Містобудування у Чернігові: найближча перспектива
![](http://eu-ua.moy.su/_nw/58/s76302.jpg)
На цей час завершуються роботи по топографо-геодезичному зніманню для складання плану масштабу 1:500 забудованої території в м. Чернігові (територія колишньої фабрики ПОВ). Роботи виконуються для визначення місця пробивки вулиці, що з’єднає район «Шерстянки» з центральною частиною міста. Також проводиться робота по категоруванню об’єкту для формування інформаційної бази містобудівного кадастру на основі геоінформаційної системи (програма Arc View) (завершені роботи зі створення комплексної системи захисту інформації в автоматизованій системі класу «1»).
Згідно з договорами, укладеними управлінням архітектури та містобудування міської ради з Українським державним науково-дослідним інститутом проектування міст «Діпромісто» (м. Київ), спеціалістами останнього проводяться роботи по проектам «Детальний план території. Функціонально-планувальна організація лісопарку «Ялівщина» та «Детальний план території. Функціонально-планувальна організація лісопарку «Кордівка» з міським парком». Прийняття вищезазначених містобудівних документів дало можливість пожвавити процес залучення інвестицій у містобудівну галузь міста.
Як етап реалізації цих проектів, Українським державним проектним лісовпорядним виробничим об’єднанням «Укрдержліспроект» (м. Ірпінь) виконані польові і камеральні роботи з розробки «Проекту організації території, охорони, відтворення та рекреаційного використання природних комплексів в місті Чернігові».
Спеціалістами дочірнього підприємства «Старожитності Полісся» державного науково-дослідного центру «Охоронна археологічна служба» Інституту археології Національної академії наук України виконано археологічне обстеження з шурфуванням території урочища «Ялівщина» для визначення меж археологічних пам’яток.
На найближчу перспективу планується забудова 2-го та 3-го мікрорайонів житлового масиву "Масани". За рахунок коштів інвесторів наразі проводяться проектно-пошукові роботи із забудови 2-го мікрорайону житлового масиву «Масани».
У поточному році найважливішими завданнями у сфері містобудування та архітектури залишаються завершення виконання робіт по проектам «Детальний план території району Лісковиця", "Програми комплексної реконструкції кварталів застарілого житлового фонду".
Як повідомлялося раніше, на даний час завершені роботи по проектам "Містобудівне обґрунтування функціонально-планувальної організації 5-го житлового району у складі Детального плану території району П'яти Кутів" та "Детальний план території району П'яти кутів". Проект "Детального плану території району П'яти кутів" впродовж року буде винесений на розгляд сесії міської ради.
Важливими питаннями для життєдіяльності міста є також виконання моніторингу Генерального плану міста та коригування грошової оцінки земель міста.
За інформацією управління архітектури та містобудування міської ради