реклама партнерів:
Головна » 2009 » Липень » 31 » Заява Рівненської єпархії УПЦ КП з приводу наміру московського патріарха Кирила відвідати місто Рівне та Городоцький монастир

Заява Рівненської єпархії УПЦ КП з приводу наміру московського патріарха Кирила відвідати місто Рівне та Городоцький монастир


2009 » Липень » 31
Автор: Черняков
Коментарі: 1
Переглядів: 2185
Церква та суспільство


Як стало відомо з засобів масової інформації Української Православної Церкви Московського Патріархату під час перебування Московського патріарха Кирила в Україні він має намір відвідати Свято-Воскресенський собор Рівного та Свято-Миколаївський монастир у Городку.
Воскресенський собор спільно використовується для богослужінь громадами обох патріархатів: верхній храм належить Київському Патріархату, а нижній – Московському. Відносно новозбудованого Городоцького монастиря, то цей храм УПЦ КП є повністю оточений будівлями монастиря Московського Патріархату!
Минулими роками представники Рівненської єпархії Московського Патріархату неодноразово піднімали питання про передачу верхнього храму Воскресенського собору їхній Церкві, та до останнього часу міжконфесійні стосунки між громадами були локалізовані. Хоча були вимоги до Київського Патріархату на зразок: «збудували Покровський собор – віддайте нам Воскресенський!», але громадськість Рівненщини, місцева влада та судові органи залишали це питання незмінним.
На початку 90-х років ХХ ст., коли спостерігалося протистояння віруючих Київського і Московського Патріархатів, верхній храм Воскресенського собору був законно відстояний громадою, яка свідомо підтримала створення Помісної Української Церкви – Київського Патріархату. Віруючі, які залишися у підпорядкуванні Московського Патріархату з того часу мали безперешкодну можливість відправляти свої духовні потреби у нижньому храмі.
З початку тих же 90-х років віруючі Київського Патріархату, яких не міг вмістити невеликий Воскресенський собор, почали будувати в Рівному великий Свято-Покровський храм. У 2001 році його було освячено. Віруючі ж Московського Патріархату довго не хотіли будувати собі нових храмів в Рівному, спекулюючи на проблемі, мовляв, «немає де молитися, стоїмо на подвір’ї Воскресенського собору, бо розкольники не віддають нам верхній храм!». Лише в останні вісім років представники Московського Патріархату почали активніше будувати храми у житлових районах Рівного і на сьогодні в місті є не менше 10 храмів Московського Патріархату!
І ось в Україну прибуває Московський патріарх Кирил. У програмі візиту патріарха в Україну з 27 червня по 5 серпня, яку опубліковано на офіційному сайті УПЦ МП, не вказується про прибуття патріарха Кирила до Свято-Воскресенського собору Рівного. А на офіційному сайті Московської Патріархії зазначено, що патріарх Кирил відвідає Рівненський Свято-Воскресенський собор 2 серпня: «17.00 – прибуття преси, 17.30 – відвідання собору». Тут наглядно проглядається лукавство, бо всі представники Московського Патріархату в Рівному та місцева влада знають про цей візит і готуються до нього.
Проукраїнські політичні партії, рухи та громадські організації Рівненщини у своїх зверненнях до вищої та місцевої влади поставили вимогу застерегти патріарха РПЦ Кирила від відвідування Свято-Миколаївського Городоцького монастиря та Свято-Воскресенського собору Рівного під час його візиту в Україну. Ці вимоги були зроблені для того, щоб запобігти провокаціям та конфліктам на міжконфесійному ґрунті, які можуть бути під час відвідин собору й монастиря. Будь-кому стає зрозумілим, що не застерігаючи про небезпеку відвідин храмів Рівненщини, на які мають претензії різні конфесії, місцева влада сама бере на себе відповідальність за наслідки цих відвідин.
Напередодні голова Рівненської обласної адміністрації Віктор Матчук у прямому ефірі телеканалу "Рівне-1" звернувся до жителів Рівненщини із закликом «бути толерантними під час перебування на Рівненщині Святішого Патріарха Московського та всієї Русі Кирила», знову замовчавши про заплановане відвідування патріархом Кирилом Воскресенського собору Рівного.
Також стають незрозумілими недопрацювання чи свідоме ігнорування відповідних управлінь Рівненської обласної адміністрації, щодо об’єктивної оцінки візиту патріарха Кирила в Україну. Це призводить до однобічних та необ’єктивних заяв голови адміністрації В. Матчука відносно мети візиту Московського патріарха. Вже в перший день перебування патріарха Кирила в Україні увесь світ однозначно оцінив його візит як політичний, але прикритий пастирськими почуттями, паломницьким інтересом та службовими обов’язками.
Враховуючи усе вищевикладене, прес-служба Рівненської єпархії УПЦ Київського Патріархату, на підставі звернень та заяв Священноначалія Київського Патріархату, робить власну заяву:
Ніхто не ставить під сумнів, що, як предстоятель Російської Православної Церкви, патріарх Кирил має право відвідувати підпорядковані йому церковні формування, єпархії, монастирі та храми в Україні, зустрічаючись зі своїми вірними.
Відвідання патріархом Кирилом Свято-Воскресенського собору Рівного та Свято-Миколаївського монастиря у Городку, на території якого діє храм Київського Патріархату та відносно яких виникали чи досі залишаються суперечки, вважаються Рівненською єпархією УПЦ КП відверто провокаційними, а запланована присутність біля цих храмів тисяч прихожан Московського Патріархату є проявом тиску та залякуванням як вірних Київського Патріархату, так і місцевої влади. Особливо нас непокоять погрози щодо захоплення Свято-Воскресенського собору та Миколаївського храму агресивно налаштованими представниками Московського Патріархату, як це було, наприклад, в Острозі (2006 р.), та запевнення агресорів у підтримці місцевої влади.
Залишається констатувати, що православне населення Рівненщини, яке прихильне до Київського Патріархату, має природне право захищати свої святині від російських шовіністів, які лише прикриваються православ’ям. Усю відповідальність за негативні наслідки візиту патріарха Кирила на Рівненщину УПЦ Київського Патріархату цілком покладає на місцеву владу, яка сприяє поглибленню міжконфесійних конфліктів. Як справедливо відмітив митрополит Рівненський і Острозький Євсевій на зустрічі з архиєпископом УПЦ МП Варфоломієм у 2006 р.: «Нам чужого не потрібно, але й свого ми не віддамо!».
Закликаємо обласні управління Служби безпеки України та внутрішніх справ з проханням перешкодити запланованим на 2 та 3 серпня антиукраїнським та антидержавним заходам на Рівненщині.

Джерело: прес-служба Рівненської єпархії УПЦ КП

QR-код посилання на сторінку
Скористайтеся програмою для сканування штрих-кодів на телефоні.


Коментарі

avatar
1 dada • 00:41, 01-Сер-2009
Я особисто за УПЦ Московського патріархату. УПЦ КП ведуть себе ганебно. Немає, що пред'явити, то хоч би не позорились...
Хоча ровенці тільки це і вміють робити... angry
avatar

Останні новини

20:36
28-Січ-2020
В Чернігові відбудеться профспілковий мітинг щодо непідтримки антинародних законопроєктів
30 січня 2020 року о 14:00 годині на Алеї Героїв у м. Чернігові (напроти обласної дер
19:03
28-Січ-2020
130-річні роковини ОУН: звитяги минулого і тривоги щодо майбутнього
Завдяки старанням радянської пропаганди у багатьох ще й донині залишилися викривлені
18:04
27-Січ-2020
Бійка у Харкові: п’ята колона піднімає голову
Сьогодні, 27 січня, в Харкові вперше за останні кілька років підняли голову захисники
20:50
26-Січ-2020
У чернігівській "Просвіті" - лекція про Крути
25 січня у приміщенні Чернігівського обласного об’єднання Всеукраїнського Товариства
20:25
26-Січ-2020
Знову втрати на російсько-українському фронті: 2 військових загинули і 2 травмовано
Упродовж поточної доби збройні формування Російської Федерації 12 разів порушили режи
14:39
26-Січ-2020
Ярослав Качинський: Росія атакує там, де бачить слабке місце - як у Криму і на Донбасі
Лідер правлячої партії Польщі "Право і справедливість" Ярослав Качинський заявив, що
18:13
24-Січ-2020
Константинополь не визнає титулів єпископів московського патріархату в Україні
У щорічному виданні Константинопольської церкви Українська православна церква названа
11:09
24-Січ-2020
У Чернігові СБУ викрила антиукраїнського Інтернет-агітатора
Чернігівське Управління СБУ викрило та припинило діяльність місцевого жителя, який по
12:50
23-Січ-2020
Посли миру – лауреати Міжнародної літературної премії миру за 2020 рік
Міжнародний Центр «Незалежне посольство миротворців» (Німеччина, голова міжнародного
12:45
23-Січ-2020
Названі лауреати премії ім. Якова Гальчевського
За багаторічною традицією, яка була започаткована у 1995 році, громадський комітет Вс
Усі новини