реклама партнерів:
Головна » Чернігів: Правоохоронці взялися за фірму «Вена». Закон чи просто розбірки?

Чернігів: Правоохоронці взялися за фірму «Вена». Закон чи просто розбірки?


Коментарі: 0 Кримінал

Допомога проекту Європейської України - благодійний внесок
ваша підтримка важлива для незалежного видання
стань патроном
На всеукраїнському сайті (Версии.сom) з’явилася інформація про махінації ТОВ «Вена» та ТОВ «Ньювел».
Автори матеріалу стверджують, що проти керівництва двох комерційних структур – ТОВ «Фірма Вена» та ТОВ «Ньювел» - відкрито принаймні три кримінальні справи з боку СБУ, прокуратури за фактами контрабанди, ухилення від сплати податків в особливо великих розмірах і ухилення від банкрутства. Скажімо, тільки за однією справою, порушеною проти директора і бухгалтера «Вени», в державний бюджет не надійшов податок на додану вартість в розмірі 2 625 319 грн.
Коли українці безперервно чують на різних шоу вечірках по телебаченню вислів «тіньова» економіка, зарплата «в конвертах» або хабар готівкою, то мало хто уявляє звідки беруться мільйони й мільйони гривень, доларів, евро в руках спритних ділків.
У першу чергу, це наші з вами кревні, якими ми розплачуємося у численних гіпер- і супермаркетах, які приховують від оподаткування справні обсяги продажу. Звісно не без сприяння податкових та інших контролюючих органів. Більше того, без надійного політичного даху при великих обсягах зловживань тут не буває. Пригадаймо, як напередодні останніх місцевих виборів в місті Чернігові на слуху була так звана «Громадська думка» на чолі з невісткою голови Чернігівської обласної ради Анною Романовою. Скільки цією «громадською» організацією за фінансової підтримки «Вени» здійснено передвиборчих піар-проектів. Один тільки випуск повнокольорової безкоштовної газети тижневика «Экспрессо» накладом біля ста тисяч більше року обійшовся у мільйони гривень.
Щоб робити такі щедрі подарунки чернігівцям потрібні значні надприбутки. Саме їх і забезпечували різноманітні схеми ухиляння від податків і «кришування» на протязі кількох років з боку влади. Це, наприклад, було при «освоєнні» фірмою «Вена» земельних ділянок колишнього Зеленгоспу (а це фактично «Ялівщина») та забезпечення їй монопольного становища на ринку будівельних матеріалів у Чернігові.
Що ж трапилося, що деякими посадовими особами з фірми «Вена» зацікавилися правоохоронні органи? Більш того, справи по окремих її посадових особах потрапили до суду.
Версій може бути декілька.
1. Це – помста партії влади деяким власникам «Вена» за їх тісну співпрацю з політичною партією ВО «Батьківщина» у період 2005-2009 років. Так, декілька посадовців «Вени» були депутатами міської ради за партійними списами БЮТу. Підкреслимо, своїх лобістів фірма «Вена» у складі депутатського корпусі міськради мала також і серед регіоналів і, навіть комуністів.
2. Це – спроба конкурентів фірми «Вена» на ринку будівельних матеріалів у такий спосіб послабити її та протиснутися на чернігівський ринок.
3. Це – внутрішні «розбірки» в першу чергу серед тіньових власників цієї багатопрофільної схованої від очей громадськості структури після провалу проекту «Вибори-2010». Звісно, що призначення керівника проекту ТОВ «Фірма «Вена» 25-річної Анни Романової на штучну посаду заступника міськвиконкому з питань культури, молоді і спорту не варто десятків мільйонів, витрачених власниками «Вени» на вибори.
4. Це – замовне, штучне банкрутство ТОВ «Фірми «Вена» її сателітів за допомогою правоохоронної і судової системи з метою збору і подальшого знищення доказів корупційних і економічних злочинів, як посадових осіб «Вени», так і влади.
Пригадайте, як за допомогою цих же органів безслідно в Чернігові «зникли» скандальний траст «АПЕК», ВАТ «Чернігівський плодоовочевий комбінат і могутня мережа маркетів ПП «Союз», залишивши тисячі ошуканих вкладників, акціонерів і десятки постачальників товарів.
Але ж ми всі розуміємо, що ніщо нікуди не зникає – все вкрадено спритними і добре відомими загалу ділками-бізнесменами.
Варто замислитесь над тим чому власники розрекламованої «Вени» залишались непублічним людьми?
Щоб потім десь вигулькнути у Відні чи Парижі після закінчення усіх цих «розбірок» вже з чесно заробленими кревними мільйонами.
5. І нарешті, може влада вирішила не на словах, а на ділі почати боротися з «тіньовою» економікою і таким чином збільшити надходження до бюджету щоб підвищити бюджетникам зарплату і пенсії пенсіонерам.

Будь-яка з цих версій має рацію. А можливо, ще й комбінацію декількох з них.
Головне для кожного з нас, щоб ціни в Чернігові в гіпер- і супермаркитах і інших так званих маркетах, де продається головним чином усе закордонне і часто-густо контрабандне, нарешті знизилися…

Сергій Соломаха
Джерело: прес-служба Чернігівської обласної організації УНП.

Факти розслідувань махінацій «Вени» оприлюднені на сайті «Версии.com Фабрика аналітики»: http://www.versii.com/news/229062/Модуль не активізовано (module is not installed)

Останні новини

20:41
14-Квіт-2024
У Києві перевірять законність розміщення церков Московського Патріархату на 73 земельних ділянках
У столиці перевірять законність розміщення на 73 комунальних земельних ділянках храмі
20:18
13-Квіт-2024
В Естонії планують визнати РПЦ терористичною організацією
Міністр внутрішніх справ Естонії Лаурі Ляенеметс має намір запропонувати парламенту к
21:38
11-Квіт-2024
Росіяни системно знищують нашу енергетичну систему
Це частина геноцидних практик- атаки на критичну інфраструктуру.
Ми повинні ак
20:45
10-Квіт-2024
Масована атака на Харківщину - троє загиблих, серед них дитина
Удар по Липцях, посеред дня росіяни атакували продуктовий магазин та аптеку, там здій
08:49
09-Квіт-2024
Жовтнева: в одному з сіл Чернігівщини залишили комуністичну назву вулиці
До 27 квітня цього року завершується другий етап очищення публічного простору від сим
19:19
08-Квіт-2024
Який смартфон придбати у 2024 році?

Сучасний ринок смартфонів пропонує величезну кількість різноманітних моделей, здат

17:23
08-Квіт-2024
На росії вигорів ракетний корабель «сєрпухов» ― деталі пошкоджень
7 квітня 2024 року на території військово-морської бази ворога у місті балтійськ калі
21:38
07-Квіт-2024
Заява НРУ щодо підняття акцизних ставок на пальне
ЗАЯВА
Політичної партії “Народний Рух України”
щодо
19:50
07-Квіт-2024
Сирський та Умєров ознайомилися із новітніми розробками від українських виробників
Головнокомандувач ЗС України , генерал-полковник Олександр Сирський: "У плануванні оп
20:51
06-Квіт-2024
Україна уразила 14 літаків РФ? Які дрони поцілили в російські аеродроми?
Масова атака дронами по території Росії: зокрема по військових аеродромах Морозовськ,
Усі новини