Як правильно доглядати за спортивним одягом?
По завершенню інтенсивного тренування спортивний одяг стає вологим від поту. Умови його використання потребують особливого ставлення до екіпірування. Грамотне прання, прасування та зберігання допоможуть зберегти яскравість та міцність речей протягом тривалого часу.
Можна купити спортивний одяг від перевірених виробників в інтернет-магазині Casual Sport. Однак навіть продукція зі зносостійких матеріалів потребує відповідального ставлення, інакше доведеться швидко шукати заміну. Тому слід розібратись з основними рекомендаціями по догляду за костюмами та іншим екіпіруванням.
Прання
Функціональний спортивний одяг зазвичай виготовляють з поліестеру або трикотажної тканини. Це дозволяє прати його в пральній машинці, хоча попередньо слід ознайомитись з рекомендаціями від виробника, зазначеними на етикетці. Загальні поради щодо прання спортивних речей включають наступні моменти:
-
Дотримання температурного режиму, типу прання та віджиму, вказаних виробником.
-
Роздільне прання кольорових та білих речей, щоб уникнути фарбування.
-
Використання дбайливого режиму в холодній воді (30-40 градусів).
-
Відсутність відбілювача та пом’якшувача тканини.
-
Застосування спеціального порошку або гелю, розробленого для делікатних тканин.
-
Відсутність віджиму та мінімальна кількість обертів барабана.
Після прання спортивні речі рекомендується сушити природним шляхом. Вони не витримують впливу високої температури, тому не варто намагатись прискорити висихання, розміщуючи їх на батареї, обігрівачі або сушарці для рушників. Приміщення, де сушиться одяг, має добре провітрюватись та не перебувати під прямим впливом сонячних променів.
Зберігання спортивного одягу, коли він не використовується
Коли настають холоди, футболки, топи, кросівки та інші речі для занять спортом у теплу погоду відправляються до шафи, чекати наступного сезону. Однак недостатньо просто відправити їх на зберігання, перед цим необхідно виконати декілька процедур, щоб одяг залишився у гарному стані в потрібний момент:
-
Прання. Вологий від поту одяг не слід відправляти на зберігання, тому що він стане джерелом накопичення бактерій та неприємного запаху.
-
Якісна сушка. Вологі речі, які не були висушені після прання, стануть причиною появи плісняви.
-
Пакування. Спортивний одяг зберігають в тіні, в місцях, захищених від сонячних променів та потрапляння пилу. Краще використовувати коробки або контейнери, але відмовитись від пластикових мішків через утворення конденсату.
-
Вентиляція. Одяг, який знаходиться в закритих місткостях, слід час від часу діставати звідти для провітрювання.
-
Структуризація. У шафі має бути окреме місце для розміщення спортивних костюмів на вішаках, полиця для взуття, інших речей.
Виробники побутових засобів випускають спеціальні порошки та інші компоненти, розроблені спеціально для спортивного одягу. Вони допоможуть зробити так, щоб речі для занять спортом тривалий час зберігали яскравість кольорів, не розтягувались через інтенсивне використання або надмірну вологість.
Спортивний одяг варто грамотно використовувати, але для довгої експлуатації вибирають речі від перевірених виробників. В інтернет-магазині Casual Sport можна замовити продукцію від іменитих брендів Columbia, Puma, Alpha Industries та інших, які спеціалізуються на створенні саме цієї категорії одягу. Оригінальні товари разом з правильним доглядом гарантують зручність під час тренувань, відсутність розтягування та інших проблем.