реклама партнерів:
Головна » Чим корисний виноград

Чим корисний виноград


Коментарі: 0 РІЗНЕ

Допомога проекту Європейської України - благодійний внесок
ваша підтримка важлива для незалежного видання
стань патроном
Про цілющі властивості цієї ягоди було відомо давно. За Біблією, першим рослиною, висадженим на схилах гори Арарат після потопу, був саме виноград.
Ще греки й римляни, які жили до нашої ери, застосовували лікування виноградом для відновлення сил і поліпшення обміну речовин. Стародавні люди використовували виноград проти ангіни, виразок в роті і кровохарканні. Виноград і його сік уже в ті часи були відомі як прекрасний сечогінний (у ньому до 70-80 відсотків води, що містить розчинені цукри, кислоти вітаміни й солі), проносне (завдяки вмісту глюкози), загальнозміцнюючий і відхаркувальний засіб.
До речі, остання властивість винограду пояснюється кислотами, що містяться в ягодах. Вони злегка дратують дихальні шляхи, через що полегшується відділення мокроти і пом'якшується кашель. Так, сорт «Ізабелла» рекомендують для лікування катарів дихальних шляхів, а мускат олександрійський - при запаленнях горла. А сушений виноград, тобто ізюм, служив смачною таблеткою при захворюваннях легенів, печінки і нирок.
В цій унікальній ягоді міститься велика кількість мікроелементів і легкозасвоюваних мінеральних солей (цинк, кальцій, залізо, мідь, марганець, магній). Особливо багато в ній калію, тому пройти курс лікування виноградом потрібно насамперед сердечникам. Він рекомендується і людям, страждаючим недокрів'ям, оскільки збільшує кількість еритроцитів і підвищує рівень гемоглобіну, а також нормалізує співвідношення між клітинами крові і стимулює кровотворну функцію кісткового мозку.
У медичних цілях виноград використовується починаючи від шкірки і закінчуючи листям. Наприклад, дуже корисний і поживний сік винограду. Так, 1 л такого соку по калорійності не поступається 1,5 кг яблук або персиків, 650 г яловичини або 1 кг риби. А енергія, яку одержує людина з 1 кг винограду, становить 700-850 ккал. Виходить, що 4 кг свіжого винограду або 1 кг родзинок можуть забезпечити вас таким запасом енергії, що вам вистачить її на весь день. Корисний і сік нестиглих ягід винограду - як прекрасний жарознижуючий засіб.
Предметом пильного вивчення стала й виноградна кісточка. В ній було виявлено багато активних речовин (поліфенолів), які мають унікальну здатність зв'язувати вільні радикали. Останні, як відомо, є однією з причин старіння і виникнення онкологічних захворювань. Сьогодні стали розроблятися навіть харчові добавки на основі виноградних кісточок, які зміцнюють стінки судин і зменшують ризик виникнення серцево-судинних захворювань. У народній медицині виноградні кісточки використовують при алергії.
Прекрасним сировиною служать вони і для косметологів. Наприклад, шампунь з маслом виноградних кісточок сприяє зміцненню та відновленню волосся, а масаж з використанням того ж масла приведе вашу шкіру в порядок - вона стане ніжною і гладенькою. До того ж воно здатне підсилити вашу чуттєвість. Якщо ви хочете спробувати, тоді змішайте 2 ст л. цієї олії з 4 краплями трояндового, 6 - жасминового і додайте по 2 краплі олії бергамоту, коріандру та сандалу.
Багате аскорбіновою кислотою і листя винограду, яке є цінною добавкою до будь-яких салатів. Більше того, у кавказькій кухні воно дуже широко використовуються, що сприяє міцному здоров'ю на довгі роки.
Але головний секрет користі цієї ягоди криється саме у вмісті глюкози і фруктози. Сахара виноградної ягоди фактично не змінюються у процесі травлення і відразу надходять у кров, що сприятливо діє на м'язовий тонус, підсилюючи скорочення серцевого м'яза і підвищуючи обмін речовин, а також розширюючи кровоносні судини.
Дуже корисна і шкірка винограду, але не всякий шлунок з нею впорається. Тому під час курсу ампелотерапії лікарі радять людям, страждаючим гастритом або виразковою хворобою, випльовувати щільну шкірку разом з насінням чи не їсти ягоди, а пити свіжовіджатий сік.
Їжа в дні, коли ви дотримуєтеся виноградолікування, повинна бути особливою. По-перше, в такі дні не можна ні в якому разі переїдати - адже виноград сам по собі досить калорійний. По-друге, не рекомендується пити солодкі газовані напої, їсти копченості, маринади, соління, жирні страви, грубі овочі (сиру капусту, буряки, редьку). По-третє, доведеться відмовитися від інших ягід, фруктів і зелені.
Поганий союзник винограду - молочні продукти. Справа в тому, що виноград квасить їх, роблячи в животі «революцію». Якщо все-таки виник легкий розлад шлунку, зробіть перерву в лікуванні на 2-3 дні.
Єдине правило, яке вам доведеться враховувати, раз вже ви взялися за виноградолікування, полягає в тому, що попередньо потрібно підлікувати зуби, тому що кислоти і цукри виноградних ягід, потрапляючи на зуби, уражені карієсом, викликають біль і прискорюють їх руйнування. Тому дантисти радять після прийому винограду обов'язково полоскати рот.
Вибираючи виноград, майте на увазі, що коричневі крапки й пігментація на ньому зовсім не означають, що він поганої якості. Стежте тільки за тим, щоб ягоди не були пошкоджені. У свіжих виноградин на поверхні шкірочки - білуватий наліт. Сорти з товстою шкіркою і щільною м'якоттю зберігаються краще. При цьому темний виноград зберігається довше світлого. Він, до речі, і більш корисний для здоров'я.
У домашніх умовах свіжий виноград не може довго зберігатися, тому що для цього потрібно прохолодне, добре вентильоване приміщення. Для нетривалого зберігання (15-20 днів) грона винограду можна розкладати на полицях у неопалюваному приміщенні. Можна зберігати ягоди, уклавши грона в невисокі дерев'яні ящики і пересипаючи виноград тирсою. Невелику кількість ягід можна зберігати у морозильній камері холодильника в закритих поліетиленових мішечках або картонних коробках.

Джерело: Репортер






Модуль не активізовано (module is not installed)

Останні новини

20:45
25-Лип-2024
Історія Ірини з Бучі
Ірина — мати дівчинки-підлітка, та любляча дружина, проживала своє найкраще життя з р
19:49
24-Лип-2024
Суд апеляційної інстанції підтвердив, що УПЦ МП не має права користуватись об’єктами заповідника «Чернігів стародавній»
23 липня Північний апеляційний господарський суд залишив без задоволення чергову апел
21:33
23-Лип-2024
МКІП внесе садибу Зеленських до Державного реєстру нерухомих пам’яток України, наразі крок за КМДА
Сьогодні, 23 липня, на засіданні Експертної комісії з питань обліку об’єктів культурн
21:17
22-Лип-2024
У Євпаторії окупаційна влада почала демонтаж Хрестовоздвиженського храму Православної Церкви України
Прокуратура розпочала кримінальне провадження за фактом незаконного знищення храму Пр
07:57
20-Лип-2024
Вбивство Ірини Фаріон
Вона померла у лікарні після пострілу в неї, що здійснив начебто парубок, який кілька
20:35
19-Лип-2024
Поліція Львівщини встановлює обставини замаху на життя Ірини Фаріон
Жінку із вогнепальним пораненням голови госпіталізували у лікарню. Правоохоронці вжив
06:59
18-Лип-2024
Важливі рішення Священного Синоду Православної Церкви України
14 липня 2024 року у Православній Церкві України відбулося засідання Священного Синод
06:51
18-Лип-2024
Закон про скасування літнього часу – це відверто шкідницький і антиєвропейський крок
Ухвалений Верховною Радою закон про скасування літнього часу – це відверто шкідницьки
06:23
18-Лип-2024
Опитування: українці вірять у перемогу над ворогом!
Результати соціологічного опитування, що проводилося соціологічною службою Центру Раз
23:07
16-Лип-2024
Безсоння, як собі допомогти?

Безсонням вважаються розлади сну, коли характеризується його погана якість, недост

Усі новини