Типи тактичного одягу для військовослужбовців
Держава забезпечує військовослужбовців необхідним комплектом одягу, зокрема, завдяки допомозі західних партнерів. Але часто людям на передку потрібне більш якісне спорядження, адже від нього може залежати життя та успіх виконання бойової місії.
Що входить до тактичного одягу військовослужбовців
Міністерство Оборони встановило чіткий перелік одягу, який потрібен кожному військовому. До нього не входять такі дрібні, але важливі речі, як, наприклад, тактичний ремінь чи розвантажка, тому в деяких випадках їх доводиться докуповувати самостійно. До обов’язкового комплекту тактичного одягу включили:
- спідню білизну з бавовни або іншого матеріалу з такими ж властивостями;
- спеціальні тактичні шкарпетки з посиленою підошвою та додатково повсякденні;
- футболку, яка здатна швидко випаровувати піт та облягати тіло;
- термобілизну для стану спокою та для активного руху, окремі комплекти;
- тактичні куртки та штани з піксельним принтом і водовідштовхувальними властивостями;
- головні убори відповідно сезону — панами, балаклави, шоломи, шапки;
- тонку флісову кофту з хорошим зберіганням тепла;
- тактичні чи звичайні ремені з надійними пряжками.
З цього одягу потрібно скласти літній, зимовий та демісезонний комплект. Колір визначають залежно від правил частини, де служить військовий, та поставленого завдання. Головна вимога до кожної речі — бути точно по розміру та не натирати. Також потрібно підібрати тактичні рукавиці, окуляри, підсумки.
Як вибрати тактичний одяг для військових
До тактичного одягу висувають дуже багато вимог, адже військовослужбовцям доводиться працювати в критичних умовах. Дуже часто немає можливості замінити зношену екіпіровку чи навіть поправити незручно розміщений елемент. Тому спорядження вибирають за наступними правилами:
- Має бути лише спеціальний тактичний одяг, розроблений провідними вченими. Навіть спідня білизна потрібна з особливих матеріалів, які не загинаються, не накопичують піт та не натирають.
- Верхній одяг роблять з особливим просоченням, яке відштовхує воду та добре зберігає внутрішню температуру.
- Бажано вибирати моделі з мінімальною кількістю застібок та без шелестких елементів, які можуть привернути увагу. За потреби боєць зможе звільнитися від зайвого навантаження за декілька рухів.
- Тільки якісні тканини, які не спричинятимуть алергічної реакції, не фарбуватимуть та не сядуть після прання. Краще один раз заплатити трохи дорожче.
- Має бути якісна фурнітура, адже в польових умовах немає можливості проводити дрібний ремонт. Кожна частина має бути надійною та витривалою.
- Бажано наявність вогнетривкості, яка в бойових умовах може зберегти життя.
Розмірна сітка у різних виробників може не збігатися. Тому вибирати потрібно за конкретними мірками. Бажано, щоб мірки знімала досвідчена людина, бо самому зняти їх з себе практично неможливо.