реклама партнерів:
Головна » Європейська інтеґрація » Щотижневий бюлетень «Україна – НАТО» № 15

Щотижневий бюлетень «Україна – НАТО» № 15Автор: Черняков
Коментарі: 0
Переглядів: 2336
Європейська інтеґрація


Інтерв’ю глави держави телеканалу ISTV
У розмові, яка відбулася 13 квітня п.р., Президент України Віктор Ющенко звернув, серед іншого, увагу на те, який резонанс у світі викликало прагнення України приєднатися до Плану дій щодо членства в НАТО. За його словами, всі 26 країн "позитивно і твердо сказали, що Україна буде членом цієї організації". Глава держави наголосив, що йдеться "про процес, який займає у кожній державі не квартал, не рік, а роки". Одночасно він зазначив, що "у нас повинно бути відчуття величі тієї проблеми, яку ми вирішуємо", і застеріг не поспішати робити "легкі висновки", а зачекати визначення українською нацією з приводу свого ставлення до вступу в Альянс.

Неухильний розвиток двостороннього діалогу між Україною і Польщею
Задоволення таким його активним поступом висловив Президент України Віктор Ющенко на зустрічі 14 квітня п.р. з Президентом Республіки Польща Лєхом Качинським у Варшаві. Під час розмови сторони обговорили співпрацю у підготовці до проведення фіналу чемпіонату Євро-2012. Глава української держави також подякував Польщі за підтримку євроатлантичних прагнень нашої країни на нещодавньому Бухарестському саміті НАТО, вказавши на ключову роль польської участі в переговорах при ухваленні Альянсом рішення щодо перспективи майбутнього членства України в Організації Північноатлантичного договору. На церемонії відкриття виставки "Україна - світові", яка була організована у Національному музеї у Варшаві, Віктор Ющенко зокрема, зазначив, що Україна і Польща об’єднані спільною метою європейської та євроатлантичної інтеграції. "Це та дорога, яку ми пройдемо спільно, і один з перших партнерів на цій дорозі є польський народ", - сказав Президент України.

До перебування в Україні з робочим візитом Президента Грецької Республіки Карлоса Папуліаса
В ході цього візиту 15 квітня п.р. Президент України Віктор Ющенко мав зустріч зі своїм грецьким колегою, на якій сторони обговорили ряд актуальних питань двосторонніх відносин України та Греції. Йшлося, зокрема, про активізацію політичного діалогу на найвищому та загальнодержавному рівнях, розвиток економічного співробітництва. Глава української держави окремо наголосив, що Україна високо цінує підтримку Грецією європейських та євроатлантичних прагнень нашої країни. У цьому контексті він висловив Карлосу Папуліасу вдячність за конструктивну позицію його держави під час розгляду на саміті НАТО в Бухаресті українського питання.

Верховна Рада України прийняла Закон України "Про схвалення рішення Президента України про допуск підрозділів збройних сил інших держав на територію України у 2008 році для участі у багатонаціональних військових навчаннях"
За відповідний законопроект 11 квітня п.р. проголосувало 363 народних депутати із 447 зареєстрованих у залі парламенту. Даний законодавчий акт передбачає проведення в нинішньому році із залученням українських військовослужбовців дев’яти таких навчань за межами України та одинадцяти на її території.

Верховна Рада України запрошує російських депутатів на зустріч для обговорення питання НАТО
Українські депутати ініціюють проведення міжпарламентської зустрічі з депутатами Державної думи Російської Федерації у зв’язку із заявами з боку Росії щодо процесу вступу України в НАТО. Про це повідомив Голова Верховної Ради України Арсеній Яценюк. За його словами, такою була відповідь українського парламенту як європейського парламенту, який намагається знайти лише взаєморозуміння й не шукає гострих кутів. Крім того, депутати вирішили, що два парламентських комітети мають розглянути заяви російських посадовців щодо євроатлантичної інтеграції України і прийняти збалансовані і дипломатичні рішення, які слугуватимуть лише одному – налагодженню українсько-російських відносин на парламентському рівні.

Презентація Центру євроатлантичної інтеграції на Буковині
Це дійство пройшло 10 квітня п.р. в Чернівцях у рамках семінару "Реалізація Цільового плану Україна-НАТО у сфері безпеки та демократизації правоохоронної системи". Таку інституцію створено на факультеті історії, політології та міжнародних відносин Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича. В її офіційному відкритті взяли участь Надзвичайний і Повноважний Посол Сполучених Штатів Америки в Україні Уільям Тейлор,
Надзвичайний і Повноважний Посол Словацької Республіки в Україні Урбан Руснак, Генеральний консул Румунії в Чернівцях Ромео Сендулеску, директор Програми діяльності Євроатлантичного університету в Києві Олег Рибачук, заступник директора Центру інформації та документації НАТО в Україні Джон Карвацький, керівники органів влади, науковці краю.
На думку високопоставленого американського дипломата, Центр євроатлантичної інтеграції на Буковині стане осередком проведення жвавих дискусій щодо Північноатлантичного альянсу та місця України в ньому. Охочі дізнатися про НАТО більше зможуть отримати тут доступ до унікального зібрання документів, відповідної літератури, а також скористатися Інтернет-ресурсами. В свою чергу, Урбан Руснак висловив сподівання, що дана інституція незабаром вийде за межі університету і перетвориться з вузівської на регіональну. Румунський консул переконаний, що обмін між викладачами Румунії та України сприятиме тому, щоб Буковина стала "лабораторією Європи", і найближчим часом "всі ми створимо велику сім’ю європейських держав". Ректор Чернівецького національного університету Степан Мельничук відзначив безліч позитивів, які надає співпраця з Альянсом, зокрема виділення коштів на побудову комп’ютерної мережі. За його словами, "в НАТО є наша кімната, на дверях написано "Україна", вона стандартно мебльована. Нам треба лише до неї увійти".

Конференція "Нові завдання польсько-української співпраці"
Вона відбулася 4 квітня п.р. у Варшаві. Виступаючи на ній, Міністр оборони України Юрій Єхануров заявив: "У нас немає сумніву, що обранням шляху в НАТО Україна робить суттєвий цивілізаційний вибір, і на цьому шляху країна має надійного союзника – Польщу". За його словами, така позиція польської сторони під час саміту НАТО в Бухаресті значною мірою стала підставою для заяви про прийняття в майбутньому України в Північноатлантичний альянс. "Наші польські партнери запевнили нас, що вони здійснять всі необхідні заходи щодо підтримки України. Нам би дуже хотілося, щоб ПДЧ ми отримали ще в нинішньому році. Це дасть нам можливість краще організуватися всередині країни для проведення реформ. Я хотів би відзначити, що це стосується не тільки військової галузі, а й сфери політики та економіки", - сказав глава українського оборонного відомства. Юрій Єхануров повідомив, що Міністерство оборони України та Міністерство національної оборони Польщі визнали за необхідне створення спільного польсько-литовсько-українського батальйону. Зараз іде робота з узгодження принципів його формування. Міністр національної оборони Польщі Б.Кліх зазначив, що започаткування цього спільного батальйону дасть змогу Україні здобути досвід, який пройшла Польща перед вступом до НАТО, адже до набуття членства в Альянсі польська армія навчалася взаємодії з військами НАТО завдяки існуванню польсько-німецько-датського батальйону.

У Львові стартував новий спільний освітній проект
Суть цього проекту полягає у вивченні англійської мови військовослужбовцями, які нещодавно були звільнені з лав Збройних Сил України в запас або у відставку. Таку можливість отримали також ті, хто в перспективі підлягає скороченню в ході реформування вітчизняного війська чи планує залишити службу. Організувати цей навчальний курс допоміг координатор проектів НАТО в Україні Крістофер Штаудт. З української сторони ініціатором виступив Західний регіональний центр перепідготовки та соціальної адаптації військовослужбовців, звільнених у запас або відставку, який очолює Андрій Рой. Наукову підтримку забезпечило представництво Британської ради в Україні. Представником її київського офісу Девідом Беррі було проведено письмове та вербальне тестування. Навчальна програма розрахована на 400 годин лекцій, семінарів і практичних занять. Курси триватимуть три місяці. Фахівці стверджують, що методика щоденного спілкування іноземною мовою та система спеціальних тренінгів дозволять слухачам за вказаний термін опанувати англійську на досить високому рівні. Навчатимуть військовослужбовців викладачі львівських вищих учбових закладів, зокрема кафедр іноземних мов Національного університету "Львівська політехніка" та Львівського національного університету імені І. Франка.

Військовослужбовці Запорізького гарнізону виступили в якості учасників і експертів телепередачі "Знак запитання" ТРК "Запоріжжя"
Ця телепередача була присвячена обговоренню завдань євроатлантичної інтеграції України, підсумків Бухарестського саміту Альянсу та стану інформаційно-роз’яснювальної роботи з проблематики НАТО в регіоні. У висвітленні цих питань взяли участь військовослужбовці Збройних Сил України, студенти та професорсько-викладацький склад вищих навчальних закладів міста Запоріжжя. Зокрема, інформацію з тематики НАТО для мешканців області надав старший офіцер управління облвійськкомату підполковник М.Логвинов, зазначивши, що співробітництво з НАТО та державами-членами Альянсу має для України пріоритетний характер. Він також поінформував громадськість області про участь військовослужбовців ЗС України у міжнародних миротворчих операціях під егідою ООН, НАТО, ОБСЄ та інших міжнародних організацій.
Більшість учасників зазначеної програми дійшла висновку, що сьогодні необхідно проводити серйозну державну інформаційну кампанію, метою якої має бути не "інформаційний диктат", а постійне інформування пересічних громадян про переваги та недоліки від вступу України в НАТО. Крім того, зверталась увага на те, що входження України до Альянсу не повинно бути засобом політичного маніпулювання свідомістю громадян, які недостатньо поінформовані про євроатлантичні процеси інтеграції України.

"Перспективи надання ПДЧ Україні за підсумками саміту НАТО в Бухаресті. Погляд зі Словаччини"
Прес-конференція під такою назвою, яка була організована Фондом "Демократичні ініціативи", відбулася 9 квітня п.р. в Українському інформаційному агентстві ("Укрінформ"). Йшлося про досвід Словаччини, яка нині виконує функції Контактного посольства НАТО в Україні, в інтегруванні у євроатлантичні структури, а також про співпрацю аналітичних центрів України та Словаччини. У даному заході взяли участь Надзвичайний і Повноважний Посол Словацької Республіки в Україні Урбан Руснак, колишній посол Словаччини в США, почесний президент Інституту громадських справ (Братислава, Словаччина) Мартін Бутора, президент цього закладу Григорій Мєсєжніков та директор Фонду "Демократичні ініціативи" Ілько Кучерів.
За словами високопоставленого словацького дипломата, на саміті НАТО в Бухаресті концептуально вирішено, що в майбутньому місце України в Альянсі. "Ніколи раніше НАТО не брало таких зобов’язань перед своїми партнерами. Ці зобов’язання не є абсолютними і не означають, що в грудні Україна отримає ПДЧ автоматично", - підкреслив Урбан Руснак. Але, на його думку, "важливо, щоб була позитивна тенденція у цьому напрямку". Мартін Бутора, в свою чергу, зауважив, що сьогодні потрібен ментальний поворот в обговоренні питань НАТО в Україні та у поведінці всіх зацікавлених осіб – в уряді, неурядових організаціях, бізнес-структурах тощо. Необхідна цілодобова робота в кожній галузі, а це накладає величезну відповідальність насамперед на політичних лідерів, які мають абстрагуватися від індивідуальних та групових інтересів і рухатися далі разом. Треба відмовитися від політичних владних паїв, оскільки мова йде про найголовніше - безпеку України та її процвітання в майбутньому.

QR-код посилання на сторінку
Скористайтеся програмою для сканування штрих-кодів на телефоні.
Коментарі

avatar

Останні новини

16:11
29-Лип-2021
Боротьба за білоруську незалежність: національний рух у 1920-1930 роках
Існування та боротьба Української Народної Республіки та Білоруської Народної Республ
18:35
26-Лип-2021
ЄС та ПРООН відкрили оновлені медичні колцентри на сході України
Сьогодні Європейський Союз та Програма розвитку Організації Об’єднаних Націй (ПРООН)
16:10
26-Лип-2021
Відлік нової білоруської незалежної державності у 20-му столітті
Під біло-червоно-білим прапором Білорусь здобула незалежність, яку формально проголос
14:19
26-Лип-2021
Релігійне протистояння: РПЦвУ готує Хресний хід та планує дискредитувати ПЦУ перед Варфоломієм
Так звана Українська православна церква Московського патріархату, іншими сло-вами РПЦ
08:24
24-Лип-2021
Чернігівщина: колаборанти примазуються до нашого народу...
По Україні філіал російської церкви розвісив білборди із портретом митрополита Онуфрі
07:44
24-Лип-2021
В Білорусії продовжуються репресії: арештували подружжя істориків
Спільна заява Українського інституту національної пам’яті та Української асоціації ус
22:19
23-Лип-2021
Тоталітаризм в Білорусі: як в країні придушують свободу слова і знищують надії на демократію
В Білорусі відбуваються дивні речі. Самопроголошений президент Александр Лукашенко вл
19:03
21-Лип-2021
В Ічні на Чернігівщині відкрито меморіальні дошки на честь двох українських героїв
17 липня в місті Ічня Чернігівської області з нагоди 31-ї річниці прийняття Деклараці
16:59
21-Лип-2021
Новий проєкт ЄС та МВФ підтримає податково-бюджетні реформи в Україні
Новий проєкт «Продовження податково-бюджетних реформ в Україні», який буде здійснюват
16:53
21-Лип-2021
Чому можна захворіти на коронавірус після вакцинації
Вакцинація від COVID-19 набирає обертів в усьому світі. Але українське суспільство по
Усі новини


реклама партнерів: