реклама партнерів:
Головна » 2019 » Січень » 8 » «Зимова казка» архітектора і художника Віктора Кудіна у «Чернігові стародавньому»

«Зимова казка» архітектора і художника Віктора Кудіна у «Чернігові стародавньому»


2019 » Січень » 8
Автор: Черняков
Коментарі: 0
Переглядів: 298
КУЛЬТУРА


9 січня, у середу, о 12.00 у Національному архітектурно-історичному заповіднику «Чернігів стародавній (у Колегіумі, на Валу) відкривається виставка картин Віктора Кудіна «Зимова казка».
Митець провів понад двадцять персональних виставок, зокрема, у Бранденбургському музеї, м. Коттбус, Німеччина (1992), галереї «Відкрита майстерня», м. Краків, Польща (2005), галереї «Фонд», м. Київ, Україна (2006). Віктор Кудін також постійний учасник групових виставок в Англії, Бельгії, Болгарії, Греції, Індонезії, Ірані, Іспанії, Італії, Канаді, Кореї, Кубі, Німеччині та інших країнах.
Свою творчість художник у нашому місті презентує вперше, на виставці в архітектурно-історичному заповіднику представлено 38 його картин, переважно це зимові чернігівські пейзажі.

Народився Віктор Кудін 9 вересня 1950 року у селі Здвижівка Бородянського району Київської області.
Закінчив архітектурний факультет Київського інженерно-будівельного інституту, працював в інституті «Гіпроцивілпромбуд» (Київ). Від 1991 року і до сьогодні він очолює творчу архітектурну майстерню «Кудін», яка займається проектуванням промислових будівель і споруд, громадських будівель, житла, а також і дизайном інтер’єрів. У 1992–95 роках працював архітектором німецької проектної компанії «ARKUS» (м. Коттбус).
«Кудін — один із найпотужніших архітекторів сьогодення», — так головний архітектор Львова Юліан Чаплінський відповів на запитання про те, чому останні архітектурні конкурси у Львові виграло київське архітектурне бюро «Кудін».
30 листопада 2018 року у Львові відкрили галерею для найкращих карикатуристів світу SATIRIKON. Ініціатором її створення був Віктор Кудін. Першою експозицією у стінах галереї стала підбірка його найкращих робіт. Саме у нього виникла ідея відкрити у Львові окрему галерею карикатури, де можна було б ознайомитись із роботами найкращих українських і закордонних авторів.
«Галерея Satirikon буде працювати на популяризацію карикатури як художнього жанру і соціального явища. Наші автори визнані у всьому світі, їхні роботи потрібно показувати людям. У нас вже цілий рік розписаний наперед і це не лише карикатуристи з України, а й з Бельгії, Туреччини та інших країн», — розповів на відкритті галереї Віктор Кудін. Це друга в Україні галерея карикатури після київської галереї об’єднання «Архігум», засновником якої був митець.

Віктор Кудін — архітектор, художник, викладач, фотограф та карикатурист. Заслужений архітектор України, член Національної спілки архітекторів України, член-кореспондент Української академії архітектури, голова клубу карикатуристів «Архігум», учасник і лауреат міжнародних виставок та конкурсів з архітектури, малюнку, живопису та фотографії у понад 30 країнах світу, де отримав 40 різноманітних призів.
Чим би не займався Віктор Петрович — архітектурою, станковим живописом, фотографією, карикатурою, планка якості завжди піднята на саму високу відмітку. На стінах його архітектурної майстерні не звичні для таких майстерень комп’ютерні візуалізації проектів, а картини. А ще — фотографії виставки «Корозія металу», на яких дивовижні кольори і форми, що виникають на іржавіючому металі.
А на запитання «Хто він в більшій мірі: художник чи архітектор», — Віктор Кудін відповідає: «Людина — складна істота, яка поєднує в собі безліч різних, іноді парадоксальних сторін. Живопис, архітектура, фотографія повністю уживаються, між ними немає ніякого конфлікту. Вони вільно переходять один в одного, так що я іноді не знаю, де закінчується один напрям і починається другий. Для мене все, що я роблю, це художні об’єкти. І архітектура нерозривно пов’язана з живописом, адже спочатку потрібно намалювати те, що уявив...»…

Джерело: «Чернігів стародавній».QR-код посилання на сторінку
Скористайтеся програмою для сканування штрих-кодів на телефоні.

Коментарі

avatar

Останні новини

11:25
16-Січ-2019
В Україні вшановують річницю оборони ДАП
Захист Донецького аеропорту став знаковою і історичною подією сучасної України. Його
11:05
16-Січ-2019
В Чернігівській області священники РПЦ незадоволені переходом вірян в ПЦУ
В Чернігівській області перша громада колишньої УПЦ МП (нині РПЦ) перейшла до новоств
10:34
16-Січ-2019
Кремлю Білорусь потрібна виключно як військова база
Білоруський президент Олександр Лукашенко заявив, що у новому році його країну будуть
10:24
16-Січ-2019
Екс-міністра оборони України підозрюють у державній зраді
Генеральна прокуратура України підозрює колишнього міністра оборони України Дмитра Са
10:08
16-Січ-2019
20 українських моряків залишаються у російському полоні
Арешт 20 затриманих Росією українських моряків подовжений до 24 та 26 квітня. Захист
22:15
15-Січ-2019
Вибори президента – 2019: зареєстровано 8 кандидатів на посаду керівника України
Центральна виборча комісія зареєструвала ще трьох кандидатів на посаду президента Укр
11:13
15-Січ-2019
Російські активісти допомагають полоненим українським морякам
В Росії правозахисники та активісти не залишають поза увагою злочини їх влади проти с
10:58
15-Січ-2019
Пристрасті автокефалії: чи канонічна ПЦУ?
Російські пропагандисти впали у справжню істерію з нагоди отримання українською церкв
22:02
14-Січ-2019
На Вінниччині 22 релігійні громади приєднались до Православної церкви України. Перелік
Станом на 14 січня у Вінницькій області 22 релігійні громади покинули УПЦ МП і приєдн
21:58
14-Січ-2019
На території Києво-Печерської лаври загасили пожежу
Пожежу на території Києво-Печерської лаври загасили о 20:06. Попередньо жертв та пост
Усі новини