реклама партнерів:
Головна » Європейська інтеґрація » Щотижневий бюлетень «Україна – НАТО» № 21

Щотижневий бюлетень «Україна – НАТО» № 21



Автор: Черняков
Коментарі: 0
Переглядів: 2222
Європейська інтеґрація


Міжнародний день миротворців ООН
Він відзначається в Україні щорічно 29 травня відповідно до Указу глави держави від 30 квітня 2003 року № 374. У цьогорічному вітанні Президента України Віктора Ющенка українським миротворцям говориться, що їх "нелегка і небезпечна служба, пов’язана з виконанням бойових завдань з підтримки миру і стабільності далеко від рідної землі, допомагає оберігати спокій, вибудовувати довіру між народами і між країнами у "гарячих точках" нашої планети".
Миротворча діяльність України є однією з визначальних рис її ролі на світовій арені, провідною прикметою української зовнішньої політики. Активна участь військовослужбовців Збройних Сил та співробітників органів внутрішніх справ України в миротворчих операціях сприяє процесу просування нашої держави до повноправного членства в європейських та євроатлантичних структурах, зміцненню її іміджу на міжнародній арені. На сьогоднішній день 570 українських військових виконують миротворчі завдання у складі місій ООН, НАТО та Коаліції багатонаціональних сил на території 9 країн світу.

Робочий візит глави держави до Республіки Словенія
В рамках цього візиту, який відбувся 4 червня п.р., Президент України Віктор Ющенко провів зустрічі із Президентом Словенії Даніло Тюрком та Прем’єр-міністром Словенії Янезом Яншою. Розглядалися поточний стан і перспективи розвитку українсько-словенських двосторонніх відносин, що мають традиційно високий рівень. Сторони обмінялися думками щодо можливостей активізації взаємодії на пріоритетних для України євроінтеграційному та євроатлантичному напрямах, поглиблення торговельно-економічного й інвестиційного співробітництва. Йшлося також про співпрацю у сфері оборонно-промислового комплексу.

Державна цільова програма інформування громадськості з питань євроатлантичної інтеграції України на 2008-2011 роки
Цей програмний документ затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 28 травня 2008 р. №508. В ньому констатується, що пріоритетом у роботі, пов’язаній з реалізацією стратегічного курсу України на повноправне членство в НАТО, є підвищення рівня поінформованості громадян про євроатлантичну інтеграцію, функціонування Організації Північноатлантичного договору, її співробітництво з нашою країною. Підкреслюється, що така робота має бути підпорядкована сприянню виконання євроатлантичних завдань, створенню умов для свідомого самовизначення громадян щодо приєднання України до НАТО, забезпеченню підтримки державної політики євроатлантичної інтеграції. Йдеться про посилення контролю за інформаційно-просвітницькою діяльністю органів державної влади у сфері євроатлантичної інтеграції, їх співпрацю з громадськими організаціями у поширенні зазначеної інформації, проведення моніторингу громадської думки шляхом всебічного аналізу результатів соціологічних опитувань і виявлення мотивацій, що формують ставлення населення різних регіонів та цільових груп до Альянсу і членства в ньому. Впровадження механізму інформування громадськості щодо євроатлантичної інтеграції України передбачає, зокрема, розгортання відповідної спеціалізованої інформаційної мережі, підготовку та видання підручників і навчальних посібників, аналітичних матеріалів та іншої інформаційної продукції з питань євроатлантичної інтеграції для загальноосвітніх та вищих навчальних закладів.

Робочий візит керівника українського економічного відомства до штаб-квартири НАТО
В ході цього візиту, який відбувся 26-27 травня п.р., Міністр економіки України Богдан Данилишин зустрівся із заступником (помічником) Генерального секретаря НАТО, Послом Мартіном Ердманом, до компе-тенції якого віднесено, крім економічного спрямування, питання розширення Альянсу. Співрозмовника було поінформовано про основні напрями державної політики щодо економічного розвитку, сучасний стан економічної ситуації в Україні, перспективи впровадження соціально-економічних реформ тощо. Обговорювались спільні заходи по лінії економічного співробітництва, які передбачені Цільовим планом Україна-НАТО на 2008 рік, зокрема проведення чергового засідання Спільної робочої групи Україна-НАТО з питань економічної безпеки. Зі
свого боку високопосадовий представник Північноатлантичного альянсу відзначив важливість відвідання українським урядовцем такого рангу штаб-квартири Альянсу в контексті прийнятого під час Бухарестського саміту рішення щодо посилення діалогу високого рівня з Україною. Він закликав українську сторону зберігати цей рівень та інтенсивність контактів, які сьогодні характеризують відносини між Україною та Альянсом, беручи до уваги заплановане на грудень поточного року засідання міністрів закордонних справ країн-членів НАТО.

Щорічна зустріч командувачів країн-членів і партнерів НАТО та держав Середземноморського регіону
Вона проходила 26-27 травня п.р. в французькому місті Тулон і була присвячена формуванню глобального підходу до спостереження за регіональною ситуацією на морі. Нашу державу на ній представляв перший заступник командувача Військово-Морських Сил ЗС України віце-адмірал Віктор Максимов. Обговорювались питання, які безпосередньо стосуються подальшого виконання заходів програми НАТО "Партнерство заради миру". Окремо розглядалися перспективи участі українських військово-морських сил у антитерористичній операції Альянсу в Середземному морі "Активні зусилля".

Консультації Україна-НАТО щодо Процесу планування та оцінки сил
26 травня п.р. в штаб-квартирі НАТО українська делегація на чолі з директором Департаменту воєнної політики та стратегічного планування Міністерства оборони України Віктором Корендовичем взяла участь у цих щорічних консультаціях, в ході яких розглядались питання, пов’язані з досягненням Цілей партнерства, визначених Україною в рамках Процесу планування та оцінки сил, а також затвердження оновленого пакету таких цілей на наступний період. Ця робота сприяє досягненню взаємосумісності із силами та засобами країн-членів Альянсу під час спільних дій в операціях з підтримання миру, врегулювання кризових ситуацій та в інших сферах діяльності у рамках програми НАТО "Партнерство заради миру". Як ефективний механізм обміну інформацією з оборонного та бюджетного планування даний процес є наріжним каменем практичного наближення України до стандартів Альянсу в контексті прагнень держави приєднатися до Плану дій щодо членства в НАТО. Розглядався також поточний стан та перспективи трансформації оборонного та безпекового сектору України.

До створення нової моделі вивчення громадської думки щодо євроатлантичної інтеграції
Дане питання обговорювалось 27 травня п.р. під час наукового "круглого столу" на тему "Вироблення методології проведення соціологічних опитувань з використанням досвіду держав-членів НАТО останніх двох хвиль розширення". Відкриваючи цей форум, директор Інституту трансформації суспільства Олег Соскін зазначив, що нова модель такої роботи передбачає заснування мережі центрів євроатлантичної інтеграції від Києва до областей і подальше їхнє поширення на районному рівні. За його інформацією, вони вже діють у Житомирській, Волинській, Чернігівській, Полтавській, Миколаївській та Донецькій областях і незабаром почнуть функціонувати у Вінницькій, Львівській, Хмельницькій та Одеській областях. Підкреслювалось, що ці осередки вивчатимуть уподобання різних соціальних груп, відокремлюватимуть та аналізуватимуть негативну інформацію, що дискредитує євроатлантичний вибір України, з’ясовуватимуть основні причини негативного ставлення населення до входження держави в НАТО. Дана ініціатива отримала підтримку з боку державних органів України, зокрема Міністерства закордонних справ, Міністерства освіти і науки, Ради національної безпеки і оборони, регіональних органів влади та вищих навчальних закладів. Готовність поділитися досвідом вступу власних країн до Альянсу задекларували експерти і дипломати зі Словаччини, Словенії, Литви, Латвії, Естонії та Норвегії, що брали участь в цьому зібранні.

"Естонія в НАТО - досвід, уроки, майбутнє"
"Круглий стіл" за такою тематикою, організований за сприяння Фонду "Демократичні ініціативи", нещодавно пройшов в Українському національному інформаційному агентстві ("Укрінформ"). На думку естонських військових експертів, Україна володіє величезним потенціалом, який можна використати в рамках НАТО.
Так, полковник Герман Кеса з Балтійської військової академії, розповідаючи про економічні переваги євроатлантичної інтеграції, відзначив, що Україна має значний парк військово-транспортної авіації, а визначальною проблематикою Альянсу є власне цей оборонний компонент. На його думку, співробітництво в даному напрямі може стати основою військово-технічної співпраці України і Альянсу. "До 2015 року європейським країнам потрібно мінімум 315 транспортних літаків, а до вказаного терміну заводи держав-членів НАТО можуть виробити максимум 160", - заявив естонський військовий експерт, повідомивши, що в України є всі можливості надавати підтримку Альянсу в цьому компоненті. Відстоювалась думка, що наша країна володіє розвинутою інфраструктурою ремонтних заводів у сфері оборонно-промислового комплексу, які можуть використовуватися для модернізації військової техніки, що перебуває на озброєнні країн-членів НАТО з колишнього соціалістичного табору. Загалом висловлювалось переконання, що вступ України до НАТО дозволить їй розвивати свою економіку, а «кожен цент, витрачений на оборону, буде центом у розвиток економіки країни». В свою чергу директор Трансатлантичної співдружності НАТО в Естонії Вікторія Пунга зазначила, що консолідація політичних еліт та чітке визначення державою цілей і завдань є запорукою успіху в процесі євроатлантичної інтеграції України. Експерти з Естонії були єдині в позиції, що приєднання України до НАТО не лише посилить воєнно-політичну безпеку країни, а й сприятиме її економічному підйому та інтеграції в ЄС.

В Україні розпочалася кампанія "НАТО – Так!"
Цю інформаційну кампанію, ініційовану партією "Наша Україна", обіцяють розгорнути в усіх регіонах. Першою акцією став урочистий захід у Національному палаці мистецтв "Україна" 30 травня п.р. в Києві. Основоположники даної кампанії ставлять перед собою амбіційну мету здійснити перелом у громадській думці та обіцяють не припиняти зусиль доки Україна не отримає Плану дій щодо членства в НАТО. Учасникам демонстрували фрагменти багатосерійної документальної стрічки "НАТО: свій чи чужий?" Перед ними виступали політики, журналісти, військові, відомі українські гурти й співаки.

Студентський євроатлантичний форум "Молода надія"
Цей захід відбувся 28 травня п.р. в Київському гуманітарному інституті. В рамках засідання даного форуму були заслухані доповіді активістів молодіжних організацій, що цікавляться проблематикою євроатлантичної інтеграції України. Своїми враженнями та досвідом поділилися учасники різноманітних молодіжних конкурсів та програм, зокрема "Аліанте - 2007", "Безпечна Україна. Безпечна Європа. Безпечний світ", "Школа НАТО". За результатами форуму підготовлені пропозиції щодо участі школярів та студентства в інформаційно-просвітницьких програмах у сфері євроатлантичної інтеграції.





QR-код посилання на сторінку
Скористайтеся програмою для сканування штрих-кодів на телефоні.




Коментарі

avatar

Останні новини

22:04
21-Чер-2021
«Лідер» російського флоту: чому Росія продовжує відкладати проєкт сучасного ескадреного міноносця
Вперше про перспективний ескадрений міноносець проєкту 23560 «Лідер» заговорили в 200
22:37
20-Чер-2021
Військово-морські навчання Україна-НАТО як кістка в горлі для Росії
Активна співпраця України з НАТО лякає і насторожує офіційну Москву. І цьому є дуже п
22:08
18-Чер-2021
У Чорноморському регіоні НАТО проводить багатонаціональне навчання, в яких візьме участь і Україна
Такі спільні навчання - це ще один важливий крок і головний захід, спрямований на наб
22:41
14-Чер-2021
В НАТО оголосили, що Україна отримає членство через ПДЧ
Лідери НАТО схвалили комюніке за підсумками брюссельського саміту Альянсу.
Коп
16:12
14-Чер-2021
Уламки імперії: як випускники російської розвідшколи псують авторитет своїх «дідів»
З кожним роком секретні операції спецпідрозділів Росії стають все більш відомими. Іст
20:48
12-Чер-2021
Нові два українських видання про країни Африки
Навесні 2021-го побачили світ книги Юрія Косенка «Сомалійські прислів'я мовою оригіна
18:56
11-Чер-2021
Чому сказилася Росія через напис "Героям слава!" на формі української збірної
УЄФА пішов на поводу у Росії і намагався заборонити гасло "Героям слава!" на формі ук
11:48
11-Чер-2021
Як працюють вакцини від COVID-19 та чи варто їх боятися. Вісім запитань до імунолога
1. Чому у вакцин виникає побічна дія і якою вона може бути?
Вакцина спричиняє
09:42
11-Чер-2021
Центр стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки: як псевдоукраїнські медіа маніпулюють громадською думкою
Центр стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки проаналізував три пропагандис
15:56
10-Чер-2021
Безпека держави напряму залежить від захищеності її інформаційного та кіберпростору
Сьогодні Служба безпеки України реалізує весь комплекс заходів для інформаційної та к
Усі новини


реклама партнерів: