реклама партнерів:
Головна » 2010 » Грудень » 19 » Голова СБУ плутає радянські грифи "секретно" з українськими "таємно"

Голова СБУ плутає радянські грифи "секретно" з українськими "таємно"


2010 » Грудень » 19
Автор: Черняков
Коментарі: 1
Переглядів: 1403
Погляд. Версії


Центр досліджень визвольного руху нагадує СБУ, що служба мусить діяти у межах і в спосіб, передбачений законом.
Валерій Хорошковський знову вводить громадськість в оману, свідомо плутаючи радянський гриф «Секретно» та український «Таємно» і продовжує твердити, що СБУ ніби має підстави регулювати наукову діяльність.
В інтерв’ю газеті «Сегодня» очільник СБУ В.Хорошковський заявив, що начебто історик, директор Національного музею «Тюрма на Лонцького» Руслан Забілий віз до Києва «дискету з робочою інформацією», таким чином, за твердженням пана Хорошковського, він «порушив службові інструкції, а також, скоріш за все, закон України». Також голова СБУ твердить, що «документи з грифом "секретно" на цій дискеті все-таки є».
Руслан Забілий прокоментував: «Раджу пану Хорошковському тих співробітників, які продовжують слідство над історією, відправити у інформаційно-довідковий зал — відкритий електронний архів СБУ, де кожен історичний документ (крім фото) містить гриф "Секретно"».
Хорошковський, коментуючи справі істориків, свідомо плутає радянські грифи «Секретно» із українськими «Таємно». Нагадуємо Службі безпеки України, що в Україні чинними є лише грифи «Таємно» та «Цілком таємно». А жодна з копій історичних документів, які незаконно конфісковані СБУ в історика Забілого, таких грифів не містить, більш того — згідно з українським законодавством і не може містити.
Крім того, директор Національного музею «Тюрма на Лонцького» історик Руслан Забілий вкотре зазначив, що як науковець та керівник музейної установи працював лише з історичною інформацією, котра не містить державної таємниці і необхідна була для написання наукових праць та підготовки музейної експозиції.
Зазначимо також, що історик не перевозив із собою жодних дискет, а лише ноутбук та зовнішні накопичувачі, які були незаконно конфісковані в нього СБУ, і взагалі ім’я Забілого Руслан, а не Роман. Тому радимо службовцям СБУ більш відповідально ставитися до підготовки матеріалів своєму керівництву.
Центр дослі джень визвольного руху нагадує СБУ, що служба мусить діяти у межах і в спосіб, передбачений законом. А жоден закон України, тим паче жодні службові інструкції СБУ не регулюють наукової і творчої діяльності громадян, в тому числі істориків, право на яку закріплене Конституцією.

Прес-центр Центру досліджень визвольного руху
history@cdvr.org.ua
тел./факс: +380 32 299-45-15,
+380 63 628-68-69

Довідка:
8 вересня в Києві співробітники СБУ незаконно затримали і впродовж 14,5 годин допитували історика Руслана Забілого і без жодної санкції суду та з численними порушеннями процесуального законодавства вилучили у нього ноутбук і два зовнішні жорсткі диски. У цих носіях інформації, окрім наукових досліджень самого Руслана Забілого, містилися електронні копії історичних матеріалів та архівних документів, що не становлять і згідно із законодавством не можуть становити державну таємницю.
Однак 9 вересня з’явилася офіційна інформація СБУ про порушення кримінальної справи за фактом готування до розголошення відомостей, що становлять державну таємницю.
Після цього СБУ провела несанкціонований обшук у кабінетах істориків музею «Тюрма на Лонцького» у Львові й вилучила два ноутбуки, один жорсткий диск, паперові копії історичних документів. Вилучено також відеосвідчення дисидентів, записані дослідниками протягом 2009—2010 років.
Перший заступник Голови СБУ повідомив у листі від 14 жовтня (отриманому 20 жовтня) про те, що «вказаній кримінальній справі було надано гриф "цілком таємно"». Цей факт правозахисники коментують як спробу обмежити право на захист Р. Забілого та щоб обмежити громадський контроль за цією справою. На захист Забілого висловилися кілька сотень вчених із всього світу та правозахисні і громадські організації.

СБУ шукає держтаємницю там, де її не може бути за законом.
Державною таємницею є лише та інформація, яка визначена такою Законом України «Про державну таємницю». І саме за її розголошення передбачена кримінальна відповідальніст! ь. Інфор мація, яка належить до держтаємниці, перелічена у спеціальному документі «Звід відомостей про державну таємницю». Жодних історичних документів у цьому переліку немає. Закон забороняє ховати історичні документи, особливо ті, які містять інформацію про факти порушень прав та свобод людини і громадянина та незаконні дії органів державної влади та їх посадових осіб.

Національний музей-меморіал жертв окупаційних режимів «Тюрма на Лонцького»
Це музей, створений у колишній катівні КГБ та Гестапо, — один із лише двох в Східній Європі (другий у Вільнюсі, Литва). Музей за ініціативи львівської громади відкрито 28 червня 2009 року, 14 жовтня він отримав статус національного. Наприкінці цього року Музей мав відкрити експозицію про переслідування дисидентів. Працівники СБУ незаконно вилучили у співробітників музею два ноутбуки з копіями історичних матеріалів, а також відеозаписи спогадів дисидентів, записані у 2009—2010 роках, та документи, надані дисидентами та отримані із закордонних архівів.

Джерело: Харківська правозахисна група

QR-код посилання на сторінку
Скористайтеся програмою для сканування штрих-кодів на телефоні.


Коментарі

avatar
1 Віталій • 20:17, 19-Груд-2010
Руслан Забілий, як працівник СБУ, повинен знати про взаємний захист бувшими країнами СРСР загальних секретів. Тому гриф "секретно", якщо він не відповідно законодавству України не переглядався, залишається належним до держтаємниці.
avatar

Останні новини

17:53
19-Лют-2020
ІНФОРМАЦІЙНІ МАТЕРІАЛИ ДО ДНЯ ГЕРОЇВ НЕБЕСНОЇ СОТНІ
20 лютого в Україні щорічно відзначають День Героїв Небесної Сотні згідно з Указом Пр
11:31
19-Лют-2020
Заходи з вшанування Героїв Небесної Сотні у Чернігові
20 лютого, у четвер, у Чернігові відбудуться заходи з вшанування Героїв Небесної сотн
17:51
18-Лют-2020
18 лютого народився американський історик, політолог, журналіст, дослідник Голодомору в Україні Джеймс МЕЙС
1952, 18 лютого – в Оклахомі (США) народився Джеймс Ернест Мейс, американський істори
17:02
18-Лют-2020
9,5 мільйонів українців отримуватимуть якісні адміністративні послуги завдяки підтримці Програми «U-LEAD з Європою»
9,5 мільйонів українців, переважно мешканці об’єднаних громад та малих міст, почнуть
08:46
18-Лют-2020
Збройні формування Російської Федерації перейшли в наступ на Донбасі
Сьогодні, зранку 18 лютого збройні формування Російської Федерації атакували позиції
16:58
16-Лют-2020
На Чернігівщині промосковські тітушки напали на священика Православної церкви України
Напад тітушок на священника ПЦУ о . Леонтія Пустовойта стався біля ґанку церкви у сел
15:35
16-Лют-2020
Відкритий лист від Героя України Леоніда Яковишина
Відкритий лист Президенту України Володимиру Зеленському, Прем’єр-міністру України Ол
15:32
16-Лют-2020
Нагороджені міжнародною медаллю Івана Мазепи
Почесною нагородою Міжнародної літературно-мистецької Академії України – міжнародною
14:55
15-Лют-2020
Російські силовики в Азовському морі затримали човен з чотирма українцями
У західній частині Азовського моря російські силовики затримали маломірне судно з чот
21:02
14-Лют-2020
Весняної повені не буде вперше за 120 років
За інформацією Укргідрометцентру, у зв’язку із нетиповим для України осінньо-зимовим
Усі новини