реклама партнерів:
Головна » 2020 » Грудень » 1 » Звіт ЄС: Україна продовжує виконання порядку денного реформ, втім виклики залишаються

Звіт ЄС: Україна продовжує виконання порядку денного реформ, втім виклики залишаються


2020 » Грудень » 1
Коментарі: 0 ЄВРОІНТЕҐРАЦІЯ

Допомога проекту Європейської України - благодійний внесок
ваша підтримка важлива для незалежного видання
стань патроном
Напередодні неформального засідання Ради асоціації між Україною та ЄС, яке заплановане на 8 грудня, Євросоюз опублікував щорічний Звіт про виконання положень Угоди про асоціацію між Україною та ЄС. Звіт описує впровадження Україною реформ у рамках Угоди про асоціацію протягом року, що минає.

“Україна продовжує рухатися шляхом реформ, попри дестабілізуючі дії Росії, конфлікт на сході та спалах пандемії коронавірусу. Вкрай важливо, щоб українські політичні лідери продовжували докладати зусиль в цьому напрямі та втілювали незворотні реформи, особливо у сфері верховенства права. Український народ очікує на це”, — заявив Жозеп Боррель, Високий представник ЄС із закордонних справ і безпекової політики, Віце-президент Європейської Комісії.

Олівер Варгеї, Комісар ЄС з питань сусідства і розширення, додав: “Євросоюз і надалі буде підтримувати Україну у виконанні нею порядку денного реформ, повному впровадженні Угоди про асоціацію та використанні її переваг, та пом'якшенні негативного впливу коронавірусної кризи. Ми очікуємо, що Україна й надалі буде захищати наші спільні цінності демократії, верховенства права, поваги до міжнародного права та прав людини, в тому числі прав осіб, що належать до меншин. Наша спільна мета — підтримати стратегічну орієнтацію України на більш тісну інтеграцію з Європейським Союзом”.

У звіті йдеться про жваву законодавчу активність, яка була характерною для перших місяців роботи нового Парламенту та Уряду України, та відображала очікування громадян України. Попри спалах пандемії коронавірусу, вдалося досягнути прогресу у ключових реформах, наприклад, у банківській та земельній сферах.

У сферах правосуддя, верховенства права та боротьби проти корупції відбулося кілька позитивних зрушень. Зокрема, Вищий антикорупційний суд (ВАКС) виніс перші вироки. Поліпшилась співпраця між Національним антикорупційним бюро України (НАБУ) та Спеціалізованою антикорупційною прокуратурою (САП). Однак рівень засуджень в рамках антикорупційних розслідувань все ще низький. Водночас нещодавні рішення Конституційного Суду України поставили під сумнів досягнення країни у боротьбі проти корупції та вкотре нагадали, що проведення повноцінної судової реформи залишається вкрай важливим. Судове провадження щодо шахрайства у справі ПриватБанку у розмірі 4,6 млрд євро також досі є відкритим.

“Банківський” закон допоміг захистити фінансову стабільність України. Після його ухвалення важливо забезпечити незалежність Національного банку України, а також підтримувати довгострокову монетарну та фінансову стабільність, незважаючи на відставку Голови Національного банку України у липні. Реалізація частини Угоди про асоціаціюу сфері торгівлі триває, включно із окремими заходами, спрямованими на спрощення торгівлі та митного контролю.

За сприяння Євросоюзу наприкінці 2019 року було підписано новий контракт про транзит газу між Росією та Україною. Анбандлінг рухався доволі успішно. Однак процес анбандлінгу оператора системи передачі електроенергії призупинився. Україна повідомила про бажання співпрацювати з Європейським Союзом над необхідними реформами, які стосуються, зокрема, транспорту, захисту довкілля та боротьби проти змін клімату. Однак впровадження реформ у цих сферах залишається викликом.

У звіті йдеться про важливий прогрес, якого досягла Україна у цифровому секторі. Також ЄС вітає реформу децентралізації і заохочує Україну до подальшої законодавчої роботи за цим напрямком. Також до здобутків можна віднести стратегії розвитку сільського господарства та сільських територій.

Окрім того, потрібні більш зосереджені зусилля у таких сферах, як енергетика, корпоративне управління державними підприємствами, судова реформа і верховенство права, оскільки українське суспільство потребує очевидних досягнень саме за цими напрямками.

Європейський Союз і надалі підтримуватиме Україну у виконанні нею комплексного порядку денного реформ.

Контекст
ЄС за допомогою Європейської політики сусідства прагне побудувати міцні, успішні та взаємовигідні стосунки зі своїми партнерами на сході та півдні. Цей підхід Євросоюзу ґрунтується на принципах диференціації між партнерами, аби враховувати різні прагнення і потреби наших партнерів, а також забезпечувати більшу залученість країн-членів та країн-партнерів до реалізації цієї політики.

Угода про асоціацію між Євросоюзом і Україною, включаючи глибоку та всеосяжну зону вільної торгівлі, набула чинності 1 вересня 2017 року. Вона сприяє розвитку більш глибоких політичних і більш міцнних економічних зв’язків, повагу до спільних цінностей, є основою для співпраці між ЄС та Україною та підтримки реформ в Україні з боку Євросоюзу.

Від 2014 року ЄС разом із європейськими фінансовими інституціями залучив безпрецедентний пакет допомоги у понад 16,5 млрд. євро у формі грантів і позик для підтримки реформ в Україні.

EU Delegation to Ukraine
QR-код посилання на сторінку
Скористайтеся програмою для сканування штрих-кодів на телефоні.


Коментарі

avatar

Останні новини

22:04
21-Чер-2021
«Лідер» російського флоту: чому Росія продовжує відкладати проєкт сучасного ескадреного міноносця
Вперше про перспективний ескадрений міноносець проєкту 23560 «Лідер» заговорили в 200
22:37
20-Чер-2021
Військово-морські навчання Україна-НАТО як кістка в горлі для Росії
Активна співпраця України з НАТО лякає і насторожує офіційну Москву. І цьому є дуже п
22:08
18-Чер-2021
У Чорноморському регіоні НАТО проводить багатонаціональне навчання, в яких візьме участь і Україна
Такі спільні навчання - це ще один важливий крок і головний захід, спрямований на наб
22:41
14-Чер-2021
В НАТО оголосили, що Україна отримає членство через ПДЧ
Лідери НАТО схвалили комюніке за підсумками брюссельського саміту Альянсу.
Коп
16:12
14-Чер-2021
Уламки імперії: як випускники російської розвідшколи псують авторитет своїх «дідів»
З кожним роком секретні операції спецпідрозділів Росії стають все більш відомими. Іст
20:48
12-Чер-2021
Нові два українських видання про країни Африки
Навесні 2021-го побачили світ книги Юрія Косенка «Сомалійські прислів'я мовою оригіна
18:56
11-Чер-2021
Чому сказилася Росія через напис "Героям слава!" на формі української збірної
УЄФА пішов на поводу у Росії і намагався заборонити гасло "Героям слава!" на формі ук
11:48
11-Чер-2021
Як працюють вакцини від COVID-19 та чи варто їх боятися. Вісім запитань до імунолога
1. Чому у вакцин виникає побічна дія і якою вона може бути?
Вакцина спричиняє
09:42
11-Чер-2021
Центр стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки: як псевдоукраїнські медіа маніпулюють громадською думкою
Центр стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки проаналізував три пропагандис
15:56
10-Чер-2021
Безпека держави напряму залежить від захищеності її інформаційного та кіберпростору
Сьогодні Служба безпеки України реалізує весь комплекс заходів для інформаційної та к
Усі новини