Версія для людей з вадами зору
реклама партнерів:
Головна » 5-ий Міжнародний фестиваль «У.Рок»: Мистецтво подолає все! Фото

5-ий Міжнародний фестиваль «У.Рок»: Мистецтво подолає все! Фото


Коментарі: 0 КУЛЬТУРА

Допомога проекту Європейської України - благодійний внесок
ваша підтримка важлива для незалежного видання
стань патроном
Хвилі потужного звука змішувалася з морськими хвилями Чорного моря. Вже уп’яте Міжнародний фестиваль «У.Рок» збирав старих та нових друзів під небом Затоки Білгород-Дністровського району. Вже традиційно потужні акорди розганяють грозові хмари, вичакловуючи силою музики сонячну погоду, на яку покладали надії фестивальники з різних куточків України. Вже і не вдивовижу – мистецькі емоції перемагають погоду.

Музиканти vs зливи
На 5-ому Міжнародному фестивалі «У.Рок» музика лунала увесь день. Дві сцени – денна та вечірня – зібрали майже чотири десятки колективів з усієї України, а також із Естонії, Росії та Італії. Гурти «Русичі», «W.H.I.T.E.» «Skarnemurta», «КаmikaDzeTR» та «Just playing radio» зарядили публіку енергією позитиву. Завдяки розмаїттю стилів, фестиваль привабив поціновувачів різної музики, представників різних субкультур, а також людей різного віку. Прицільне око арт-директора фестивалю Іларіона Лебедєва визначило: цьогоріч наметове містечко збільшилося майже вчетверо. Все більше молодих сімей приїздять на «У.Рок» разом із дітьми, адже одразу за майданчиком фестивалю плюхкотить найчистіше і найлагідніше море, а на березі розташовано дитячий майданчик. У організаторів «У.Рока» вже зріє ідея наступного року влаштувати ще й для дітей окрему розважально-просвітницьку сцену. За словами директора фестивалю Геннадія Гончара, «У.Рок» єднає серця: на мистецькому дійстві люди із близьким світовідчуттям не тільки знайомляться і товаришують, а дехто навіть створює сім’ї. Отож, організатори працюватимуть ще й над сімейним дозвіллям, але то поки що плани.

Літературні слеми на місячній доріжці
Коли ж сходив місяць, ініціативу перехоплювали літератори. Просто на піску або ж на затишному дивані серед стародавніх амфор та вишуканих старовинних підсвічників поети читали вірші. Справжнім витвором мистецтва були черепки, графічно розписані білгород-дністровським художником Ігором Урсулом і розкладені довкола майданчика. Окрім початківців і тих, хто вже відчуває себе на сцені доволі впевнено, поетичне полотно поверху місячної доріжки розстеляли і досвідчені поети, як Олег Короташ та представники угрупування «Ротонда» Вік Коврей та Вано Крюгер. Представник літератури 90-их пан Короташ презентував свою нову збірку "Елегії острова Патмос", підкресливши для молодих поетів важливу істину: участь у конкурсах та слем-битвах не роблять поета поетом, адже перемоги минущі, а Слово – вічне. Словесну естафету підтримали митці слова 2000-их – «ротондівці» поділилися радощами від виходу у світ антології еротичної поезії «Березневі коти». Література настільки захопила фестивальників, що ціла когорта охочих почитати щось зі свого доробку вмовила куратора літературної сцени Анну Гермаш створити ще й майданчик «вільного мікрофону».

Галерея просто неба
Особливістю фестивалю «У.Рок» є його відкритість новим людям та свіжим ідеям. Куратор літературної сцени Анна Гермаш та розпорядниця художньої галереї Ольга Рущак поділилися своїм баченням мистецького дійства – і ось результат: дві нові сцени фестивалю. Ужгородська художниця Ольга Рущак зуміла зібрати по крупинці якнайрізноманітніші жанри образотворчого мистецтва у межах своєї галереї. Живопис, графіка, колажі, художня фотографія, гобелени і прикраси ручної роботи тішили око фестивальників просто на пляжі. По завершенні експозиції кожен із майстрів та художників подарував фестивалю по одному своєму витвору. «Хоч як митцям важко розлучатися зі своїми дітками, та все ж в одному арт-кафе буде створено музей учасників «У.Рока», - зазначила куратор художньої сцени Ольга Рущак, збираючи перші експонати.

…але це ще не все!
Насичену фестивальну програму доповнював нічний кінопоказ артових стрічок та українських короткометражок, неповторне фаєр-шоу, серія ігор з пляжного волейболу, запуски повітряних зміїв, катання на квадрациклах і паріння на водних парашутах, ярмарок прикрас, книг і тисячі й однієї дрібнички. І все це стало можним завдяки титанічній праці дирекції фестивалю та допомозі гарних людей. Та й загалом, лейтмотивом усього мистецького дійства можуть бути слова виконавчого директора «У.Рока» Богдана Нікіруя: «Робіть добро, і воно до вас повернеться!»

Джерело: прес-служба 5-го Міжнародного фестивалю «У.Рок» (інформаційний партнер веб-сайт «Європейська Україна»).







Модуль не активізовано (module is not installed)

Останні новини

18:30
12-Чер-2025
З російської неволі визволено групу важкопоранених і тяжкохворих Захисників
Сьогодні відбувся черговий етап великого обміну полоненими згідно домовленостей у Ста
18:27
10-Чер-2025
Предстоятель звершив освячення престолу та Божественну літургію у Свято-Троїцькому соборі Чернігова
Блаженнійший Митрополит Київський і всієї України Епіфаній 9 червня 2025 року відвіда
21:58
09-Чер-2025
Відбувся перший етап обміну в рамках домовленостей у Стамбулі
Сьогодні розпочався обмін полоненими в рамках домовленостей у Стамбулі. Додому поверт
15:15
03-Чер-2025
СБУ втретє вразила Кримський міст
СБУ провела нову унікальну спецоперацію і втретє вразила Кримський міст — цього разу
21:39
02-Чер-2025
Шанувальник Трампа Навроцький – новий президент Польщі
Кандидат від консерваторів Кароль Навроцький, історик, який створював імідж «крутого
21:03
02-Чер-2025
Делегація рф вимагала захисту УПЦ
Делегація РФ на переговорах у Стамбулі серед умов призупинення війни, поряд з вимогою
Усі новини

Сollaborator