реклама партнерів:
Головна » Донецьк без безробіття?

Донецьк без безробіття?


Коментарі: 0 СОЦІУМ

Допомога проекту Європейської України - благодійний внесок
ваша підтримка важлива для незалежного видання
стань патроном
За два роки кардинально вирішити проблему безробіття у Донецьку планує міська рада. У свою чергу, міський центр зайнятості рапортує про вкрай низький показник безробіття - менше 1 відсотка. Експерти скептичні.
Донецькі депутати разом із центром зайнятості хочуть вирішити проблему безробіття кардинально. Амбітні плани, зокрема, передбачають, що протягом двох років міському центру зайнятості необхідно працевлаштувати 7 тисяч мешканців міста.
У самих безробітних такі обіцянки викликають мало довіри. "Ніхто з провладних осіб не хоче подивитися правді в очі та визнати, що стан економіки не покращується»,- каже колишня безробітна Олена з Донецька. За словами жінки, згортається навіть те, що працювало. Практика безкоштовних відпусток на багатьох підприємствах продовжується.
«Майже рік мого стояння в центрі зайнятості ні до чого не привів. Така ж сама ситуація була і у моїх знайомих, усі – люди з вищою освітою. Жодних вдалих пропозицій. Таке враження, що ці заклади існують лише для галочки або «показушних звітів перед владою»,- скаржиться Олена.

Донеччани активно шукають роботу в Росії
Безробіття, поза сумнівом, залишається найбільш гострою проблемою як для Донеччини, так і для України в цілому. Це пов’язано зі станом економіки: великі підприємства скорочують кількість робочих місць, а паралельно впроваджуються вкрай невдалі умови для розвитку малого підприємництва, зазначив у коментарі Deutsche Welle керівник соціологічної компанії «Донецький інформаційно–аналітичний центр» Кирило Чабанов.
Навіть якщо людина й працює, то її заробітної плати не вистачає на нормальне існування. Тому і відтік з країни має тенденцію до зростання. Люди із різною кваліфікацією виїжджають з Донеччини на заробітки в Росію. Загалом, за різними даними, від 5 до 7 мільйонів українців працюють за кордоном.

Згаяне "Євро-2012"?
"Євро" обіцяло гарні можливості для працевлаштування молодим людям зі знанням англійської
За офіційними даними Міністерства соціальної політики, на сьогодні в Україні безробіття становить 8 відсотків, а серед молоді – майже кожен п'ятий не може працевлаштуватися. «На жаль, у державі не існує чіткої політики, щоб створювати привабливі умови для працевлаштування інтелектуальної молоді»,- зазначає соціолог.
«Наші виші насправді готують безробітних»,- каже в спілкуванні з Deutsche Welle 22-річний Сергій. У хлопця були великі сподівання на те, що «Євро-2012» дасть гарні можливості для працевлаштування молодим людям зі знанням англійської. Утім, він вже рік марно шукає роботу. Каже, з його курсу працевлаштувалися лише 5 людей, і ті «по блату».

Застаріла структура економіки
Особливо гостра проблема безробіття в містах, за якими закріпилася назва депресивних. «Про рівень безробіття говорить безліч прихованих незаконних копалень. Не думаю, що шахтарі, маючи купу пропозицій, захотіли б саме в копанку лізти, звідки нерідко вихід – на той світ», - каже Олексій, мешканець одного з шахтарських поселень на Донеччині.
Зрозуміло, що ситуація з працевлаштуванням в Донецьку або в іншому мегаполісі суттєво відрізняється від малих міст, кажуть експерти. «Утім, безробіття – це лише наслідок проблеми. Найбільша ж проблема нашого регіону – застаріла структура економіки та відсутність стратегії розвитку»,- зазначив в інтерв’ю Deutsche Welle голова Консалтингової ліги Донбасу Борис Дудка. Так склалося, що Донбас - старопромисловий регіон з вугіллям та металом. Утім, понад 70-90 відсотків підприємств зносилися. Із такою структурою економіки соціальна ситуації в регіоні буде тільки погіршуватися, каже Дудка. «А що далі? Якогось руху в бік передових технологій ми так і не спостерігаємо», зазначає експерт.

Джерело: Німецька хвиля
QR-код посилання на сторінку

Останні новини

19:50
02-Жов-2023
У Чернігові громадськість відзначила День Захисників і Захисниць України
1 жовтня біля пам’ятного каменя «Борцям за волю України», який розташований неподалік
20:37
01-Жов-2023
Пародонтолог: коли потрібно відвідати лікаря?

Здоров'я зубів залежить від багатьох факторів, проте на особливу ува

20:11
30-Вер-2023
ЗСУ можуть напівоточити росіян у Бахмуті
Окупанти на північному фланзі Бахмутського напрямку використовують тактику динамічног
21:31
28-Вер-2023
Україна «ближча до НАТО, ніж будь-коли» – Столтенберґ
Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберґ, який 28 вересня прибув до Києва з неоголош
19:44
27-Вер-2023
Народний Рух на Чернігівщині треба відродити!
Засідання проводу обласної організації Народного Руху України не проводилося тривалий
18:21
26-Вер-2023
У Чернігові проведено круглий стіл до 34-ї річниці Установчого з’їзду Руху
26 вересня у Чернігові в історичному помешканні Руху (з лютого 1990 р.), де знаходить
08:48
26-Вер-2023
Як українцям із важкими пораненнями, опіками та онкологією пройти лікування за кордоном?

Міністерство охорони здоров’я України нагадує, що українці,

07:07
25-Вер-2023
Опонентці Русових не місце в бібліотеці Русових!
ВІДКРИТИЙ ЛИСТ
Голові Чернігівської̈ обласної̈ військової адміністрації̈
07:32
24-Вер-2023
ЗСУ виштовхують ворога з позицій та закріплюються в околицях Вербове (Запорізька область)
Сили оборони України продовжують наступальну операцію в напрямку Мелітополя. Зокрема,
21:03
23-Вер-2023
Як правильно сушити волосся феном

Однозначно правильного способу сушити волосся немає. Одні вважають, що гаряче пові

Усі новини