реклама партнерів:
Головна » 2009 » Червень » 26 » Чернігівщина. Почнемо з культури соціального партнерства. Фото

Чернігівщина. Почнемо з культури соціального партнерства. Фото


2009 » Червень » 26
Коментарі: 0 СОЦІУМ

Допомога проекту Європейської України - благодійний внесок
ваша підтримка важлива для незалежного видання
стань патроном
Днями в м. Борзні відбулося спільне засідання навчально-методичної ради по навчанню профспілкових кадрів і активу Федерації профспілкових організацій (ФПО) Чернігівської області та Борзнянської районної громадської ради по координації діяльності профорганізацій (далі – координаційна рада) за участю голів Борзнянської районної державної адміністрації та Борзнянської районної ради. Планове засідання ради було вирішено провести саме в Борзні з огляду на ефективну роботу місцевої координаційної ради і високий рівень співпраці з місцевими органами влади.
Засідання відбулося в приміщенні Борзнянської райдержадміністрації, де профспілкових лідерів області прийняли її голова – Володимир Бикович та голова Борзнянської районної ради Анатолій Хавило. У своєму виступі Володимир Бикович докладно розповів про спільну роботу владних структур і профспілок в районі: „Я, як голова райдержадміністрації, взяв собі за правило завжди запрошувати профспілкових лідерів району на всі засідання, наради, колегії та ін. Будь-хто з голів районних комітетів профспілок може підтвердити, що мої двері завжди для них відкриті. Я радий, що мені доводиться працювати з Валентиною Тесленко – самовідданим та небайдужим головою координаційної ради, лідером профспілки освітян району, депутатом районної ради. Можу сказати з досвіду: якщо десь образили людину, вона це так просто не залишить, прийде до мене і не піде доки ми разом не вирішимо проблему. І це правильно. Не можна допускати напруження в такій важливій справі, як управління районом, адже люди, яким треба дивитися в очі кожного дня живуть поруч. Залучаючи до цього процесу профспілки, ми враховуємо інтереси громадян, краще їх розуміємо”.
Щодо економічної ситуації в Борзнянському районі, то виглядає вона досить добре. За підсумками 2008 року район посів перше місце в області за економічними показниками. За 5 місяців цього року за більшістю параметрів спостерігається позитивна динаміка, бюджети усіх громад перевиконуються. Зарплата державним службовцям та освітянам виплачується вчасно і в повному обсязі. Всі сільськогосподарські угіддя задіяні у виробництві продукції, в районі немає занедбаних земель. Наразі основні зусилля районної влади направлені на збереження перспективи українського села – тваринницької галузі. Вже зараз на Борзнянщині будується декілька тваринних господарств, зокрема молококомплекс в с. Комарівка на 6000 голів, який стане найбільшим в Європі. Звичайно проблем вистачає, але в районі проводиться серйозна робота з інвесторами, сільськими радами, громадськістю, профспілками, що і забезпечує в підсумку результат.
За словами голови райдержадміністрації покращується медичне обслуговування громадян. За останній рік придбано 3 нові машини швидкої допомоги. Зараз кожна дільнична лікарня має автомобіль, а в с. Комарівка відкрилася сучасна дільнична лікарня, яка будувалася близько 20 років.
Голова Борзнянської районної ради Анатолій Хавило, привітавши профспілкових лідерів на Борзнянській землі, запевнив в готовності працювати спільно з усіма здоровими силами району, в т.ч. профспілками на розбудову району і покращення становища працюючих громадян.
В своєму виступі голова Федерації профспілкових організацій Чернігівської області Микола Богдан торкнувся найбільш болючих соціально-економічних проблем, зокрема залишається складною ситуація на промислових гігантах м. Чернігова, потребує вирішення проблема з виділенням коштів на будівництво доріг в області та ін. Микола Богдан коротко окреслив ситуацією з колективним трудовим спором між Федерацією профспілок України (ФПУ) і Урядом. Наразі, Кабінет міністрів зволікає з укладанням відповідної угоди щодо виконання вимог ФПУ, визнаних примірною комісією правомірними. Окрім того лідер профспілок області зупинився на необхідності активізації роботи міських і районних координаційних рад за прикладом Борзнянського району.
Валентина Тесленко, як голова Борзнянської районної громадської ради по координації діяльності профорганізацій, в загальних рисах проінформувала про роботу очолюваної нею структури: “Засідання координаційної ради проводиться регулярно, а після кожного засідання ради Федерації профспілкових організацій Чернігівської області ми обговорюємо, яким чином на районному рівні можна втілити прийняті рішення. Координаційна рада постійно працює над власними пропозиціями до перспективних планів розвитку району та вносить їх на обговорення в органи місцевої влади”.
Петро Чорнорот, заступник голови Федерації профспілкових організацій Чернігівської області, голова навчально-методичної ради по навчанню профспілкових кадрів і активу ФПО, відзначив професійну і по-доброму “бойову” позицію Борзнянської координаційної ради профспілок, також активну участь в організації заходів профспілкової освіти. “Головне – в діяльності профспілки знайти золоту середину, щоб врахувати інтереси усіх сторін соціального діалогу. В Борзнянському районі це чудово вдається”.
Йосип Райчинець голова обласної організації профспілки працівників лісового господарства підняв питання і знайшов підтримку у голови райдержадміністрації про недопущення скорочення працівників у місцевому лісгоспі.
Директор Навчально-методичного центру профспілок Ірина Дорожкіна запропонувала організувати на базі Борзнянської координаційної ради школу профспілкового активу. На її думку це зробить профспілкову освіту більш доступною для профлідерів району, яким не просто відлучитися на декілька днів від роботи і приїхати на семінар до НМЦ профспілок в Чернігів. За задумом Ірини Дорожкіної, викладачі Центру проводитимуть семінари і тренінги для профспілкового активу, за погодженням з координаційною радою, безпосередньо в Борзні раз на 2 місяці.
В рамках робочої поїздки, профспілкові лідери відвідали пам’ятні місця Чернігівської області, з якими пов’язані героїчні, зворушливі і трагічні події нашої історії: національний заповідник „Батурин – гетьманська столиця”, Меморіал Героям Крут, Музей-садибу Миколи Куліша „Ганнина пустинь”. Особливо яскраве враження залишив відновлений Батурин з його цитаделлю, палацом Кирила Розумовського, музеями і пам’ятками. Місто має неповторну ауру і величезну енергетику. І хоча за триста років, починаючи з трагічного 1708, з Батурина вивезли все, а що не змогли вивезти – зруйнували, та залишилась земля, від якої черпали наснагу наші гетьмани, і вклонитися якій щорічно приїздять тисячі чоловік з усіх куточків України.
В сьогоднішній час, коли ціле покоління наших громадян втрачає ціннісні орієнтири і моральні принципи профспілка повинна залишатися тією організацією, яка не тільки забезпечує представництво і захист інтересів людей найманої праці, а й сприяє культурному розвитку своїх спілчан.

Віталій Копиш, провідний спеціаліст навчального відділу підприємства “Навчально-методичний центр” Федерації профспілкових організацій Чернігівської області

QR-код посилання на сторінку
Скористайтеся програмою для сканування штрих-кодів на телефоні.


Коментарі

avatar

Останні новини

19:59
05-Квіт-2021
У Чернігові помолилися за загиблих у березні Захисників України
5 квітня в Чернігові у Козацькому кафедральному соборі святої великомучениці Катерини
17:17
04-Квіт-2021
ЄС запроваджує подальші санкції за серйозні порушення прав людини у світі
Рада ЄС ухвалила рішення про введення обмежувальних заходів проти одинадцятьох осіб і
17:09
04-Квіт-2021
За підтримки Європейського Союзу до Всесвітнього дня води в Україні відкрили сучасну лабораторію моніторингу вод
У Всесвітній день води Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України ур
17:06
04-Квіт-2021
Літературний диліжанс «Світ пригод Кракатунчика»
Днями успішно пройшла Всеукраїнська акція «Книга єднає країну!» з нагоди Всеукраїнськ
16:42
04-Квіт-2021
870 років із часу народження князя Ігоря Святославича
2 квітня 1151 року, 870 років тому, народився Ігор Святославич – князь із роду Ольгов
20:14
03-Квіт-2021
Війна на Донбасі: під Шумами загинув український воїн
Сьогодні, 3 квітня, неподалік населеного пункту ШУМИ, що в районі відповідальності оп
17:48
31-Бер-2021
«Ми слухаємо Хомчака. Треба валити з цієї країни» - Анна Колісник народний депутат від «Слуга Народу»
На вчорашньому засіданні Верховної Ради у сесійній залі народна депутатка від "Слуги
14:48
31-Бер-2021
Феномен Миколи Міхновського обговорили у Чернігові
30 березня у Чернігові в Обласному молодіжному центрі відбулася онлайн-гутірка «Микол
16:22
30-Бер-2021
Про інформаційну війну, ботоферми, Telegram-канали та інші виклики сучасності від представника Департаменту кібербезпеки
Начальник управління Департаменту кібербезпеки СБУ Ілля Вітюк в ексклюзивному інтервю
16:50
27-Бер-2021
Точка зору: Постать Стефана Яворського в політиці деколонізації України
Останнім часом в місті Ніжин на Чернігівщині активізувалася дискусія щодо логічного з
Усі новини