реклама партнерів:
Головна » 2019 » Червень » 24 » 22 червня 1941-го. Можливий сценарій початку радянсько-німецької війни

22 червня 1941-го. Можливий сценарій початку радянсько-німецької війни


2019 » Червень » 24
Автор: Журналіст
Коментарі: 0
Переглядів: 342
РІЗНЕ


На світанку 22 червня німецькі літаки бомбардували радянські міста і села – напад Гітлера означав початок німецько-радянської війни. А якби Гітлер цього дня не напав? Цілком можливо, що закуплені в Німеччині за рік до того «Юнкерси-88», «Доньє-215» та «Ме-110» все одно б бомбардували радянські міста. Для чого? Аби інсценувати «провокації» нацистів, через що СРСР був би «змушений» дати достойну відсіч агресору. У підсумку – все одно цього дня мала розпочатися радянсько-німецька війна.

Сьогодні залишається все менше сумнівів щодо підготовки нападу СРСР на Німеччину. Два тоталітарних режими вже два роки нещадно шматували Європу і війна між ними ставала неминучою. Обидва тирани вели складну гру, намагаючись пошити у дурні супротивника. І зібрали біля кордонів величезні військові угрупування, геть непридатні для оборони, але готові до стрімкого ривка на ворожу територію. Головне питання: хто першим нападе і отримає переваги раптовості?

Коли і як готувався розпочати війну Сталін? Питання залишається дискусійним, а документи щодо цього якщо і збереглися в архівах, однак становлять одну із найбільш таємниць Радянського Союзу і в осяжному майбутньому незалежним дослідникам до них не дістатися.

Цікаву гіпотезу, запропоновану Кейстутом Закорецьким, доповнив і розвинув Марк Солонін (обидва – російські історики). Вочевидь, спершу Сталін планував напад на 1942 рік, але потім двічі змінював дати у сторону пришвидшення війни. Приблизно в районі 18 червня він здійснив останні корективи, призначивши старт військового сценарію на …22 червня 1941 року!

Цього дня мало відбутися інсценування бомбардування радянських міст німецькою авіацією. За деякими фактами можна зробити висновок, що на роль жертви готувався білоруський Гродно (саме там в авіаційному полку ввечері 21 червня раптом зняли з винищувачів все озброєння). У відповідь на таку «небачену зухвалість» радянським керівництвом відразу вводиться в дію план прикриття – у повному масштабі, в тому числі з використанням авіації для дій по об’єктам на суміжній території.

23 червня в СРСР оголошується загальна мобілізація. А приблизно за тиждень (1-3 липня 1941-го) – Північно-Західний, Західний, Південно-Західний та Південний фронти переходять у повномасштабний наступ.

Сценарій доволі типовий для того часу: «провокація» польських вояків змусила Німеччину напасти на Польщу, відкривши шлюзи Другої світової війни, а провокаційний обстріл фінів нібито спричинив напад «мирного» Радянського Союзу на Фінляндію наприкінці 1939-го.

22 червня мало стати для Сталіна найважливішим днем всього його життя – він ішов до нього багато років, по крупицях вибудовуючи стратегію так званої «світової пролетарської революції». Як справжній ленінець. А в останній вечір, коли вже все готово для запуску багатошарового сценарію, раптом з’являються якісь перебіжчики з інформацією про напад Німеччини… так, саме 22 червня. Хіба таке можливо? Чи знала коли-небудь історія подібні співпадіння? І як цьому вірити, коли зосередження німецьких військ ще не завершено. Коли половина дивізій Вермахту ще на Заході. Коли чисельність німецької авіації біля кордонів мізерно мала.

Але сталося неймовірне. Гітлер таки напав першим і перехопив сумнівну славу найбільшого злочинця світу. Відтак Адольфу Алоїзовичу дістався весь можливий негатив (цілком заслужено). А от інший злий геній людства залишився «білим і в шоколаді». Якому дехто й досі прагне встановити пам’ятники. Або ж не поспішає прибрати його зображення з водонапірної башти у Новгороді-Сіверському.

Повторимося: наведений сценарій – всього одна з гіпотез. Лише час та додаткові пошуки невгамовних дослідників зможуть підтвердити чи спростувати її. Але схоже, що саме у цю схему найкраще вкладаються навіть найбільш несподівані факти, пов’язані з початком радянсько-німецької війни.

Сергій ГОРОБЕЦЬ,
Український інститут національної пам’яті
QR-код посилання на сторінку
Скористайтеся програмою для сканування штрих-кодів на телефоні.

Коментарі

avatar

Останні новини

18:23
16-Лип-2019
СБУ спільно з іноземними партнерами припинили діяльність потужного хакерського угруповання (відео)
Співробітники Служби безпеки України спільно з партнерами із США припинили діяльність
15:42
16-Лип-2019
Ні – реваншу! КСУ визнав конституційним закон про декомунізацію
Конституційний суд визнав конституційним закон "Про засудження комуністичного та наці
15:38
16-Лип-2019
Парламентські вибори. Чернігівський Рух визначає своє місце в політикумі
Рада обласної організації Народного Руху України обговорила нинішню суспільно - політ
17:56
15-Лип-2019
Вахтанг Кіпіані представив у Чернігові свою нову книгу «Справа Василя Стуса»
Читальний зал бібліотеки ім. М. Коцюбинського був переповнений ущерть. Ледве вистачил
16:11
15-Лип-2019
75 років тому створено Українську Головну Визвольну Раду
15 липня 1944-го створено Українську Головну Визвольну Раду (УГВР), орган політичного
18:39
14-Лип-2019
Експрес курс про правила любительського і спортивного рибальства
КОМУ ДОЗВОЛЕНО ЗАЙМАТИСЯ ЛЮБИТЕЛЬСЬКИМ І СПОРТИВНИМ РИБАЛЬСТВОМ.
Любительський
18:08
14-Лип-2019
ЄС надає додаткову допомогу децентралізації, боротьбі проти корупції
Під час 21-го саміту між ЄС та Україною Європейський Комісар з Європейської політики
18:02
14-Лип-2019
Саміт ЄС-Україна: Євросоюз посилює свою підтримку регіону Азовського моря
Євросоюз збільшив свою підтримку Україні, щоби допомогти зменшити вплив дестабілізаці
16:42
14-Лип-2019
Реванш Портнова: «…сразу после получения правоохранительной власти необходимо провести массовые облавы, обыски и задержания…»
«Ровно через неделю в стране полностью изменится политический ландшафт и несмотря на
15:45
14-Лип-2019
Декларація про державний суверенітет України: внесок чернігівців
16 липня 1990 року Верховна Рада Української РСР конституційною більшістю у 355 голос
Усі новини