штату Невади, виконавчим директором тапрезидентом TBM Holdings, Inc. є Болгарин Христо Колев, адреса якого: 2360, Corporate Circle St, 400, Henderson, NV, 89074–7722. Водночас, в презентації, розміщеній на офіційному сайті TBM Holdings, Inc, зазначено, що контролюючим акціонером групи є (або протягом певного часу був) Едуард Лозовський, який з квітня 2010 року працює заступником голови Луганської обласної державної адміністрації.

Саме Едуард Лозовський нещодавно схвально прокоментував збройну атаку міліції на мітингувальників Євромайдану, зазначивши, що варто було б розігнати людей, «як Жуков у 1946 році розігнав бандитів в Одесі»:

Згідно чисельних повідомлень в ЗМІ, Едуард Лозовський є другом та близьким бізнес партнером Олександра Єфремова.

На сайті TBM Holdings, Incзазначено, що до складу бізнес групи входять ще компанії:

TBM Management Limitedзареєстрована в Британських Віргінських островах дочірня компанія американської TBM Holdings, Inc.З листопада 2005 року директором компанії є Христо Колев. TBM Management Limitedстворено задля контролю над обігом коштів, узгодження законодавства України та США, а також оптимізації холдингових витрат.

ПрАТ «Фінансист»створено 4 липня 2001 року, адреса реєстрації— вулиця Оборонна 20-Г, місто Луганськ, 94% належить TBM Management Limited з БВО. Компанія управляє майном в Україні американської TBM Holding, Inc. Служить інструментом для інвестиційних проектів; здійснює поглинання компаній, планує та координує операції TBM Holdings, Inc.

ПрАТ «Оранта Лугань»зареєстровано 14 вересня 1994 року за адресою вулиця Оборонна 20-Г, місто Луганськ. Відповідно доданих державного реєстру 96,75% частки компанії належитьТОВ «Хай Термал Технолоджис»,однак на сайті TBM Holdings, Inc компанія зазначена, як така, що контролюється TBM Holdings, Inc. Компанія надає послуги страхування для групи компаній Єфремова-Лозовського. Компанія в 2011 р. володіла близько 19% акцій ПАТ «Укркомунбанк».

ПрАТ «Термо»: в грудні 2007 року засновник та головний акціонер концерну «Термо» Олександр Паршин виступив із заявою, що ПрАТ «Термо» захопив рейдерським шляхом Едуард Лозовський. Екс-акціонер надав докази, що «Термо» тайого дочірні підприємства перейшли до управління TBM Holding, Incшляхом шахрайських махінацій зкорпоративними документами та застосування силових дій зі сторони Лозовського. Більшість активів та продукція ЗАТ «Термо» сумнівними методами були перереєстровані на компаніюТОВ «Термо трейд Україна», яка створена 17 січня 2008 року і власником якої є ТОВ «Новострой», яке повністю належить віргінській «TBM Management Limited».

ПАТ «Український комунальний банк» (Укркомунбанк).Численні медіа видання повідомляють, щобенефіціарним власником Укркомунбанку є Олександр Єфремов. Насайті «TBM Holding, Inc» «Укркомунбанк» зазначається, як одна зі структур, що контролюються американським холдингом. Діяльність банку сконцентрована саме в Луганській області: відділення присутні у кожному місті регіону, а найбільші підприємства Луганщини обслуговуються саме в«Укркомунбанку».

З кінця 1996 до 1997 року головою Правління банку був Олександр Єфремов. Едуард Лозовський працював з серпня 1996 року на керівних посадах «Укркомунбанку», а після обрання Єфремова заступником голови обласної державної адміністрації у 1997 році пан Лозовський очолив Правління банку.

«Укркомунбанк»вже більше 10 років є однією з ключових компаній групи Єфремова-Лозовського, так якщо з кінця 90-х років банк використовувався для проведення різних напівлегальних схем, зокрема, задля доведення добанкрутства державних підприємств та їх скупки за заниженою ціною.

Так, наприклад, відбулося зі «Стахановським Коксохімзаводом», який, за словами, екс-директора підприємства Сергія Титова, знищив саме Олександр Єфремов.

Зокрема, перебуваючи на державній службі в обласній державній адміністрації, Єфремов змушував під різними погрозами «Стахановський Коксохімзавод» (які ряд інших державних промислових підприємств) закуповувати газ виключно у компанії ЗАО «Фонд» за вдвічі завищеними від ринкових цінами.

Відповідно до матеріалів офіційної перевірки, проведеної за доручення Кабміну від 25 лютого 200 року №3085/5 на час роботи на посаді заступника голови Луганської облдержадміністрації Єфремов став одним із засновниківЗАО «Фонд» (період з 11 березня 1997 року до 22 березня 1999 року), володіючи 10% статутного фонду компанії. ЗАО «Фонд» з листопада 1997 року було засновником ЗАО «Луганський енергетичний альянс», яке, в свою чергу, з травня 1998 було засновником ПАТ «Укркомунбанк».

Засвідченнями Титова на той час ринкова ціна газу для підприємств коштувала 30 доларів за кубометр, однак різними напівлегальними методами тиску та залякування Єфремов та його близькі соратники примушували«Стахановський Коксохімзавод» купувати газ виключно в ЗАО «Фонд» і виключно за ціною 80 доларів за кубометр, що економічно було непосильним для заводу. За борги ЗАО «Фонд» припинило постачання газу державному підприємству, блокуючи та унеможливлюючи його діяльність. Таким чином, за кілька місяців «Стахановський Коксохімзавод» був загнаний в непосильні борги, а єдиний працюючий підрозділ заводу (смолопереробний цех) ЗАО «Фонд»викупив на аукціоні без конкуренції за 2578144,62 грн. В кінцевому рахунку, ці кошти від продажу на підприємстві не залишилися, а були сплачені заводом «Укркомунбанку» за непогашений кредит для оплати поставки газу.

Документальний фільм про хроніки цілеспрямованого знищення Стахановського Коксохімзаводу

Подібна доля спіткала більше 10 промислових та виробничих державних підприємств Луганщини за часи керівництва областю Олександра Єфремова, зокрема: Краснодонвугілля, Первомайськвугілля, Стаханов вугілля, Свердловськантрацит, Ровенькиантрацит, Луганськвугілля, Луганський емальзавод, Алчевський металургійний комбінат, ВАТ Краситель та інші…

Отже, «Укркомунбанк»відігравав провідну роль в кожній схемі доведення до банкрутства та подальшого присвоєння активів державних підприємств Луганщини за часи перебування Єфремова при владі.

«Укркомунбанк» офіційно зареєстрований за адресою вул. В. В. Шевченко 18-А у Луганську. Цю будівлю банк отримав шляхом напівлегальних маніпуляцій. Зокрема, новоствореному структурному підрозділу ОДА та облради ТОВ «Комунальщик» обласна рада передала безкоштовно з власності територіальної громади у приватну власність приміщення за адресою вул. В. В. Шевченка 18-А. В свою чергу, ТОВ «Комунальщик» оперативно продало це приміщення за 1 млн гривень«Укркомунбанку». Доля 1 млн гривень невідома, так як ТОВ «Комунальщик» оперативно ліквідувалося.

Станом на 1 січня 2012 року «Укркомунбанк» мав наступні кореспондентські рахунки:


Промислова група

Паралельно з компаніями фінансової групи, які контролюються Єфремовим та Лозовським через американський «ТBM Holding, Inc», до бізнес-інтересів Єфремова входять ряд «промислових» компаній, які системно виграють багатомільйонні державні закупівлі. Доцієї групи відносяться, зокрема:

ТОВ «ДС-8»:засновано 23.06.1998 року, 66,8% компанії належать синові Олександра Єфремова— Ігорю Єфремову. Статутний капітал становить 28200 гривень.

Вперіод з12 січня 2010 року долистопада 2013ТОВ ДС-8 виграло державних закупівель на загальну суму 1 мільярд 300 мільйонів грн. Замовниками за цими угодами були ДП «Лугансьвугілля» та ДП «Донбасантрацит». В основному угоди стосувалися постачання різного виду обладнання тапроведення ремонтних робіт напідприємствах.

ТОВ «Індекспром»:засновано 11.09.2002 року, 39% належить невістці Олександра Єфремова—Наталі Єфремовій, статутний капітал становить 46 тисяч гривень. За період з 1 січня 2008 року до 27 січня 2014 року ТОВ «Індекспром» виграло державних закупівель на суму 1 мільярд 6 мільйонів гривень. Основними замовниками товарів та послуг, які в справі з ТОВ «ДС-8», виступили державні підприємства «Луганськвугілля» і «Донбасантрацит».

Журналісти«Наших Грошей»неодноразово повідомляли про підозрілі багатомільйонні тендери, які виграють компанії «Індекспром» та«ДС-8». Зокрема, підприємства часто постачають продукцію та послуги за завищеними цінами, дешевші пропозиції відхилялися замовником з формальних причин, постійно компанії розігрують тендери між собою, імітуючи ринкову конкуренцію. Кілька закупівель, вигранихТОВ «ДС-8»таТОВ «Індекспром»,Центр Протидії Корупціїв партнерстві з народними депутатами оскаржував до контролюючих та правоохоронних органів.

Загалом, у 2010–2013 роках «Луганськвугілля»провело тендери на загальну суму 5,2 млрд гривень. З цієї суми3,8 млрд гривень дісталось фірмам з групи Єфремова.

В березні 2013 року за ініціативою ДП«Регіональні електричні мережі» через невиплату заборгованості за електроенергію у сумі 227,4 млн гривень розпочаласяпроцедура банкрутства ДП «Луганськвугілля». Одним із кредиторів також виявився «Укркомунбанк», який заявив про заборгованість за кредитом на суму 606, 6 тисяч гривень.

Вочевидь, ДП «Луганськвугілля», яке є одним з найбільших вугледобувних підприємств України, може спіткати доля інших державних підприємств, які починаючи з 1997–1998 років були скуплені Єфремовим та його бізнес-партнерами за безцінь через процедуру банкрутства.

Так, в 2013 році Єфремовська групаотримала за ціною трьохкімнатної квартирив Києві великий Луганський завод з переробки кольорових металівСП«Інтерсплав».Завод був спільним підприємством: Іспанського ТОВ «BEFESA ALUMINIO BILBAO, SL» та української держави в особі Донецького науково-виробничного інституту кольорових металів. Серед покупців «Інтерсплаву» на початку 2000х років були Volkswagen, Nissan, Toyota. В грудні 2010 року«Інтерсплав» підписав кредитний договір з«Укркомунбанком» на суму 2,42 млн грн під заставу всього свого майна. Підписав договір Болгарин Христо Колев, який незадовго до того був найнятий на посаду менеджера з фінансів та розвитку на заводі «Інтерсплав». Направо підпису фінансових документів, зокрема договору з Укркомунбанком, Христо Колев отримав довіреність від генерального директора «Інтерсплаву». Христо Колев на той час був директором американського TBM Holdings,Inc, яке контролює Укркомунбанк. Вищий господарський суд України в квітні 2013 не побачив конфлікту інтересів у цій угоді та відмовився визнати договір недійсним, незважаючи на заяви в суді представників держави, що«є ознаки заключення договорів з метою відчуження його майна, що приведе до банкрутства заводу». Процедура припинення заводу ще триває і, очевидно, невдовзі все майно «Інтерсплаву» перейде у власніть Укркомунбанку.

До«промислової» групи Єфремова також входитьТОВ «ТД Краснолуцький машинобудівний завод», яке на 100% належить Христо Колеву і яке зареєстроване за адресою вул.Шевченко В.В., будинок 18-А. Як повідомляють «Наші Гроші», це підприємство раніше було торговим домом ВАТ «Краснолуцький машинобудівний завод», який було приватизовано у 2004 роціза сприяння губернатора Єфремова.

«ПППортекс», яке також офіційно належить Христо Колеву і зареєстровано за адресою вул.Шевченко В.В., будинок 18-А, лише за періодз14 квітня 2011 року до 28 січня 2014 року виграло тендерів у ДП«Луганськвугілля», ДП«Донбасантрацит» та ДП «Луганська вугільна енергетична компанія» на загальну суму412,55 мільйонів гривень. Статутний капітал ПП «Портекс» становить 100 грн.

Роль США та особисті фінансові санкції

Українці з усього світу благають ЄС таСША застосувати особисті фінансові санкції проти тих, хто підтримує режим Януковича та встановлення диктатури в Україні. Саме від США очікуються найбільш рішучі кроки щодо замороження статків соратників Януковича та блокування їх західних рахунків та транзакцій.

Водночас, даний матеріал, показав, як Олександр Єфремов, голова фракції Партії Регіонів, вже роками використовує американську холдингову компанію «TBM Holdings, Inc»зі штату Невада для прикриття своїх бізнес-інтересів. Зокрема, американська компанія прямо пов’язана зі схемами зі штучного банкрутства найбільших промислових підприємств Луганщини. Керівник американської компанії Болгарин Христо Колев залучений в структуру власності кількох підприємств Єфремова, які через сумнівні тендерні процедури виграють мільярдні контракти у державних підприємств награні банкрутства.

В зв’язку з цим ми просимо негайно уряд США провести перевірку TBM Holdings, Inc на предмет участі компанії у відмиванні грошей вищими політичними діячами України. На час проведення розслідування майно «TMB Holdings, Inc»має бути заарештоване. Особлива увага фінансових установ ЄС та США має бути звернута до транзакцій, які здійснюються через Укркомунбанк.

Центр Протидії Корупції,Pepwatch, опубліковано на сайті«Статки Януковича»

QR-код посилання на сторінку
Скористайтеся програмою для сканування штрих-кодів на телефоні.


Коментарі

avatar

Останні новини

08:05
15-Вер-2019
20:26
14-Вер-2019
Супрун каже, що проти неї і її команди готують кримінальне переслідування
Колишня керівниця Міністерства охорони здоров'я Уляна Супрун каже, що проти неї і її
19:53
13-Вер-2019
Путін знову стріляє на Донбасі: 6 поранених українських бійців
За інформацією ООС, упродовж доби збройні формування Російської Федерації та її найма
21:47
12-Вер-2019
Пожежа на території військового полігону на Чернігівщині
12 вересня о 15:05 до оперативно-координаційного центру Управління ДСНС України у Чер
20:02
12-Вер-2019
В Чернівці повертається легендарний Фестиваль «Червона рута»! Програма заходів 17-22 вересня
З 17 по 22 вересня 2019 р. у Чернівці відбудеться Ювілейний Всеукраїнський фестиваль
15:11
12-Вер-2019
Впораємось і без України: у Криму заявляють про значні запаси водосховищ
Глава Державного комітету з водного господарства та меліорації окупаційної влади Крим
15:01
12-Вер-2019
Американська розвідка заявляє про наміри РФ створити новітню ядерну ракету
В американській розвідці заявляють про серію невдалих випробувань Росією ракет з ядер
14:48
12-Вер-2019
ЄС подовжує санкції через дії проти територіальної цілісності України
Рада Європи подовжила обмежувальні заходи проти РФ через дії, що підривають територіа
22:09
11-Вер-2019
Суд зобов’язав ДБР розпочати розслідування щодо Портнова
Дії Портнова можуть містити ознаки кримінального правопорушення, передбаченого статте
20:03
11-Вер-2019
"Слуги народу" кнопкодавлять у Верховній Раді
11 вересня народна депутатка від "Слуги народу" Олена Копанчук проголосувала замість
Усі новини