реклама партнерів:
Головна » 2014 » Січень » 31 » Вшанування пам’яті Героїв Крут на місці бою

Вшанування пам’яті Героїв Крут на місці бою


2014 » Січень » 31
Автор: Майшев
Коментарі: 0
Переглядів: 901
ПОДІЇ


28 січня 2014 року з нагоди 96-ї річниці бою під Крутами проведено меморіальний захід вшанування пам’яті українських захисників Вітчизни на території Меморіального комплексу «Пам'яті Героїв Крут», що у с. Пам'ятне Борзнянського району Чернігівської області.

Голова Чернігівської облдержадміністрації Володимир Хоменко, його заступники, голова Чернігівської обласної ради Анатолій Мельник та його заступники, керівництво Ніжинського і Борзнянського районів області, керівники структурних підрозділів облдержадміністрації, представники Українського інституту національної пам’яті поклали квіти до Монументу, спорудженого на місті бою, та схилили голови у скорботній хвилині мовчання за загиблими юнаками.

Учасники заходу також ознайомилися з експозицією Меморіального комплексу «Пам'яті Героїв Крут» та новою тематичною виставкою «В борні за волю України» Національного військово-історичного музею України та Українського інституту національної пам’яті у штабному вагоні. Остання включає військову амуніцію часів національно-визвольної боротьби 1917–1921 років, українські військові відзнаки періоду 1914–1952 років, відтворені членом ГО «Товариство пошуку жертв війни «Пам’ять» Михайлом Дмитровим. В експозиції використано світлини учасників бою під Крутами та документи, що характеризують події 29 січня 1918 року.

29 січня 2014 року відбувся мітинг-реквієм вшанування Героїв Крут на місці легендарної події за участю представників Чернігівської облдержадміністрації, керівництва Ніжинського і Борзнянського районів області, представників Міністерства оборони України, Українського інституту національної пам’яті, Національного військово-історичного музею України, громадськості та політичних партій.

Поминальну літургію відправив архієпископ Чернігівський і Ніжинський Євстратій.
Під час заходу учасники почули розповідь про легендарний бій з архівного запису інтерв’ю керівника українських захисників, сотника Аверкія Гончаренка, який родом із Чернігівщини.

Вперше за всі роки незалежності під час меморіальних заходів 28 і 29 січня ц.р., організованих департаментом культури і туризму, національностей і релігій та іншими підрозділами Чернігівської облдержадміністрації, були поіменно названі встановлені прізвища 25 закатованих і розстріляних більшовицькими військами на чолі з М. Муравйовим полонених українських вояків – студентів і гімназистів. Ці імена організатори взяли з книги «Бій під Крутами в національній пам’яті».

Політичні партії «НРУ», «Свобода», «Удар» після завершення офіційного мітингу-реквієму провели власні зібрання на честь Героїв Крут.

У штабному вагоні Меморіалу відвідувачі виставки Національного військово-історичного музею України також взяли участь у прем’єрному показі нового документального фільму «Герої України. Крути. Перша Незалежність», створеного Творчим об’єднанням документальних фільмів та програм Національної телекомпанії України (автор та режисер фільму Сніжана Потапчук, оператор Світлана Коваль, керівник проекту Марк Гресь). Нагадаємо, що документальну стрічку, науковими консультантами якого були фахівці Українського інституту національної пам'яті та Інституту історії України НАН України, у цей же день вперше демонстрували на Першому національному телеканалі.

Наукові співробітники Національного військово-історичного музею України та Українського інституту національної пам’яті для всіх бажаючих провели екскурсії в музеї Меморіального комплексу «Пам'яті Героїв Крут», який розташовано у чотирьох вагонах Меморіалу.

Олександр МАЙШЕВ
член Національної Спілки журналістів України для порталу "Європейська Україна"


QR-код посилання на сторінку
Скористайтеся програмою для сканування штрих-кодів на телефоні.

Коментарі

avatar

Останні новини

18:23
16-Лип-2019
СБУ спільно з іноземними партнерами припинили діяльність потужного хакерського угруповання (відео)
Співробітники Служби безпеки України спільно з партнерами із США припинили діяльність
15:42
16-Лип-2019
Ні – реваншу! КСУ визнав конституційним закон про декомунізацію
Конституційний суд визнав конституційним закон "Про засудження комуністичного та наці
15:38
16-Лип-2019
Парламентські вибори. Чернігівський Рух визначає своє місце в політикумі
Рада обласної організації Народного Руху України обговорила нинішню суспільно - політ
17:56
15-Лип-2019
Вахтанг Кіпіані представив у Чернігові свою нову книгу «Справа Василя Стуса»
Читальний зал бібліотеки ім. М. Коцюбинського був переповнений ущерть. Ледве вистачил
16:11
15-Лип-2019
75 років тому створено Українську Головну Визвольну Раду
15 липня 1944-го створено Українську Головну Визвольну Раду (УГВР), орган політичного
18:39
14-Лип-2019
Експрес курс про правила любительського і спортивного рибальства
КОМУ ДОЗВОЛЕНО ЗАЙМАТИСЯ ЛЮБИТЕЛЬСЬКИМ І СПОРТИВНИМ РИБАЛЬСТВОМ.
Любительський
18:08
14-Лип-2019
ЄС надає додаткову допомогу децентралізації, боротьбі проти корупції
Під час 21-го саміту між ЄС та Україною Європейський Комісар з Європейської політики
18:02
14-Лип-2019
Саміт ЄС-Україна: Євросоюз посилює свою підтримку регіону Азовського моря
Євросоюз збільшив свою підтримку Україні, щоби допомогти зменшити вплив дестабілізаці
16:42
14-Лип-2019
Реванш Портнова: «…сразу после получения правоохранительной власти необходимо провести массовые облавы, обыски и задержания…»
«Ровно через неделю в стране полностью изменится политический ландшафт и несмотря на
15:45
14-Лип-2019
Декларація про державний суверенітет України: внесок чернігівців
16 липня 1990 року Верховна Рада Української РСР конституційною більшістю у 355 голос
Усі новини