реклама партнерів:
Головна » Безпарковий Київ - близькі реалії

Безпарковий Київ - близькі реалії


Коментарі: 0 Довкілля

Допомога проекту Європейської України - благодійний внесок
ваша підтримка важлива для незалежного видання
стань патроном
22 грудня у Києві, по вулиці Уманській у Солом’янському районі, відбудеться мітинг на захист парку, в якому, на думку громадськості, розпочато незаконну забудову.
Рішенням Київради від 15 квітня 2004 року було затверджено проект відведення та передано релігійній громаді Української Православної Церкви (Московського Патріархату) парафії Преподобного Сергія Радонезького у Печерському районі м. Києва у довгострокову оренду на 15 років земельну ділянку площею 1,30 га для будівництва храмового комплексу по вул. Уманській, 14 у Солом’янському районі.
4 жовтня 2007 року на місці ділянки, котра розташована просто посеред парку «Першотравневий» і перерізає його посередині забудовниками було встановлено паркан, 5 жовтня Солом’янською районною адміністрацією був виданий припис на призупинення спорудження паркану в зв’язку з масовими протестами місцевих жителів, але він був проігнорований, і спорудження продовжилося. 26 листопада 2007 року на ділянку завезли техніку і 27 листопада почали зрізати дерева. Зараз на ділянці повним ходом іде підготовка до закладення фундаменту. Очевидно, метою забудовників є якнайшвидше закладення фундаменту і його «освячення», щоби здобути додатковий аргумент проти зупинення будівництва – адже «вже закладено церкву», щоб мати змогу перевести конфлікт з чисто правової площини в релігійну.

Жителі влаштовували пікети забудови, про що завчасно подали заявку в місцеве відділення міліції, але зіткнулися з агресією з боку охорони забудови – кількох людей, в тому числі жінок, пенсіонерів, було побито, людей виштовхували на проїжджу частину, погрожували.

Слід сказати, що крім ділянки під «храмовий комплекс» у парку поруч відведено ще три ділянки, хоча тимчасово будівництво їх призупинено. Реально воно ще не розпочиналося, але як тільки буде остаточно дане зелене світло спорудженню церкви, одразу ж почнеться і забудова інших ділянок, отже, від парку залишиться добре якщо дві третини. А це єдині «зелені легені» мікрорайону, в якому і так постійні пробки на Чоколівському проспекті і на мосту через залізницю спричиняють неймовірну загазованість. Крім того, поруч протікає річка Либідь, і вирубка дерев призведе до надмірної кількості підземних вод, що створить небезпечну ситуацію для залізниці, що проходить поруч і навколишніх будинків.

Вже те, що парафія Печерського району отримує ділянку під будівництво церкви в Солом’янському районі викликає багато запитань.

Забудовники діють з численними серйозними порушеннями – наприклад, вони не мали права розпочинати будівництво, поки не будуть проведені громадські слухання. Їх так і не було. Хоча була спроба сфальсифікувати їх, і начебто райадміністрація має таємничий «протокол» цих слухань, хоча отримати його копію ініціативній групі мешканців так не вдалося.

12 грудня 2007 року Управління з контролю за використанням та охороною земель у м. Києві та Київській області розглянуло лист Київської природоохоронної прокуратури щодо проведення перевірки правомірності відведення земельної ділянки по вул. Уманській, 14. Воно визначило, що проект відведення земельної ділянки розроблений у порушення вимог Земельного кодексу, Законів України «Про основи містобудування», «Про планування та забудову території» тощо та з іншими серйозними порушеннями.

19 грудня на сесії Солом’янської районної ради м. Києва розглядалося питання про заборону будівництва на всіх чотирьох ділянках в парку «Першотравневий» і направлення відповідного рішення в Київраду. Депутати Блоку Черновецького демонстративно залишили залу, питання підтримано не було. В тому числі позитивному вирішенню цього питання всіляко опирався і протидіяв особисто голова Солом’янської держадміністрації Сидоров, мотивуючи це тим, що будівництво вже розпочалося (!).

Оскільки місцева влада не реагує належним чином на висновки відповідних органів та постійні звернення мешканців про незаконність забудови, 22 грудня 2007 року о 11.00 навпроти забудови, біля будинків 25-27 по вулиці Уманській у Солом’янському районі відбудеться мітинг на захист парку.

Контактна особа: Пономарьов Роман, тел. 80632785593
Джерело: www.civicua.org

QR-код посилання на сторінку
Скористайтеся програмою для сканування штрих-кодів на телефоні.

Коментарі

avatar

Останні новини

18:49
27-Лис-2022
Німеччина надала Україні нову партію військової допомоги
Західні партнери продовжують надавати військову допомогу Україні, яка протистоїть рос
20:06
26-Лис-2022
На Чернігівщині вшанували пам’ять жертв голодоморів в Україні
Вранці 26 листопада біля пам’ятного хреста жертвам Голодомору-геноциду 1932-1933 рокі
17:30
26-Лис-2022
Це не налазило на голову... Ви знаєте, що ваш Ющенко - фашист?
- Ви знаєте, що ваш Ющенко - фашист? - питала мене жінка у барвистій хустці з помаран
15:02
26-Лис-2022
З російського полону звільнили ще дев’ятьох українських військових та трьох цивільних
#нашівдома
"Черговий обмін полоненими. Нам вдалося звільнити 12 наших людей. С
14:45
26-Лис-2022
Подали електрику в Херсон
У звільнений ЗСУ Херсон подали електрику.
Про це повідомляє заступник голови О
19:00
25-Лис-2022
26 листопада запали свічку в пам’ять жертв голодоморів в Україні
26 листопада закликаємо запалити свічку на підвіконні Вашого дому в пам’ять жертв Гол
11:27
25-Лис-2022
Чому варто обирати відпочинок та оздоровлення в санаторіях Трускавця?

Трускавець – невелике місто, яке знаходиться в екологічно чистій зоні Прикарпаття.

18:27
24-Лис-2022
Постраждало від обстрілів адміністративне приміщення Вишгородського історико-культурного заповідника
Ворожа ракета, яка вчора, 23 листопада, прилетіла у будинок у Вишгороді, зруйнувала й
17:02
24-Лис-2022
Виконком Одеської міськради хвалив рішення про демонтаж пам’ятників Катерині та Суворову
Виконком Одеської міської ради сьогодні, 24 листопада, підтримав проєкт рішення про д
16:49
24-Лис-2022
Повернуто з російського полону 50 українських воїнів
Черговий обмін полоненими - #нашівдома.
Сьогодні вдалося повернути з російсько
Усі новини