Заява. Прозвучав останній випуск новин Чернігівського міського радіо "Новий Чернігів"
29 квітня 2011 року прозвучав останній випуск новин Чернігівського міського радіо. Радіо „Новий Чернігів” припинило свою роботу, а всі співробітники нашої редакції скорочені. Звісно, ми хотіли б і далі працювати для тисяч жителів міста. Однак міська влада вирішила інакше.
Шкода, бо міське радіо – соціальний проект, який щодня слухають багато чернігівців. Серед них – пенсіонери, ветерани, малозабезпечені родини. Ми щодня контактували й зустрічалися з нашими радіослухачами, адже знаємо ваші уподобання та прагнення, тому наші випуски новин і радіопередачі мають незмінний позитивний резонанс серед населення. Ми свідомо уникали „чорнухи” та кримінальних новин, які заполонили зараз центральні канали, натомість подавали всебічну об’єктивну інформацію про життя сучасного міста та його історію, готували радіофільми і спецрепортажі про видатних та відомих чернігівців, які прославили й нині прославляють Придесення у світі.
За час моєї роботи на радіо „Новий Чернігів” в ефірі прозвучало майже 200 таких радіофільмів про видатних земляків: ветеранів Великої Вітчизняної війни, воїнів-інтернаціоналістів, миротворців, відомих військових, лікарів, науковців, мандрівників, спортсменів, діячів культури, митців, які є гордістю не лише нашого міста, а й України. Причому це – матеріали великого обсягу: тривалістю від 30 хвилин – до трьох годин. Нещодавно значний резонанс викликав унікальний радіофільм про долю двічі Героя Радянського Союзу, почесного громадянина міста Чернігова Олександра Молодчого (за участю родини Олександра Гнатовича, тривалістю майже дві години).
Все це – надзвичайно важливо, адже деякі герої радіофільмів уже пішли з життя (в основному, це – люди похилого віку), але для нащадків назавжди залишилися їх неповторний голос, манера, емоції, характер). До того ж, ці матеріали мають значну наукову вартість і ми отримали багато прохань науковців з усієї України та закордону продовжувати цю діяльність.
Всі матеріали згодом побачили світ у всеукраїнських ЗМІ і увійшли до восьми книг (обсягом до півтисячі сторінок, накладом – по 5 тисяч примірників кожна) з радіоверсіями, які з успіхом презентуються в Україні і за кордоном. Тільки торік відбулося 20 презентацій у 10 містах нашої держави. Всі книги видані за благодійні кошти і подаровані школам, університетам, військовим частинам, бібліотекам України.
Щороку наша робота відзначається високими нагородами (престижними міжнародними та всеукраїнськими преміями, медаллю від міністра оборони тощо). Наприклад, книгу з радіоверсією про чернігівських миротворців „Замінований рай” торік визнано кращою журналістською роботою в Україні (премія Державного комітету телебачення і радіомовлення України ім. В. Чорновола). За перемогу у фіналі (а щороку відзначають лише одну людину!) претендувало понад 50 кращих журналістів з усієї України (зокрема, з центральних телеканалів, Українського радіо, провідних вітчизняних газет та журналів), але премію одержав журналіст із Чернігова – працівник міського радіо. А на рідній Чернігівщині наші книги з радіоверсіями щороку перемагають на конкурсах „Краща книга року”, а журналіста редакції радіо „Новий Чернігів” визнавали „Журналістом року”.
Моя колега Олена Терещенко за час своєї роботи підготувала понад сто передач „Віч-на-віч з історією”, присвячених визначним пам’яткам Чернігова та області, які звучали щонеділі на „Радіо вихідного дня”. Щосуботи в ефірі „Радіо вихідного дня” звучала її авторська рубрика „Книжковий світ” про найцікавіші книжкові новинки.
Причому ми працювали практично на ентузіазмі, отримуючи мізерні зарплати. Однак, попри це, створили радіопередачі та книги, які ще десятки років користуватимуться незмінним попитом у широкого загалу людей. Тож міська влада має всі підстави пишатися таким радіо, а не закривати його.
Дякую всім, хто нас слухав. Ми постійно відчували цю підтримку! Звісно, міського радіо шкода, але обіцяємо: як би не склалася наша доля в подальшому, працюватимемо журналістами – не для чиновників, а для простих людей-трудівників та рідного міста. Тому не прощаємося – до побачення, дорогі чернігівці! Нехай вам щастить!
З повагою
Сергій Дзюба,
завідувач редакції радіо ТРА „Новий Чернігів”